gregi50
13.04.12,23:53
Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
svetluska55
14.04.12,16:59
som tu nová, že idem pohľadať nejaké odpovede na moje otázky k programu Alfa...a vidím že už je nejaká Alfa plus? to je nový program, či čo? lebo s Alfou som zatiaľ spokojná ale nejaké veci mi tam chýbajú (však v ktorom softe nie :)) ... neviete či majú aj demoverziu, že by som vyskúšala?
gregi50
15.04.12,16:27
som tu nová, že idem pohľadať nejaké odpovede na moje otázky k programu Alfa...a vidím že už je nejaká Alfa plus? to je nový program, či čo? lebo s Alfou som zatiaľ spokojná ale nejaké veci mi tam chýbajú (však v ktorom softe nie :)) ... neviete či majú aj demoverziu, že by som vyskúšala?

Choď na strúnku kros.sk a tam nájdeš všetko o tomto programe. Je tam aj demo.
veronikasad
23.04.12,14:17
Ahojte - skúšali ste niekto v ALFE plus účtovanie záväzku, ktorý sa skladá napr. z materiálu a tovaru ? Treba uhrádzať dvoma dokladmi, alebo už je to aj tam vyriešené ?
svetluska55
23.04.12,16:08
Ahojte - skúšali ste niekto v ALFE plus účtovanie záväzku, ktorý sa skladá napr. z materiálu a tovaru ? Treba uhrádzať dvoma dokladmi, alebo už je to aj tam vyriešené ?

ahoj, ano je to tam, konečne :-) toto bola jedna z vecí, na ktoré sa tam chcela pozrieť, lebo to písali na stránke medzi tými výhodami...som dorazila dphčku cez víkend tak som si stiahla demo a trošku som to pokukala, ešte nie veľmi, ale vyzerá to dosť modernejšie, tak som zvedavá aj na tie funkcie :-)
veronikasad
23.04.12,16:10
ahoj, ano je to tam, konečne :-) toto bola jedna z vecí, na ktoré sa tam chcela pozrieť, lebo to písali na stránke medzi tými výhodami...som dorazila dphčku cez víkend tak som si stiahla demo a trošku som to pokukala, ešte nie veľmi, ale vyzerá to dosť modernejšie, tak som zvedavá aj na tie funkcie :-)
Nevidela som ešte demo - rozúčtovanie sa nahráva pri evidencii záväzku, alebo pri úhrade ?
svetluska55
23.04.12,16:17
môžeš aj hneď pri záväzku, a teraz som si skúsila iba v denníku, tak aj tam to je
pakacik
09.05.12,07:53
Ahojte,

Som maly zivnostnik/kadernik a mam problem uctovat v alfe plus. Robim sam na seba. Ako mam do dennika uctovat svojich zakaznikov, treba kazdy ukon zauctovat, alebo len celkovu sumu z ktorej budem vystavovat fakturu za dany mesiac? Zaroven ked odpisujem stravne, alebo ostatne naklady ktore sa mi tvoria pri podnikani, takisto kde zistim co vsetko mozem odpisovat a ako to do dennika zapisat? dakujem za info
veronikasad
09.05.12,07:56
Ahojte,

Som maly zivnostnik/kadernik a mam problem uctovat v alfe plus. Robim sam na seba. Ako mam do dennika uctovat svojich zakaznikov, treba kazdy ukon zauctovat, alebo len celkovu sumu z ktorej budem vystavovat fakturu za dany mesiac? Zaroven ked odpisujem stravne, alebo ostatne naklady ktore sa mi tvoria pri podnikani, takisto kde zistim co vsetko mozem odpisovat a ako to do dennika zapisat? dakujem za info
Eviduješ tržbu reg.pokladňou ? Komu chceš vystaviť faktúru ?
pakacik
10.05.12,11:39
Robim pre jednu majitelku kadernictva a ja som tam ako v prenajme. Ano nahadzujeme zakaznikov do pokladne.
Jej by som mal vystavit fakturu, nakolko mam s nou uzatvorenu zmluvu.
veronikasad
10.05.12,11:41
Robim pre jednu majitelku kadernictva a ja som tam ako v prenajme. Ano nahadzujeme zakaznikov do pokladne.
Jej by som mal vystavit fakturu, nakolko mam s nou uzatvorenu zmluvu.
Prečo ty ? Faktúru za prenájom by mala vystaviť majitelka kaderníctva a ty jej ju uhradiť. Pradpokladám, že ERP je na tvoje meno, nie majitelky kaderníctva a tržby sú tvojim príjmom.
veronikasad
15.05.12,05:16
Dni otvorených dverí a bezplatné konzultácie vo firme KROS

http://www.kros.sk/dod
SilMar Group
17.05.12,10:16
Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako to bude naďalej s podporou programu Alfa, keďže ste na trh vypustili Alfa plus.

Odpoveď: Dobrý deň, program ALFA budeme aj naďalej podporovať (hotline a poradenstvo). Obdobie, kedy skončíme s programom ALFA Vám v tomto období nevieme presne povedať.
DanielaSL
22.05.12,08:03
Vďaka toto som presne potrebovala aj ja počuť....
Laguna13
20.06.12,10:44
Ukončenie podpory starej ALFY sa plánuje v budúcnosti a dá sa povedať, že je to skôr v horizonte rokov, ako mesiacov (a už vôbec nie týždňov).[/QUOTE]

Dnes mi bolo telefonicky upresnené ukončenie podpory starej ALFY za 2-3 roky s tým, že dnes máme na ňu zľavu 70% a potom to bude v plnej výške.
SilMar Group
20.06.12,10:49
Ukončenie podpory starej ALFY sa plánuje v budúcnosti a dá sa povedať, že je to skôr v horizonte rokov, ako mesiacov (a už vôbec nie týždňov).

Dnes mi bolo telefonicky upresnené ukončenie podpory starej ALFY za 2-3 roky s tým, že dnes máme na ňu zľavu 70% a potom to bude v plnej výške.[/QUOTE]

a tá akcia ešte neskončila?
alebo ju zasa obnovili?
veronikasad
20.06.12,11:13
Dnes mi bolo telefonicky upresnené ukončenie podpory starej ALFY za 2-3 roky s tým, že dnes máme na ňu zľavu 70% a potom to bude v plnej výške.

a tá akcia ešte neskončila?
alebo ju zasa obnovili?[/QUOTE]


30.6.2012 mi končí balík podpory na ALFu. Včera som dostala preddavkovú faktúru, v ktorej mi účtujú balík podpory + poplatok za prechod + 70 % zľavu za prechod + akciovú zlavu za zaslanie CD/DVD poštou.
Keďže novú ALFu chcem začať využívať až od 1.1.2013, pýtala som sa čo bude s Balíkom podpory na Alfu po uhradení tejto pred.fa. Odpoveď z infolinky mi vyrazila dych - vraj zanikne.
Po vzájomnej telefonickej aj emailovej prestrelke mám "papier", že urobili pre mňa výnimku a úhradou zvýhodnenej preddavkovej faktúry získavam Balík podpory do 30.6.2013 na ALFu plus aj ALFu. Celková hodnota faktúry na Multiverziu je 87,06€ - takže s tým som celkom spokojná.
Laguna13
20.06.12,11:15
Nám končí balík podpory 30.6.2012. Dnes prišla faktúra aj s vysvetľujúcimi letákmi, že zľava vo faktúre na Alfa plus platí do 31.8.2012. Dovtedy predpokladajú, že si uhradíme balík podpory. Asi je to u každého iný termín akcie - podľa balíka podpory. Je tam zľava 70%, plus akcia: CD/DVD,poštovné,balné len za 0,01 €. Zadarmo vraj obdržíme aj brožúru ALFA plus, v ktorej sa dozvieme, ako začať používať program a vykonať prevod účtovníctva.
SilMar Group
20.06.12,11:20
a tá akcia ešte neskončila?
alebo ju zasa obnovili?


