jaros5
14.04.12,16:48
Nie som odborník, preto chcem požiadať poraďákov, ktorí majú skúsenosť s montovanými drevostavbami (resp.s kúpou/predajom/stavbou takéhoto domu) o radu.
Jedná sa o domček klaudovaný v r. 2006;
220870
14.04.12,17:57
Je toho strašne veľa.Nekupujte to pokiaľ tomu nerozumiete.Na murovanej stavbe vidieť veľa vecí na prvý pohľad a pritom sa tam nedá toľko vecí pokaziť.Pri drevostavbe sa dá toľko vecí pokaziť, že je škoda sa o tom rozpisovať .Stačí pár dierok v izoláciach a dom je za pár rokov na odpis.
lapejko
14.04.12,19:24
dajte si pri chladnom počasí spraviť zvonku termokamerou obraz o dome, veľa napovie.
jaros5
14.04.12,23:27
Ako som už uviedol v úvode, stavba bola kolaudovaná v r. 2006. Jedná sa o prízemný 3izbový RD o rozlohe cca 90 m2, UP cca 80m2, na peknom 8 árovom pozemku. Kúrenie podlahové elektrické.Mesačné náklady cca 120 Eur. Voda z vlastnej studne, .... cena cca 100 tisíc, .... lákavé, či?

Pri prvej návšteve a zbežnej obhliadke (bez majiteľa domu), realiťák tvrdil, že stavba bola zhotovovaná stavebnou firmou - na kľúč a všetky technológie boli určite dodržané, lebo majiteľ si stavbu precízne kontroloval.

Pri druhej prehliadke, majiteľ uviedol, že stavbu mu síce robila stavebná firma, ale bolo to len tak po známosti a teda ani žiadnu záruku, napr. na konštrukciu domu nemá, lebo je to v podstate aj tak hlúposť a je to len marketingový ťah od firiem ...

Ďalšie, čo ma pri druhej obhliadke zarazilo,... v podkroví (hambálkový krov) boli rozostavané pasce na myši ... Doteraz som bol presvedčený, že do montovaného domu (drevostavby) sa do neobývaného podkrovia, na ktoré sa vychádza padacím rebríkom, myši dostať nemôžu. Iba ak by ich tam pustil sám majiteľ. Ak sa mýlim, opravte ma.

Na základe tohoto zistenia som pozorne prezrel obvodový plášť domu ....nikde žiadna dieročka ani prasklinka,... až na prasklinu asi centimeter širokú, ktorá sa tiahne po oboch stranách domu, tam, kde sa spája obvodový plášť s podhľadom strechy.
Keď som sa na to spýtal, vraj to je bežné, stavba - drevo - krov pracuje ... Ja mám však podozrenie, či to nie je dôsledok nekvalitne zhotoveného krovu atď. atď.

Domček sa mi až na tieto maličkosti veľmi páči. Je rozumne dispozične riešený a podľa mojich informácií, vraj takéto montované RD majú životnosť, ak sa dodržali všetky technologické postupy pri ich stavbe, ... aj 90 rokov. Alebo sa mýlim?
jaros5
14.04.12,23:32
dajú sa vôbec odhaliť tieto skryté nedostatky ?
lapejko
15.04.12,05:50
100000 je bežný rozpočet jednoposchodového murovaného ND domu, t.j. cca 2x 80 m2 a duté konštrukcie v ktorých sa udomácňujú hlodavce predstavuje iba strop podkrovia /samozrejme bez pozemku/.
220870
15.04.12,07:21
Tá prasklina je obrovský problém.Ak by bola na pár cm tak je to prasklina z vysušovania domu.Neviem akej konštrukcie je dom (aký má sendvič)ale takáto prasklina nasvedčuje tomu že dom sa rozpadá.Tak ako ste písali dom krov rozťahuje.Myš sa tam dostane po fasáde domu ak nieje fasáda domu hladká .Drsné fasádne omietky sú pre myš ,ako dialnica.A cez tú škáru sa dostane dnu.Dokáže sa vyškriabať po hromozvode aj po natesno pritlačenej rýne.Ak sa dostala dnu tak môžu a zrejme aj budú porušené izolácie domu.Toto má za následok kondenzovanie vody v múroch a stropoch domu.nepíšete z čoho ten dom je aká je skladba stien.Ak tam boli použité OSB dosky tak cez poškodenú izoláciu môže do vnútra prúdiť formaldehyd a všetko to svinstvo čo sa z osb vyparuje.
jaros5
16.04.12,02:58
Budem povďačný za každú radu, skúsenosť, ktorá mi pomôže správne sa rozhodnúť.
mirmas
11.11.12,22:40
Tá prasklina je obrovský problém.Ak by bola na pár cm tak je to prasklina z vysušovania domu.Neviem akej konštrukcie je dom (aký má sendvič)ale takáto prasklina nasvedčuje tomu že dom sa rozpadá.Tak ako ste písali dom krov rozťahuje.Myš sa tam dostane po fasáde domu ak nieje fasáda domu hladká .Drsné fasádne omietky sú pre myš ,ako dialnica.A cez tú škáru sa dostane dnu.Dokáže sa vyškriabať po hromozvode aj po natesno pritlačenej rýne.Ak sa dostala dnu tak môžu a zrejme aj budú porušené izolácie domu.Toto má za následok kondenzovanie vody v múroch a stropoch domu.nepíšete z čoho ten dom je aká je skladba stien.Ak tam boli použité OSB dosky tak cez poškodenú izoláciu môže do vnútra prúdiť formaldehyd a všetko to svinstvo čo sa z osb vyparuje.
Máte nejaké odporučenie ako sa vyhnúť myšiam atď ?
Ferdosondo
12.11.12,04:56
[QUOTE=jaros5;2040263]
Pri prvej návšteve a zbežnej obhliadke (bez majiteľa domu), realiťák tvrdil, že stavba bola zhotovovaná stavebnou firmou - na kľúč a všetky technológie boli určite dodržané, lebo majiteľ si stavbu precízne kontroloval.
/QUOTE]
Vtipálek, ten realiťák. Ja som ešte takú stavbu nevidel, že by boli dodržané všetky technológie. Táto bude asi prvá na Slovensku.