unknow
14.04.12,22:46
Problem je vtom ze dom v ktorom prerabam podkrovie ma vyse 50 rokov a podlaha v podkrovi je len z dosak pozbijana ktore su upevnene na nosnych gulatinach, chcel som davat beton ale staticky to nieje mozne tak sme sa rozhodli davat hranoly, lenze problem je vtom ze ako to spravit a co vsetko je ktomu potrebne + co by som mal pouzit na odhlucnenie? za vsetky rady budem povdacny
lapejko
15.04.12,05:58
ak sú obvodové múry nosné, bežne sa robí železobetónová platňa ponad drevený strop, treba ho však podstojkovať. Ak však chcete suchú skladbu doporučujem na pôvodný záklop urobiť pieskový alebo keramzitový či liaporový podsyp a na to dvojitú skladbu OSB dosák, sadrovláknitých Rigidur alebo Fermacell príp. Superdosku.
vladek21
16.04.12,10:48
Vytrhaj vrchné dosky na povale pokiaľ neuvidíš nosne hranoly. Medzi nimi bude asi škvara tu treba vybrať, na jej miesto dáš polystyrén alebo vatu. Vystrieš fóliu po hranoloch na ne dáš OBD dosku hrúbka 2,5 cm a viac alebo super dosku a plávajúcu podlahu. Nemože davať na to dlažbu, lebo ti ju odtrhne. Pod dlažbou musí byť betón.
alltracboy
16.04.12,12:14
Americke domy maju drevenne podlahy s dlazbou.
unknow
18.04.12,15:33
Dakujem za rady ... Nakoniec sme to spravili tak ze hranoly sme zapustili do venca na ktorom stoji podkroviea vlastne su nad tymy starymi doskamy a pripevnovali sme ich Srubamy sktorymy sme spojili Hranoly s Spodnou nosnou gulatinou medzi hranoly davame 5.ku polystiren a nato vatu.. Nato chceme dat Palubovku 30mm... lenze neviem ci je to najlepsie riesenie .. Co by ste daali vy ?
KORIG
20.04.12,17:48
ja by som postupoval nasledovne.... na nosne tramy by som urobil záklop z dosiek hr. 25 -30mm, na zaklp ulozil separacnu foliu na ktoru nasledne ukladal izolacne dosky (napr. steprock) min. hr. 40 mm na ne separacnu foliu, nasledne roznasaciu vrstvu z osb dosiek (2*15 vrstvy) a na to finalnu podlahu....... ak chces zvysit zvukovu izolaciu mozes ukladat izolaciu aj medzi tramy, pripadne pre dosiahnutie este vyssieho stupna ukladat izolaciu popri tramoch ( ak ma tram 15 cm vysku----15 cm pasik po oboch stranach tramu)...... dalsim dolezitym miestom pre eliminovanie sirenia hluku je ulozenieizolacnych pasikov v miestach styku podlahy s inou konstrukciu