[/QUOTE]30.6.2012 mi končí balík podpory na ALFu. Včera som dostala preddavkovú faktúru, v ktorej mi účtujú balík podpory + poplatok za prechod + 70 % zľavu za prechod + akciovú zlavu za zaslanie CD/DVD poštou.
Keďže novú ALFu chcem začať využívať až od 1.1.2013, pýtala som sa čo bude s Balíkom podpory na Alfu po uhradení tejto pred.fa. Odpoveď z infolinky mi vyrazila dych - vraj zanikne.
Po vzájomnej telefonickej aj emailovej prestrelke mám "papier", že urobili pre mňa výnimku a úhradou zvýhodnenej preddavkovej faktúry získavam Balík podpory do 30.6.2013 na ALFu plus aj ALFu. Celková hodnota faktúry na Multiverziu je 87,06€ - takže s tým som celkom spokojná.[/QUOTE]


ale aj tak si myslím, že to nie je od nich seriózne - používame roky nejaký produkt, ktorý oni nahradili iným a o starý sa prestanú starať. Dali tam síce 70% zľavu, ale prečo by sme mali platiť ešte 30% z nového produktu, o ktorý sme vlastne nemali záujem, ale keďže u starého prestane podpora legislatívy, nič iné nám nezostáva, len prejsť na nový a platiť?
veronikasad
20.06.12,11:21
Presne tak a iba doplním, že používatelia ALFY sa nemusia obávať nejakého rýchleho ukončenia podpory ich programu - aj naďalej im budú poskytované služby v rámci Balíka podpory - hotline aj upgrade.
Ukončenie podpory starej ALFY sa plánuje v budúcnosti a dá sa povedať, že je to skôr v horizonte rokov, ako mesiacov (a už vôbec nie týždňov).
Neviem či poraďák s týmto nickom je zástupcom firmy KROS, ale bohužial - zvýraznené neplatí. Úhradou zvýhodnenej faktúry na balík podpory + prechod na ALFu plus strácate nárok na balík podpory na ALFu - ak si v KROSe "nevyboxujete" výnimku.
Laguna13
20.06.12,11:25
A je vôbec možné používať ešte starú Alfu, keď si zaplatíme ALFA plus? Takto v priebehu roka sa mi nezdá rozumné čosi v účtovníctve vďaka programom meniť. Tiež by som prešla na ALFU plus (ak už musím) až od 1.1.2013.
SilMar Group
20.06.12,11:27
A je vôbec možné používať ešte starú Alfu, keď si zaplatíme ALFA plus? Takto v priebehu roka sa mi nezdá rozumné čosi v účtovníctve vďaka programom meniť. Tiež by som prešla na ALFU plus (ak už musím) až od 1.1.2013.

tiež som nad tým uvažovala - že ak, tak od začiatku nového roka... len je otázne, či nechajú tu akciu...
veronikasad
20.06.12,11:29
A je vôbec možné používať ešte starú Alfu, keď si zaplatíme ALFA plus? Takto v priebehu roka sa mi nezdá rozumné čosi v účtovníctve vďaka programom meniť. Tiež by som prešla na ALFU plus (ak už musím) až od 1.1.2013.
Využívať môžeš, ale aktualizácie nedostaneš. Ako sa budú správať na linke zákaznickej podpory pri konzultáciach - neviem.
Úhradou zvýhodnenej predd.faktúry na ALFU plus nárok na podporu ALFY zaniká - mám to overené v KROSe.
veronikasad
20.06.12,11:33
tiež som nad tým uvažovala - že ak, tak od začiatku nového roka... len je otázne, či nechajú tu akciu...
Myslím, že akcie budú aj koncom roka. Na DOD prezentovali trvanie len do 6.6. a už to predlžili do 31.8. Firma zrejme očakávala väčší záujem svojich zákazníkov o prechod na ALFu plus.
SilMar Group
20.06.12,11:35
Myslím, že akcie budú aj koncom roka. Na DOD prezentovali trvanie len do 6.6. a už to predlžili do 31.8. Firma zrejme očakávala väčší záujem svojich zákazníkov o prechod na ALFu plus.

jeden z neviemktorých zakonov - neopravuj niečo, čo funguje...:cool: fakt som zvedava, či tá nová alfa bude taká užasná...
veronikasad
20.06.12,11:38
jeden z neviemktorých zakonov - neopravuj niečo, čo funguje...:cool: fakt som zvedava, či tá nová alfa bude taká užasná...
Možno neskôr - keď vychytajú "muchy" bude sa s ňou pracovať pohodlnejšie. Do konca roka by som prechod všetkých svojich firiem neriskovala. Bola som na prezentácii s tvorcom SW v Žiline.
SilMar Group
20.06.12,11:39
Možno neskôr - keď vychytajú "muchy" bude sa s ňou pracovať pohodlnejšie. Do konca roka by som prechod všetkých svojich firiem neriskovala. Bola som na prezentácii s tvorcom SW v Žiline.

tak to nevyzerá dvakrát optimisticky, radšej asi počkám ...
veronikasad
20.06.12,11:42
tak to nevyzerá dvakrát optimisticky, radšej asi počkám ...
zatial jediné pozitívum, že môžeš v jednom riadku rozdeliť platbu podla stlpcov peň. denníka - napr. pri odvodoch zamestnávatela za zamestnancov.
Napr. so zaúčtovaním hromadnej úhrady faktúr (uhradenej jednou sumou) na jednom doklade zatial neuvažujú - čo mi chýba rovnako, ako rozúčtovanie miezd.
Zita5
20.06.12,11:45
JA som optimista v tomto a zostanem čakateľom.:)Pokračujem v starej ALFE a zatiaľ aj v Omege. Uvidíme čo vymyslia .

V ALFE plus zatiaľ nevidím niečo, čím by som si strašne uľahčila prácu.
veronikasad
20.06.12,11:48
JA som optimista v tomto a zostanem čakateľom.:)Pokračujem v starej ALFE a zatiaľ aj v Omege. Uvidíme čo vymyslia .

V ALFE plus zatiaľ nevidím niečo, čím by som si strašne uľahčila prácu.
Ak by mi 30.6.2012 nekončil balík podpory, postupovala by som rovnako.
LILIEZ
27.06.12,07:25
Ahojte,
viete mi niekto kto používate Alfa plus poradiť? Čo treba nastaviť alebo upraviť v programe, ak pri nahadzovaní príjemky a po výpočte nákupnej ceny, mi celková faktúrovaná cena vyjde vždy buď o nejaké centy viac, alebo menej. Som už z toho zúfalá. Pátram po tom už niekoľko dní a stále mi to nechce vyjsť na presno...Za odpovede ďakujem.
veronikasad
27.06.12,07:30
Ahojte,
viete mi niekto kto používate Alfa plus poradiť? Čo treba nastaviť alebo upraviť v programe, ak pri nahadzovaní príjemky a po výpočte nákupnej ceny, mi celková faktúrovaná cena vyjde vždy buď o nejaké centy viac, alebo menej. Som už z toho zúfalá. Pátram po tom už niekoľko dní a stále mi to nechce vyjsť na presno...Za odpovede ďakujem.
Sklad v Alfe nerobím, ale nebude to nastavením ceny s malým počtom desatinných miest ? Nedá sa ti zvýšiť o jedno ?
LILIEZ
27.06.12,07:35
Sklad v Alfe nerobím, ale nebude to nastavením ceny s malým počtom desatinných miest ? Nedá sa ti zvýšiť o jedno ?

