Knihovnicka
13.04.12,14:17
Dobry den, premyslam nad otvorenim knihkupectva, chcela by som sa poradit ohladne par drobnosti: 1. bude to vsetko spadat pod 1 zivnost, ak tam chcem mat aj darcekove predmety, bylinkove caje, puzzle, hry, DVD, antikvariatny kutik, popripade fotenie tych mini fotociek ako na pas atd (viem ze na obciansky fotia na policii ale napr. na index, S kartu a pod. u nas v meste nic take nie je) ...? 2.nakolko som oriflame a avon lady smiem tam mat taky mini kutik, kam by mi chodili balicky, prip. tam mat vystavenych zopar kuskov kozmetiky? 3. moze mi zadarmo vypomoct napr. mamina alebo kamaratka, kym by som si isla nieco vybavit? na kolko hodin minimalne musim niekoho zamestnat ako brigadnicku? 4. ehm, fakt nemam skusenosti, ked si budem kupovat knihy z velkoskladu, resp. na komisiu, dostanem ich za cenu bez DPH?alebo ako s tou danou? 4. som este len v stave premyslania o podnikani,ale velmi sa mi to paci. Keby som nasla na nete alebo niekde vypredaj knih, mozem si ich kupit a nasledne v mojej firme predavat drahsie? Teda odberat nielen z velkoskladu? 5. Keby som tam chcela mat kávovar na "kávu zo sebou" potrebovala by som nejake papiere z hygieny? Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved!
profesional
16.04.12,06:24
1. Prevazna vacsina z toho co si popisala spada pod maloobchodny nakup a predaj. Co sa tyka fotografickych sluzieb, na to budes potrebovat osobitnu zivnost.
2. Z hladiska zakona nevidim problem s produktami Avon a Oriflame. Avsak vidim problem v ich obchodnych podmienkach. Na take nieco ako ich distributor nemas pravo. Dokonca to vyslovene zakazuju. Ak take nieco chces robit, musis sa skontaktovat s prislusnou centralou Avon a Oriflame a dohodnut sa s nimi na podrobnostiach spoluprace.
3. Rodinny prislusnik moze pomoct. Nemas povinnost ich zamestnavat. Ale je dolezite aby to bolo riadne podchytene, kvoli pripadnej kontrole z inspektoratu prace.
4. BUdes musiet zaplatit samozrejme aj DPH. Ty len dostanes z velkoobchodnej ceny rabat. Je zmysluplne aby si bola platcom DPH. Potom si DPH vybranu od zakaznikov zapocitas voci DPH ktoru zaplatis vo velkosklade a statu odvedies iba rozdiel.
5. Ano, na poskytovanie kavy alebo inych potravinarslych produktov potrebujes na jednej strane osobitnu zivnost, na druhu stranu suhlas mesta, a tiez od hygieny. Vztahuju sa na to podmienky ako pre kazdu inu stravovaciu prevadzku. To je tu ale uz na porade roźobrate dost.