felama67
13.04.12,16:51
Dobre som pochopila úrok v banke sa už účtuje v JU ako neovlyvňujúci príjem a daň z úroku ako neovplyvňujúci výdaj?
DanielaSL
13.04.12,15:00
Áno.
KEJKA
13.04.12,15:00
Máš to tu stokrát vysvetlené, áno je to tak - už viac ako rok.
nnanii
18.06.12,09:35
Zdravím...a to potom úrok ako výdavok...sa berie ako preddavok na daň?
Tweety
18.06.12,09:36
Zdravím...a to potom úrok ako výdavok...sa berie ako preddavok na daň?
Nie, úrok je úrok, a teda nie žiadna daň. Prijatý úrok je PNZD, zaplatený VNZD, daň rovnako.
veronikasad
18.06.12,09:36
Zdravím...a to potom úrok ako výdavok...sa berie ako preddavok na daň?
Nie, daň z úrokov sa považuje za vysporiadanú. Nie je možné započítať ju s daň.povinnosťou v DP, ani ju DU už nevracia.
nnanii
18.06.12,09:40
ak to dobre rozumien...daň z kapitálového výnosu o ktorom sa bavíme nemá žiadny vplyv na na príjmy, výdavky a ani na daň. priznanie...a rovnako je to pri príjme..
veronikasad
18.06.12,09:47
ak to dobre rozumien...daň z kapitálového výnosu o ktorom sa bavíme nemá žiadny vplyv na na príjmy, výdavky a ani na daň. priznanie...a rovnako je to pri príjme..
Môžeš byť konkrétnejší(a) o aký výnos ide? Si v téme "úrok na bankovom účte a zrážková daň"
nnanii
18.06.12,09:51
na bankovom výpise mám:
úroky...+ príjem ktorí účtujem PNZD
a potom mám daň z kapitálového výnosu ...- ktorí účtujem ako preddavok na daň...a neviem či to je správne...
veronikasad
18.06.12,09:54
na bankovom výpise mám:
úroky...+ príjem ktorí účtujem PNZD
a potom mám daň z kapitálového výnosu ...- ktorí účtujem ako preddavok na daň...a neviem či to je správne...
Ak ide o klasický podnikatelský účet - účtovanie o preddavku na daň nie je správne. Daň z úroku sa považuje za vysporiadanú (bez ohladu na to, ako máš túto položku nazvanú na BU)
nnanii
18.06.12,09:56
áno ide o podnikateľský účet...čiže tá daň z úroku bude VNZD...nebude mať ani vplyv na DP..takto?..:)
veronikasad
18.06.12,09:59
Zdravím...a to potom úrok ako výdavok...sa berie ako preddavok na daň?
Tu sa zrejme pýtaš na daň z úroku.

Úrok je PNZD
Daň z úroku - VNZD
nnanii
18.06.12,10:03
takže keď si to zhrniem...kreditný úrok príjatý od banky a aj daň z úroky nám nijak neovplyvňujú dan z príjmu