Skúšala som to nastaviť na dve aj tri desatinné miesta a stále mi to vykazuje rozdiely. aj ručne som to skúšala opraviť, mám tam aj % zľavu, aj tú som už ručne opravovala a nič. Predajnú mi vypočíta pekne, ale nákupnú našu nie doladiť.
veronikasad
27.06.12,07:37
Skúšala som to nastaviť na dve aj tri desatinné miesta a stále mi to vykazuje rozdiely. aj ručne som to skúšala opraviť, mám tam aj % zľavu, aj tú som už ručne opravovala a nič. Predajnú mi vypočíta pekne, ale nákupnú našu nie doladiť.
Zavolaj na podporu do Krosu, možno sa im tam "chybička vloudila"
LILIEZ
27.06.12,07:40
Skúsim, každopádne ďakujem za odpoveď, pekný deň.
kattka.c
02.07.12,05:38
Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako to bude naďalej s podporou programu Alfa, keďže ste na trh vypustili Alfa plus.

Odpoveď: Dobrý deň, program ALFA budeme aj naďalej podporovať (hotline a poradenstvo). Obdobie, kedy skončíme s programom ALFA Vám v tomto období nevieme presne povedať.

Mne na infolinke vraveli ze obdobie kedy budu aktualizacie je cca 1 rok :(
Nechapem preco nas takto nutia kupovat program o ktory nemame zaujem - este som sa nerozhodla ktoru fakturu uhradim ....
veronikasad
02.07.12,05:40
Mne na infolinke vraveli ze obdobie kedy budu aktualizacie je cca 1 rok :(
Nechapem preco nas takto nutia kupovat program o ktory nemame zaujem - este som sa nerozhodla ktoru fakturu uhradim ....
Katka, ak uhradíš ALFA plus, trvaj na tom, aby ti sprístupnili aj balík podpory na ALFU. Mne to urobili. Komunikuj písomne.
Pokial si to nevybavíš a budeš do konca roka robiť v ALFe, nárok na balík podpory nemáš.
dafy
03.07.12,08:09
Ako sa budú správať na linke zákaznickej podpory pri konzultáciach - neviem.

K tomuto viem svoje. Správajú sa veľmi slušne a trpezlivo (ja by som už sám seba zabil). A určite poradia (možno len ja som sa pýtal na nejaké triviálnosti). Ak som narazil na nejaká špek, konzultovali s vývojom, výsledky oznámili. Už teraz sa v tom dá robiť a myslím že v januári to bude riadne odladený program.
veronikasad
03.07.12,08:13
K tomuto viem svoje. Správajú sa veľmi slušne a trpezlivo (ja by som už sám seba zabil). A určite poradia (možno len ja som sa pýtal na nejaké triviálnosti). Ak som narazil na nejaká špek, konzultovali s vývojom, výsledky oznámili. Už teraz sa v tom dá robiť a myslím že v januári to bude riadne odladený program.
Vytrhol si moju odpoveď z kontextu. Myslela som ňou, že ak prejdeme na ALFu plus, nedostaneme informácie k programu ALFA (platí pre tých zákazníkov, ktorým balík podpory skončil 30.6. a zaplatili len faktúru za ALFA plus).

Voči správaniu pracovníkov na infolinke nemám žiadne výhrady, tiež ich veľmi obdivujem za ich profesionálnosť.
dafy
04.07.12,09:05
Vytrhol si moju odpoveď z kontextu.

Prepáč, máš pravdu, neprečítal som citáciu.
Timea13
03.08.12,10:22
Dobrý deň, prešla som na Alfu plus, môj počítač spĺňa parametre pre jej inštaláciu, ale aj tak v porovnaní s Alfou ide spustenie programu veľmi pomaly, u Alfy je to záležitosť niekoľkých sekúnd, a pri Alfe plus až tri minuty, pritom je v nej zatiaľ len jedna malá databáza. Som sklamaná, aj celková práca v programe je oproti Alfe pomalšia, čo potvrdili aj v Krose. Tak dlho mi trvá aj archivácia pri zatváraní programu. Máte s tým nejaké skúsenosti?
veronikasad
03.08.12,10:37
Dobrý deň, prešla som na Alfu plus, môj počítač spĺňa parametre pre jej inštaláciu, ale aj tak v porovnaní s Alfou ide spustenie programu veľmi pomaly, u Alfy je to záležitosť niekoľkých sekúnd, a pri Alfe plus až tri minuty, pritom je v nej zatiaľ len jedna malá databáza. Som sklamaná, aj celková práca v programe je oproti Alfe pomalšia, čo potvrdili aj v Krose. Tak dlho mi trvá aj archivácia pri zatváraní programu. Máte s tým nejaké skúsenosti?
Mám podobné skúsenosti, zatial som prešla len s jednou firmou. Myslela som, že chyba je v mojom PC ...
PC nemám pripojený na net, myslela som, že je to z toho dôvodu, že net pri prihlásení a odhlásení hľadá.
VieraM
03.08.12,11:14
Mňa zarazila preddavková faktúra za Alfu plus :
program Alfa plus.............76,32
polatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus...... 76,32
akcia zlava 70 % .................... - 53,42
celkom k úhrade 99,23

