johny18
13.04.12,16:57
Vedel by niekto poradit vhodny software na uctovanie zvierat? Zacinajuca s.r.o. zaoberajuca sa polnohospodarstvom uctuje v programe Pohoda, ktory vsak neobsahuje podsystem Zvierata. Nechceme kupovat drahy komplexny software, kedze sme mali moznost vyuzit Pohodu.. Na to by sme potrebovali samostatny modul, software, ktory by obsahoval vsetko potrebne, co suvisi so zvieratami, evidenciu, danove, uctovne odpisy, pohyby, atd.., aby nam dany software dal nejaky vystup, ktory by sme zauctovali do Pohody.
Vie niekto nieco poradit? Dakujem.
johny18
14.04.12,12:09
Neporadi nik?
Onko
15.04.12,15:30
Zvieratá patria pod Majetok a taký modul Pohoda má. Alebo potrebuješ pri nich evidovať aj iné veci než eviduješ o autách, budovách a strojoch? Aj v takom prípade sa dajú nejaké nové funkcie do Pohody dorobiť. Netreba hneď zháňať nový softvér len preto, že v Pohode nie je v menu nikde "Zvieratá".
pohodička
15.04.12,17:42
My sme tiež riešili problém zvierat pri Pohode. Dostali sme odpoveď, že ani neplánujú riešiť zvieratá novým modulom. Našli sme na nete softwarovú firmu, kde samotné zvieratá boli 5x drahšie ako celá Pohoda. Vyriešili sme to tak, že zvieratá, ktoré patria do majetku sú v majetku (základne stádo) a pre zvieratá, ktoré sa účtujú cez sklad máme vytvorené vlastné karty v exceli, kde sa účtujú príchovky, vzrastové prírastky, presuny, nákupy prevody medzi kategóriami, krmné dni a všetko, čo je k tomu potrebné. Na týchto kartách vediem aj evidenciu-pohyby zvierat z majetku, lebo u zvierat to je trošku zložitejšie.
lulu55
14.11.12,09:18
Ahoj, ja momentalne riesim to iste, prebrala som sro, uctovali v Insypop a zvierata osobitne v ASR, ja mam Pohodu, a tiez potrebujem riest zvierata....nevedeli by ste sem niekto vlozit vzor excel tabulky-skladove karty na zvierata? velmi by mi to pomohlo....DAKUJEM
lulu55
14.11.12,09:20
Ahoj, mohla by som vas poprosit o vzor tej tabulky? ja riesim presne to iste, ak by ste bola ochotna tak na email llullu55@azet.sk, VELMI BY STE MI POMOHLA. DAKUJEM
pohodička
16.01.13,20:59
Ahoj, mohla by som vas poprosit o vzor tej tabulky? ja riesim presne to iste, ak by ste bola ochotna tak na email llullu55@azet.sk, VELMI BY STE MI POMOHLA. DAKUJEM

Až teraz som objavila tento príspevok, zajtra tabuľku pošlem
Iveeta
18.01.13,07:44
Dobrý deň, "pohodička", s kolegynkou práve riešime problematiku kŕmnych dní u hovädzieho dobytku. Potrebovali by sme jednu radu - kam účtujete tieto kŕmne dni? Na 124? Účtujete na 124 aj hmotnostné prírastky v € ?
pohodička
21.01.13,09:49
Dobrý deň, "pohodička", s kolegynkou práve riešime problematiku kŕmnych dní u hovädzieho dobytku. Potrebovali by sme jednu radu - kam účtujete tieto kŕmne dni? Na 124? Účtujete na 124 aj hmotnostné prírastky v € ?

Krmné dni neúčtujem len si ich vediem v tabuľke, čo som poslala. Na základe krmných dní (KD) si počítam prírastky, ktoré zaúčtujem na 124... (analytické účty podľa kategórie zvierat) a tiež prevody z iných kategórií, nákupy, príchovky a pod. Krmné dni by sa mali zaúčtovať akurát u VTJ - vysokoteľné jalovice po 5-om mesiaci, ale teraz sa už prevádzajú po otelení do majetku pevne stanovenou sumou. Takisto aj úbytky idú z účtu 124... (predaj, úhyn, prevod do inej kategórie a pod.). Zvieratá má celkom dobre vysvetlené Cenigová vo svojich príručkách.
Matete14
03.12.15,14:45
Dobrý deň,

chcela som Vás aj ja poprosiť o zaslanie tabuliek v Exceli, ak ich ešte máte. Písala som aj správu. Vopred veľmi pekne Ďakujem.
pohodička
03.12.15,17:31
Ešte dnes alebo zajtra vám ju pošlem.
Zaciatocnicka
27.01.16,09:47
Dobrý deň prajem, mohla by som poprosiť o tabuľku k účtovaniu dobytka?
Veľmi pekne ďakujem.
Ester plus
27.01.16,10:29
Mohla by som poprosiť o vystvetlenie ako sa na základe kŕmnych dní prakticky počítajú prírastky.
Dianav
15.06.20,13:51
Dobrý deň "pohodička", našla som Vašu odpoveď z r.2015 a chcem Vás požiadať, ak by to boli možné, o zaslanie tabuľky na evidenciu zvierat (prírastky......). Veľmi by ste mi pomohli ????. Ďakujem
misoft
15.06.20,16:32
pohodička tu bola naposledy pred 4 rokmi.