Ten poplatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus nerobím dobrovolne ale na základe toho že budú oni končiť s podporou ALFA. Zdá sa mi to vydieranie zákazníkov. To čo poriešili v ALFA plus mohli jednoducho riešiť upgradom a nie vyžadovať kúpu nového programu.
Zdá sa Vám to seriozne ?
Za vela rokov u iných programov sa mi to nestalo
Timea13
03.08.12,12:03
Ja mám počítač pripojený aj na net, ale to vôbec nepomáha, dnes som volala do Krosu a povedali mi, že to spúštanie a ukladanie databázy je veľmi dlhé, aj keď Alfa plus je pomalšia. Majú mi volať ich technici a po sprístupnení môjho počítača mi to nadiaľku pozrú, zatiaľ sa neozvali. Veľmi mi chýbajú aj klávesové skratky, nerada používam myš.
Takisto ako VieraM mám názor, že mali vylepšiť Alfu a nie urobiť z toho nový program, veď sa jedná o spracovanie jednoduchého účtovníctva v oboch prípadoch.
veronikasad
03.08.12,12:53
Ja mám počítač pripojený aj na net, ale to vôbec nepomáha, dnes som volala do Krosu a povedali mi, že to spúštanie a ukladanie databázy je veľmi dlhé, aj keď Alfa plus je pomalšia. Majú mi volať ich technici a po sprístupnení môjho počítača mi to nadiaľku pozrú, zatiaľ sa neozvali. Veľmi mi chýbajú aj klávesové skratky, nerada používam myš.
Takisto ako VieraM mám názor, že mali vylepšiť Alfu a nie urobiť z toho nový program, veď sa jedná o spracovanie jednoduchého účtovníctva v oboch prípadoch.
Mňa nemilo prekvapilo, že odomňa chceli zaplatiť si aj balík podpory ALFA, keďže balík mi skončil 30.6.2012 a budem ju používať do konca roka. Nakoniec mi ho sprístupnili bez poplatku po argumentoch, že ALFA plus ešte nie je plne funkčná.
Mila123
03.08.12,13:00
tak ako vidím, tento rok ostanem iba pri Alfe......plusko nechám tak, nepovšimnuté , kým nebude šliapať ako Rogerove hodinky.....
veronikasad
03.08.12,13:01
tak ako vidím, tento rok ostanem iba pri Alfe......plusko nechám tak, nepovšimnuté , kým nebude šliapať ako Rogerove hodinky.....
Plusku môžeš testovať na demoverzii, ale ide fakt pomaly ...
IVEB
03.08.12,15:28
Pokiaľ som mala starý počítač , tak mi išla ALFA PLUS neskutočne pomaly. Odkedy mám nový PC otváranie ako aj archivácia a práca s programom je plynulá a rýchla . Vadí mi na nej akurát to , že faktúra nie je prehľadná aj písmenká sú menšie ako boli v starej ALFE. Ja som prešla na novú ALFU , keď mi skončila podpora /30.6.2012/ . Ako ste to mysleli , že mám nárok ešte aj na balík podpory na starú ALFU , keď som prešla na novú?
Timea13
06.08.12,08:33
Dnes mi volali z Krosu, s tým že problém podľa nich je v tom, že mám antivirák NOD 32 a mám si vypnúť rezistentnú kontrolu. Vypla som ju- resp. známy a teraz mi NOD svieti na červeno, vraj to je len kontrola otváraných programov v počítači a nie čo do počítača vstupuje. No neviem, pri Alfe, Omege ani Olympe takýto problém nebol a idú rýchlo. Ale aj tak je pomalšia.
Timea13
09.08.12,07:01
Vraciam sa napäť k Alfe, dnes mi poslali ako Veronike licenčný súbor na Alfu do 30.6.2013 bez poplatku, nakoľko ani servisný technik nedokázal na diaľku cez sprístupnenie počítača odstrániť príčiny pomalej práce, vraj je to asi v antiviráku. Musia to opraviť v budúcich verziach. Nabudúci rok by sa malo prejsť už len na Alfu plus.... no uvidíme čo bude.
Marcelka V
10.08.12,18:00
Máte niekto skúsenosti v alfe plus čo sa týka jázd. V starej alfe mi vypočítalo vzdialenosť km.,čas koľko trvá cesta a kolko litrov sa tankovalo a kolko litrov ostalo v nádrži. V novej som sa k tomu nedopracovala. Tam si pýta iba cenu PHM. Auto mám súkromné-paušálne náhrady.
Zmenilo sa niečo čo sa týka vyúčtovania jázd? Ďakujem
veronikasad
10.08.12,19:10
Máte niekto skúsenosti v alfe plus čo sa týka jázd. V starej alfe mi vypočítalo vzdialenosť km.,čas koľko trvá cesta a kolko litrov sa tankovalo a kolko litrov ostalo v nádrži. V novej som sa k tomu nedopracovala. Tam si pýta iba cenu PHM. Auto mám súkromné-paušálne náhrady.
Zmenilo sa niečo čo sa týka vyúčtovania jázd? Ďakujem
Jazdy som v ALFE nerobila, ale v ALFE plus máš nad knihou jázd (horná lišta) info - rozklikni ho a tam máš súhrnné info o vozidle. Keď si ho zaklikneš, zobrazí sa ti : ubehnuté km, spotreba PHL spolu, priemerná spotreba.

Údaje ktoré hľadáš uvidíš až pri tlači knihy jázd.
Stav nádrže zobrazuje len pri firemnom motorovom vozidle.
Marcelka V
10.08.12,19:34
To áno. Len v tej starej som vedela za každú jazdu ubehnuté km,spotrebu PHL,cena PHL,zostatok PHL . Vedela som či mám v poriadku bloky PHL.
veronikasad
10.08.12,19:40
To áno. Len v tej starej som vedela za každú jazdu ubehnuté km,spotrebu PHL,cena PHL,zostatok PHL . Vedela som či mám v poriadku bloky PHL.
Tento údaj si pri súkromnom mot.vozidle v ALFE plus nezobrazuje. Zobrazuje sa len pri firemnom.

Skús napísať na hotline, že ti chýba, možno ho doplnia.
MIŠO T
11.09.12,10:09
zdravím, mate už poriadne vyskušanú novu verziu + ? Balik mi skončil a neviem sa rozhodnuť čo dalej, či staru či novu verziu
mondes
20.09.12,18:20
Dobrý večer, aj ja sa chcem s Vami poraďáci (účtujúci v alfe) poradiť. Končí mi balík podpory na Alfu a prišla mi predfaktúra na obnovenie, avšak mi poslali aj faktúru na prechod na Alfa plus. Neviem, čo mám robiť. Či si mám predlžiť balík, alebo prejsť na Alfa plus. V ktorom programe sa lepšie pracuje? Oplatí sa predlžovať balík podpory? Ďakujem Vám za rady.
veronikasad
20.09.12,18:25
Dobrý večer, aj ja sa chcem s Vami poraďáci (účtujúci v alfe) poradiť. Končí mi balík podpory na Alfu a prišla mi predfaktúra na obnovenie, avšak mi poslali aj faktúru na prechod na Alfa plus. Neviem, čo mám robiť. Či si mám predlžiť balík, alebo prejsť na Alfa plus. V ktorom programe sa lepšie pracuje? Oplatí sa predlžovať balík podpory? Ďakujem Vám za rady.
Rozhodnutie je na tebe. Ja som si kúpila balík podpory ALFA plus, ale urobila som v nej prevod len svojej firmy, kde sa učím s týmto SW pracovať. Ostatné účta dokončím v ALFE (vyjednala som si s KROSOM bezplatný balík podpory aj na ALFU)
mondes
20.09.12,18:36
Je priehľadný? Pre porovnanie - je lepší ako Alfa? Chcela som si stiahnuť demo, ale nejak mi to nejde, vraj mám plný počítač. ...musím čakať za manželom, nech mi ho prečistí.
veronikasad
20.09.12,18:40
Je priehľadný? Pre porovnanie - je lepší ako Alfa? Chcela som si stiahnuť demo, ale nejak mi to nejde, vraj mám plný počítač. ...musím čakať za manželom, nech mi ho prečistí.
Treba sa s ním naučiť pracovať, má inú štruktúru ako ALFA. Ak nemáš pripojenie PC na net, ide pomalšie ako ALFA. Dobrou pomôckou je príručka, ak máš rada "poruke" vyšla aj v papierovej forme - inak sa dá stiahnuť z netu. Ja som si kúpila na DOD KROSu aj v papierovej forme.
IVEB
21.09.12,06:16
Ja som s ALFOU PLUS spokojná. Nemám s ňou žiadne problémy.
MIŠO T
25.09.12,15:13
ja som dnes kupil ALFA+ a Balik podpory na Alfu som dostal/ bez okolkov/ do 31.3.13
mondes
25.09.12,15:19
ja som dnes kupil ALFA+ a Balik podpory na Alfu som dostal/ bez okolkov/ do 31.3.13

Wau, zajtra volám do Krosu. Aj ja tak chcem. Sami sa ponúkli, alebo vy ste to tak žiadal?
MIŠO T
25.09.12,15:25
Wau, zajtra volám do Krosu. Aj ja tak chcem. Sami sa ponúkli, alebo vy ste to tak žiadal?

treba im to povedat, že chcete ešte ukoncit stary rok v ALFE aj DP a prechod urobite až v novom roku a nemal by byt problém. Mne už dnes zaslali mailom aj licen. súbor na podporu ALFY a už aj funguje aj s novou verziou 18.60

Alfa+ vsak dojde poštou neskor
nikulik
06.11.12,10:52
Ahoje, nevie mi niekto poradit v alfe plus, jazdy, kde sa zadava ked natankujem jeden den a druhy aby mi bralo cenu za liter ako pri posl.natankovani?
nikulik
06.11.12,11:34
Uz to mam, pocita to samo ked dam prepocitat jazdy.
nikulik
07.11.12,06:30
Prosim Vás neporadí mi niekto, ako sa da nastavit aby mi jazdy prepocitalo automaticky hned ako spravim jazdach nejaku zmenu? Teraz mi to prepocita ale musim dat Funkcie-prepocitanie jazd. V starej alfe to robilo automaticky hned ako som nieco zmenila.
Johanka
03.12.12,20:49
...hrozné :(
DanielaSL
03.12.12,20:57
...hrozné :(
Johanka...čo je hrozné? Ja ju akurát sťahujem...demo. Končí mi balík podpory na Alfu, tak rozmýšľam, či ju objednať, keď majú zľavy...
SilMar Group
04.12.12,07:05
tiež nad tým uvažujem, ale tie ohlasy na alfu + sú zatiaľ dosť nepriaznivé
Mila123
12.12.12,18:59
dostali sme 3 predfaktúry a to....
1/ prechod z Alfy do Alfy plus s 30% zľavou a balíkom podpory na 12 mesiacov v sume 113.84 €
2/ balík podpory pre Omegu - 10 firiem 181.88 €
3/ balík ročnej podpory pre Olymp pre 50 zamestnancov vo výške 320 €.....

mne osobne sa to zdá silné kaffé.......:D
veronikasad
12.12.12,19:15
dostali sme 3 predfaktúry a to....
1/ prechod z Alfy do Alfy plus s 30% zľavou a balíkom podpory na 12 mesiacov v sume 113.84 €
2/ balík podpory pre Omegu - 10 firiem 181.88 €
3/ balík ročnej podpory pre Olymp pre 50 zamestnancov vo výške 320 €.....

mne osobne sa to zdá silné kaffé.......:D
Nejako zdraželi. Za multiverziu ALFy+som v juni platila (bola akcia so 70% zľavou) 87,06€ vrátane DPH. A dostala som aj bezplatnú aktualizáciu AlFy, najskôr do 31.12.2012 a dnes mi ju predlžili do 31.3.2013
Zita5
13.12.12,09:22
No je tu koniec roka a ja tiež uvažujem čo spraviť , či predĺžiť balík podpory, alebo prejsť na ALFU plus :rolleyes:
veronikasad
13.12.12,09:23
No je tu koniec roka a ja tiež uvažujem čo spraviť , či predĺžiť balík podpory, alebo prejsť na ALFU plus :rolleyes:
Zitka, ak nechceš prejsť na iný účtovný SW, veľa možností nemáš. Na stránke KROSu píšu, že žiadne zľavy už v blízkej dobe dávať nebudú.
Aljok
13.12.12,09:48
No je tu koniec roka a ja tiež uvažujem čo spraviť , či predĺžiť balík podpory, alebo prejsť na ALFU plus :rolleyes:

Zitka, Alfa + je podľa mňa ešte nedotiahnutá...
Ja by som si radšej predĺžila balík podpory na pôvodnú Alfu a nemusíš sa zatiaľ trápiť s novým programom.
Konečne sme sa dozvedeli dokedy budú podporovať starú Alfu - do konca roku 2014 + 1.Q.2015, takže ešte v pohode spracuješ DP za rok 2014.

Citujem zo stránky KROSU :



Program ALFA bude podporovaný minimálne do 31.12.2014 (HOTLINE,aktualizácie programu). V programe bude možné spracovať účtovníctvo a daňové priznania za účtovný rok 2014 (t.j. vrátane potrebných verzií vydaných v 1.Q 2015 napr. z dôvodu aktuálneho DPFO a DPMV).



http://www.kros.sk/11699
nikulik
13.12.12,10:32
Tak či tak, raz na ten program alfa plus prejst musíte, takze je uplne jedno kedy, či nie?
Aljok
13.12.12,13:15
Tak či tak, raz na ten program alfa plus prejst musíte, takze je uplne jedno kedy, či nie?

Pracuješ s Alfou? Skúšala si novú Alfu plus?
Na základe čoho si presvedčená, že musíme prejsť na Alfu plus?
veronikasad
13.12.12,13:22
Nemám PC, na ktorom mám ALFu, aj ALFU+ pripojený na net. Neviem či je to dôvod, mám pocit, akoby si ALFA plus stále chcela hľadať na nete nové aktualizácie - ide mi strašne pomaly. ALFA funguje v pohode.
Aljok
13.12.12,13:24
Veronika a nemôžeš jej to niekde v nastaveniach zakázať?
Zita5
14.12.12,08:03
Zitka, Alfa + je podľa mňa ešte nedotiahnutá...
Ja by som si radšej predĺžila balík podpory na pôvodnú Alfu a nemusíš sa zatiaľ trápiť s novým programom.
Konečne sme sa dozvedeli dokedy budú podporovať starú Alfu - do konca roku 2014 + 1.Q.2015, takže ešte v pohode spracuješ DP za rok 2014.

Citujem zo stránky KROSU :



Program ALFA bude podporovaný minimálne do 31.12.2014 (HOTLINE,aktualizácie programu). V programe bude možné spracovať účtovníctvo a daňové priznania za účtovný rok 2014 (t.j. vrátane potrebných verzií vydaných v 1.Q 2015 napr. z dôvodu aktuálneho DPFO a DPMV).



http://www.kros.sk/11699

Tak som sa aj rozhodla, potiahnem do dožitia ALFY :)
Mila123
14.12.12,08:21
Tak som sa aj rozhodla, potiahnem do dožitia ALFY :)
a ja som včera platila za novelizácie programov,,,,,aj budem prechádzať z Alfy do Alfy plus a to z dôvodu, že sa dá prechádzať do nového roka a vrátiť sa spätne.....
robí nám to problém pri mesačnom platiteľovi DPH , že musí byť DPH za 01 a 02/2013 a ešte nemáme ukončený rok 2012.....tak preto....
juraj:-)
04.01.13,15:23
Ahojte,
viete mi niekto kto používate Alfa plus poradiť? Čo treba nastaviť alebo upraviť v programe, ak pri nahadzovaní príjemky a po výpočte nákupnej ceny, mi celková faktúrovaná cena vyjde vždy buď o nejaké centy viac, alebo menej. Som už z toho zúfalá. Pátram po tom už niekoľko dní a stále mi to nechce vyjsť na presno...Za odpovede ďakujem.

Ja som na toto iste narazil tiež. hodinu som s tím bojoval a nič som nevybojoval. LILIEZ podarilo sa ti to vyriešiť? Ak nie skúsim napísať do KROSu, snad budu vedieť prečo to tak je :D
juraj:-)
04.01.13,15:25
Ja som narazil ešte na jednu zaludnosť. Pri faktúrach mi automaticky vyplní variabilný symbol a napíše mi tam aj písmena aj lomky. Ale pri platbe toto nejde predsa zadat :( Alebo sa to da niekde nastaviť?
veronikasad
04.01.13,15:49
Ja som narazil ešte na jednu zaludnosť. Pri faktúrach mi automaticky vyplní variabilný symbol a napíše mi tam aj písmena aj lomky. Ale pri platbe toto nejde predsa zadat :( Alebo sa to da niekde nastaviť?
Pri akých faktúrach ? (došlých alebo vystavených)
juraj:-)
05.01.13,14:15
Pri vystavených. A taktiež aj pri predfakture. Ale zaujímave je, že prva predfaktura má číslo PF/2012/0001 a variabilne je OK teda 20120001 ale druhá je PF/2012/0002. Celkom tomu nechápem prečo si to píše variabilný aký chce. Osobne si myslím, že SW by mal sám uznať, že písmena a znaky musí vypustiť.
Marcelka V
07.01.13,09:03
Už ste skúšali v Alfe plus tlačiť doklady? príjmové a výdavkové ? Mne to nejde ani náhľad ani tlačiť. Mám chybu ja,alebo oni?
bobotova
21.01.13,20:42
moja skúsenosť s Alfou + :
- samé negatíva, nič ma na tom programe neoslovilo, neupútalo,
- je strašne pomalá !!!! zaúčtovanie dokladov, ktoré mi trvalo 1 hodinu, teraz robím skoro 2 hodiny
- úhrady záväzkov v cudzej mene z BÚ, narátalo mi to tam samé divné sumy, tak neviem čo robím zle:confused:
- veľmi ľutujem, že som prešla na alfu +!!! stará dobrá Alfa, v tej sa mi pracovalo super!!!!
som rozhodnutá od 01.01.2013 prejsť na POHODU.
Zobraziť viac
02.02.13,17:49
A prečo je to pomalé?
Pomaly sa otvárajú okná? Treba otvoriť viac formulárov?
veronikasad
02.02.13,18:03
A prečo je to pomalé?
Pomaly sa otvárajú okná? Treba otvoriť viac formulárov?
spomalenie programu - podľa informácie z hotline KROS-u - spôsobuje antivirák NOD. Poslali mi nejaké súbory, ktoré by mali tento problém odstrániť. Keďže som počítačový antitalent, musím počkať kým mi ich nainštaluje dcéra.
nikulik
07.02.13,08:33
Poprosim Vas ked by mi vedel niekto poradit, tak ked zadavam napr. vydavok z bank.účtu, a vytiahnem si aby mi uhradilo zaväzok, tak mi do textu taha externe cislo zo zaväzkov, nie moje interne cislo ktore mam zadane. Dost mi to vadi, neviete mi poradit kde sa to da zmenit? Ďakujem.
rufus
07.02.13,08:55
pozri Firma/ Nastavenia/ ďalšie možnosti a v časti účtovníctvo je vpravo dole voľba aký text chceš aby sa potiahol , aj čísla.
nikulik
07.02.13,09:08
pozri Firma/ Nastavenia/ ďalšie možnosti a v časti účtovníctvo je vpravo dole voľba aký text chceš aby sa potiahol , aj čísla.

ĎAKUJEM veľmi veľmi pekne, funguje to. :)
juraj:-)
07.02.13,10:17
Pri vystavených. A taktiež aj pri predfakture. Ale zaujímave je, že prva predfaktura má číslo PF/2012/0001 a variabilne je OK teda 20120001 ale druhá je PF/2012/0002. Celkom tomu nechápem prečo si to píše variabilný aký chce. Osobne si myslím, že SW by mal sám uznať, že písmena a znaky musí vypustiť.

už som prišiel akou fintou dosiahnuť požadované číslovanie. Treba vymazať predvyplnený text a uložiť. Program si tam zadá iba čísla bez znakov a písmen. Nechápem prečo to však nerobí automaticky :confused:
mondes
07.02.13,20:17
Prosím Vás, ako presne rozúčtujem jeden doklad na napr. materiál a tovar? Skúšam, ale neviem sa z toho vysomáriť. Ďakujem pekne.
mondes
08.02.13,00:01
Ahojte, pri zadávaní do evidencie záväzkov alebo pohľadávok mi softvér nahadzuje pri internom číslovaní nejaké kódy, neviete náhodou, odkiaľ ich ťahá? Ďakujem.
veronikasad
08.02.13,06:40
Ahojte, pri zadávaní do evidencie záväzkov alebo pohľadávok mi softvér nahadzuje pri internom číslovaní nejaké kódy, neviete náhodou, odkiaľ ich ťahá? Ďakujem.
uveď príklad - neviem na čo sa pýtaš
mondes
08.02.13,08:40
Tak presnejšie, pri zadávaní nového záväzku, ak zaevidujem napr. odvod do ZP a dám v stlpci PD "Odvody do fondov", tak mi naskočí interné číslo, napr. 92120001. Že čo znamená to číslo 92. Ostatné viem, je to rok a poradie. Ďakujem.
veronikasad
08.02.13,08:52
Tak presnejšie, pri zadávaní nového záväzku, ak zaevidujem napr. odvod do ZP a dám v stlpci PD "Odvody do fondov", tak mi naskočí interné číslo, napr. 92120001. Že čo znamená to číslo 92. Ostatné viem, je to rok a poradie. Ďakujem.
tá konštanta neznamená nič, môžeš si nastaviť vlastné číslovanie cez šípku pri čísle záväzku. Treba sa s tým nastavením trochu "pohrať"
mondes
08.02.13,09:03
Áno aj som si nastavila, ale som mala taký pocit, že program má svoje kódy pri došlých faktúrach - "99", pri odvodoch "92" atd. Niekde sem tam sa mi to nejako zobrazí, ale ak si to chcem pozrieť, tak nemôžem nič také nájsť. Aj tak v alfe sa mi to číslovanie a hlavne zadávanie nových číselných radov zdá také priehľadnejšie, pekne mi to ukáže a vyberám si číselný rad, ktorý potrebujem a v pluske je to také nepriehľadné, aspoň zatiaľ mi to tak príde. Ďakujem pekne.
majkob
18.02.13,16:43
v peňažnom denníku sa nastaviť na výdaj a v položke stlpec je hned na začiatku písmeno R, klikni na neho a tam si potom pridávaš položky na rozúčtovanie, aké potrebuješ, dúfam, že ti to v skratke stačí, je to odpoved na otázku o rozúčtovaní na viaceré položky ku kúpe tovaru, či materiálu. :-D
megyzah
24.03.13,13:51
Robím toho roku prvý krát dańové priznania v programe Alfa, také jednoduché DP mi spravilo bez problémov, ale teraz neviem ako ďalej, prosím poraďte mi :
podnikateľ mal základ dane z podnikania vo výške 10592 € a základ dane z predaja obchodného podielu vo výške 2574,05 €. Do základu dane na r. 76 ami ale program vzal iba sumu 10592 €. So základom dane z predaja obchodného podielu akoby vôbec nerátal, prosím niečo som zadala zle? Taktiež som chcela podnikateľovi uplatniť úľavu na dani na manželku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskej dovolenke ale vôbec ma program nepustil vpísať výšku jej príjmu ( teda nulu ) na r. 78. Prosím pomôžte mi.
veronikasad
24.03.13,14:07
Robím toho roku prvý krát dańové priznania v programe Alfa, také jednoduché DP mi spravilo bez problémov, ale teraz neviem ako ďalej, prosím poraďte mi :
podnikateľ mal základ dane z podnikania vo výške 10592 € a základ dane z predaja obchodného podielu vo výške 2574,05 €. Do základu dane na r. 76 ami ale program vzal iba sumu 10592 €. So základom dane z predaja obchodného podielu akoby vôbec nerátal, prosím niečo som zadala zle? Taktiež som chcela podnikateľovi uplatniť úľavu na dani na manželku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskej dovolenke ale vôbec ma program nepustil vpísať výšku jej príjmu ( teda nulu ) na r. 78. Prosím pomôžte mi.
1. Kde si uviedla príjem z predaja obchodného podielu ?

2. Vyplnila si údaje o manželke na 2. str. DP, vrátane sumy vlastného príjmu a počtu mesiacov kedy boli manželmi ?
mondes
24.03.13,14:50
Ahojte, prosím Vás, ak som v pohľadávkach zadala iný kurz na prepočet, ako som mala a taktiež pri úhrade pohľadávky v PD a chcem ho opraviť, ako to urobím? Neviem sa tam dostať. Vďaka.
veronikasad
24.03.13,14:56
Ahojte, prosím Vás, ak som v pohľadávkach zadala iný kurz na prepočet, ako som mala a taktiež pri úhrade pohľadávky v PD a chcem ho opraviť, ako to urobím? Neviem sa tam dostať. Vďaka.
ak ti to nepôjde inak, tak zmaž úhradu v peňažnom denníku a potom pohľadávku a nahraj znovu - najskôr pohľadávku a potom úhradu so správnym kurzom.
mondes
24.03.13,15:02
ak ti to nepôjde inak, tak zmaž úhradu v peňažnom denníku a potom pohľadávku a nahraj znovu - najskôr pohľadávku a potom úhradu so správnym kurzom.

Aj som to takto urobila, lebo ma nechce pustiť do kolonky suma a kurz. Pýtala som sa len tak, pre budúcnosť. :) Ale vďaka.
veronikasad
24.03.13,15:04
Uhradenú pohľadávku neopravíš. vždy musíš zmazať úhradu.
megyzah
24.03.13,16:11
Veronika, príjem z predaja obchodného podielu som uviedla v VIII oddiely na r. 6 ( par. 8 odst. 1 písm.f ). Tak neviem. A samozrejme, manželku som na tej 2. strane neuviedla, preto mi to nevzalo do DP. Toto už mám, ale stále mi neberie ten predaj podielu
veronikasad
24.03.13,16:16
Veronika, príjem z predaja obchodného podielu som uviedla v VIII oddiely na r. 6 ( par. 8 odst. 1 písm.f ). Tak neviem. A samozrejme, manželku som na tej 2. strane neuviedla, preto mi to nevzalo do DP. Toto už mám, ale stále mi neberie ten predaj podielu
rozpíš sumy a riadky v odd. č. X. aspoň po r.č.82

Príjem z predaja OP by sa ti mal prejaviť až na riadku 81, ktorý je súčtovým riadkom r. 80+74+75, pretože príjem z predaja OP je pasívny príjem bez nároku na odpočet NČZD
megyzah
24.03.13,17:23
Veronika, strašne ti ďakujem, máš pravdu, ten predaj sa mi zobrazil na r. 81. Veronika prosím ťa ešte pre istotu z príjmu za predaj môžem skutočne odrátať sumu 925,97 € a nie 500 € - par. 52j odst.2? S.r.o. bola nadobudnutá v januári 2010. Ďakujem
Aljok
24.03.13,17:48
Veronika, strašne ti ďakujem, máš pravdu, ten predaj sa mi zobrazil na r. 81. Veronika prosím ťa ešte pre istotu z príjmu za predaj môžem skutočne odrátať sumu 925,97 € a nie 500 € - par. 52j odst.2? S.r.o. bola nadobudnutá v januári 2010. Ďakujem
No vidím, že mi neveríš aj napriek tomu, že som Ti v príspevku citovala zákon...:D
http://www.porada.sk/t212501-predaj-obchodneho-podielu-fo.html#post2285268
megyzah
24.03.13,18:32
Och Aljok, tak uvediem veci na správnu mieru - nie je to vôbec o tom, že by som ti neverila, ale písala som tam dva príspevky, jeden o 500 € a druhý o tých 925 €, ty si mi odpísala na ten druhý aj so znením celého paragrafu, ibaže nech som ho čítala opakovane stále mi z neho nebolo jasné, že je to tých 925 €. Bála som sa, či si si všimla môj príspevok o tých 500 €, preto som to chcela " zaistiť". Takže to pripočítaj mojej hlúposti, nie nedôvere voči tebe. ( stačí ak si pozrieš moje mnohé otázky, kde potrebujem dodatočne 4 ďalšie odpovede, kým pochopím... ). Neviem čo by som by porady robila!
mondes
10.04.13,21:57
Ahojte, idem robiť DP k DPH prvýkrát v Alfe plus, a mám problém s riadkami DPH. V Alfe sa mi to zdalo jednoduchšie. Prosím Vás, aký je rozdiel, ak dám sadzbu N - nevstupuje a sadzbu 0% ? Totižto mám faktúru z tuzemska za reklamu od neplatcu DPH a neviem, či mám dať sadzbu N, alebo 0%. Poradíte? Vďaka.

P.S. Ako je možné, že nie je k dispozícii príručka k Alfe plus? Prešla som z Alfy do Alfy plus a poslali mi len tenkú brožúrku. To akože príručku si mám dokúpiť? Ak áno, tak to nie je fér. Vy ju máte?
veronikasad
10.04.13,22:10
Ahojte, idem robiť DP k DPH prvýkrát v Alfe plus, a mám problém s riadkami DPH. V Alfe sa mi to zdalo jednoduchšie. Prosím Vás, aký je rozdiel, ak dám sadzbu N - nevstupuje a sadzbu 0% ? Totižto mám faktúru z tuzemska za reklamu od neplatcu DPH a neviem, či mám dať sadzbu N, alebo 0%. Poradíte? Vďaka.

P.S. Ako je možné, že nie je k dispozícii príručka k Alfe plus? Prešla som z Alfy do Alfy plus a poslali mi len tenkú brožúrku. To akože príručku si mám dokúpiť? Ak áno, tak to nie je fér. Vy ju máte?
Fa od neplatcu nevstupuje do evidencie DPH - uvedieš N
Príručka k dispozícii je. V papierovej forme som si ju zakúpila tuším za 10€ priamo v Žiline na bezplatnej prezentácii ALFA+.

Kros ponúka aj príručku v elektronickej forme - informuj sa na hotline, neviem či táto je bezplatná

http://www.kros.sk/35597
mondes
11.04.13,08:08
VĎaka Veronika, ešte ak môžem, ak mám služby oslobodené od DPH, tak tam dávam 0% sadzbu?
veronikasad
11.04.13,08:09
VĎaka Veronika, ešte ak môžem, ak mám služby oslobodené od DPH, tak tam dávam 0% sadzbu?
aké služby a od koho ?
mondes
11.04.13,09:54
aké služby a od koho ?

napr. poštovné, rôzne poplatky, alebo aj províziu z Prvej stavebnej atď.....

Alebo, kedy vlastne uvádzam sadzbu dane 0%, ak pri neplatcoch dávam "N". Vďaka.

.....a ešte pri samozdanení uvádzam "N"?
mondes
11.04.13,13:25
A ešte Vás prosím, ako si rozúčtujem doklad, ak mám 1 doklad a na ňom 1 položka ide do zásob a druhá položka do služieb? V Alfe som to musela (alebo som nevedela) zadať 2x. Tu vraj sa to dá jedným dokladom. Poradíte? Srdečná vďaka.
veronikasad
11.04.13,13:55
A ešte Vás prosím, ako si rozúčtujem doklad, ak mám 1 doklad a na ňom 1 položka ide do zásob a druhá položka do služieb? V Alfe som to musela (alebo som nevedela) zadať 2x. Tu vraj sa to dá jedným dokladom. Poradíte? Srdečná vďaka.
ano, dá sa to pri zadávaní pokladničného dokladu alebo bankového výpisu (odvody za zamestnancov). V stlpci peňažného denníka máš "R"-ko, keď naň klikneš, vstúpiš do dokladu, kde cez pridaj si môžeš úhradu rozdeliť do stlpcov, ktoré potrebuješ.
mondes
19.04.13,06:59
Ahojte, prosím Vás, ako účtujete v Alfe plus tržby z ERP, ale časť týchto tržieb uhradil zákazník kartou, čiže terminál? Vďaka.


.....ešte doplním.

Mám pred sebou potvrdenku pre obchodníka o úhrade tržby kartou Maestro zo dňa 18.2.2013, avšak na výpise z BU vôbec taký príjem nie je. Ako je to prosím Vás možné? Ďakujem za odpoveď.
cigy
12.01.14,16:56
Ja som celou Alfou plus dosť znechutená. Firma Kros nám dokázala, že aj obchodný partner, s ktorým máte pomaly 20 ročnú bezproblémovú spoluprácu, vás môže nakoniec dobehnúť. Alfu plus nám vlastne vnútili, ale keby som vedela, čo to bude, asi si kúpim iný soft. Ja mám svojej roboty vyše hlavy a program mi ju má uľahčiť a nie komplikovať. Ozaj nemám nervy na ďalšie študovanie fungovania ich nových tabuliek. Je to pomalé, neprehľadné. Ja sa potrebujem posadiť k počítaču a robiť. Keď som si pred tými x rokmi kúpila Alfu, bola som nadšená. Toto je cele zle.
Mária Mojžišová
28.03.14,14:54
Ahojte. Dajú sa tlačiť adresy odberateľov na obálky z označených faktúr v programe Alfa (http://www.porada.sk/alfa#__AUTOKW) plus? Vystavím cca 60 faktúr a chcem vytlačiť vo faktúrach obálky s adresou odberateľa. Vo faktúrach túto možnosť som zatiaľ nenašla. Ako to robíte Vy? Ďakujem za pomoc.
emma01
09.04.14,03:47
Tiež som prešla na Alfa (http://www.porada.sk/alfa#__AUTOKW) plus a priznám sa, že som trošku sklamaná. Príručku som si stiahla z ich stránky, ale vôbec tam nemajú zapracovaný kontrolný výkaz. Môžete mi niekto, kto má väčšie skúsenosti s týmto programom povedať, či sa dajú do KV priamo zadávať údaje? Mne to nejde, viem sa doň len pozrieť cez tlač a náhľady, ale tam sa už vpisovať nič nedá. A ešte by som poprosila, ako účtujete 80 % PHL. Keď som to rozpísala v jednom doklade, tak mi to vošlo do evidencie DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) správne, ale do KV nie. A návod na stránke Krosu neviem nájsť.
Ďakujem.
veronikasad
09.04.14,06:31
Tiež som prešla na Alfa (http://www.porada.sk/alfa#__AUTOKW) plus a priznám sa, že som trošku sklamaná. Príručku som si stiahla z ich stránky, ale vôbec tam nemajú zapracovaný kontrolný výkaz. Môžete mi niekto, kto má väčšie skúsenosti s týmto programom povedať, či sa dajú do KV priamo zadávať údaje? Mne to nejde, viem sa doň len pozrieť cez tlač a náhľady, ale tam sa už vpisovať nič nedá. A ešte by som poprosila, ako účtujete 80 % PHL. Keď som to rozpísala v jednom doklade, tak mi to vošlo do evidencie DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) správne, ale do KV nie. A návod na stránke Krosu neviem nájsť.
Ďakujem.
Kros (http://www.porada.sk/kros#__AUTOKW) robí v týchto dňoch podrobné školenia ku kontrolnému výkazu, ak ti nestačí "navigovanie", ktoré ti poskytnú na hotline. Zadávanie PHM u daňovníkov, ktorí nevedú knihu jázd majú doriešené v kontrolnom výkaze aj peňažnom denníku. Nie je potrebný už žiadny interný doklad.
http://www.kros.sk/skolenie1#program

Mám jednéh omesačného platitela DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW), dva kontrolné výkazy som už odosielala načítaním z ALFA+, nebol žiadny problém.
emma01
09.04.14,07:49
Ďakujem, už som písala dotaz do Krosu a idú mi poslať postup. Lebo keď som postupovala podľa pokynu k účtovaniu 80 % PHL, ktorý vydal Kros (http://www.porada.sk/kros#__AUTOKW) 10. 7. 2013, tak do KV nevstupovali správne údaje. Len nechápem, prečo ten postup nezverejnia všetkým užívateľom a posielajú ho len na vyžiadanie. Očakávala som od tejto verzie Alfy viac. Čo zatiaľ oceňujem, je rozpis v jednom doklade.
veronikasad
09.04.14,07:51
Ďakujem, už som písala dotaz do Krosu a idú mi poslať postup. Lebo keď som postupovala podľa pokynu k účtovaniu 80 % PHL, ktorý vydal Kros (http://www.porada.sk/kros#__AUTOKW) 10. 7. 2013, tak do KV nevstupovali správne údaje. Len nechápem, prečo ten postup nezverejnia všetkým užívateľom a posielajú ho len na vyžiadanie. Očakávala som od tejto verzie Alfy viac. Čo zatiaľ oceňujem, je rozpis v jednom doklade.
Požiadaj o zasielanie Noviniek emailom
emma01
09.04.14,11:06
Teraz som dostala postup od Krosu na zaúčtovanie 80 % PHL a aby boli správne uvedené sumy v evidencii DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) aj v KV, interný doklad je potrebné vystaviť.
Mila123
09.04.14,11:11
linko1
07.10.14,11:28
prosím ako zaúčtujem faktúru od mobil. operátora
spolu bez DPH 40,1250
DPH 20 8,03
iné platby 4,80
spolu 52,96

sumu iné platby chcem dať do VNZD
ale ako to zaúčtovať do záväzkov aby som to mala aj v KV správne,
dakujem za radu
linko1
23.10.14,14:38
prosím nevie nikto poradiť?
jeso
24.10.14,04:47
dá sa to zaúčtovať rozpisom

ked zadávaš DPH pod okienkom %DPH si rozklikni rozpis a zadaj

základ predpis
20 % 40,13 8,03 48,16 21A
N 4,80 4,80 N


a podobne účtovanie
zápis do - rozklik

R -40,13 VOZD
4,80 VNZD


neviem , dúfam, že som to napíslala zrozumitelne K.
linko1
06.11.14,11:40
dá sa to zaúčtovať rozpisom

ked zadávaš DPH pod okienkom %DPH si rozklikni rozpis a zadaj

základ predpis
20 % 40,13 8,03 48,16 21A
N 4,80 4,80 N


a podobne účtovanie
zápis do - rozklik

R -40,13 VOZD
4,80 VNZD


neviem , dúfam, že som to napíslala zrozumitelne K.

ďakujem za radu
jerry23
29.03.15,19:11
dobry den, chcela by som sa opytat. Ukoncili sme eshop a ostali mi skladom nejake veci. Ako ich zauctovat, ako vyskladnenie? aby mi na konca roka ostal sklad 0? dakujem
kukučka
29.03.15,19:16
Nuž ale to nie je otázka o Alfe, nie si nováčik.
veronikasad
29.03.15,19:19
dobry den, chcela by som sa opytat. Ukoncili sme eshop a ostali mi skladom nejake veci. Ako ich zauctovat, ako vyskladnenie? aby mi na konca roka ostal sklad 0? dakujem
Upravuješ základ dane o nespotrebované zásoby ku dňu skončenia podnikania (cez interný doklad). Ak si ich pred skončením podnikania nepredala, sklad nenuluješ.