zuzik311
15.04.12,12:46
ahojte chcem sa spýtať ako mám vo výplatnej páske vykázať prácu nadčas:
1. v rámci odpracovaných hodín t.j. ak opracoval 176 hod za február /FPČ/ + 30hod nadčasu
a potom dať príplatok 0,25 percenta do nového riadku na tých 30 hod
alebo
2. FPČ 176 hod odpracované hodiny
práca nadčas 30 hod
príplatok za prácu nadčas 0,25 * 30 hod

ďakujem
veronikasad
15.04.12,11:06
robíš mzdy ručne alebo v nejakom mzdovom SW ?
Máš mesačnú mzdu alebo hodinovú ?
zuzik311
15.04.12,11:25
no robim v olympe.. prebrala som účto a predtým to robili tak, že nahodili hodinovú mzdu - celé odpracované hodiny a zvlášť tie príplatky. potom prípadne odmeny ktoré sú percentom zo zakladu.
ak vsak dam zvlast odpracovane hodiny a zvlast nadcasy a priplatky odmeny mi bude tahat iba zo zakladnej mzdy.
neviem ci to mam riesit alebo nie znama ktora robi mzdy mi povedala ze by to malo byt oddelene a to si myslim aj ja..
veronikasad
15.04.12,11:33
no robim v olympe.. prebrala som účto a predtým to robili tak, že nahodili hodinovú mzdu - celé odpracované hodiny a zvlášť tie príplatky. potom prípadne odmeny ktoré sú percentom zo zakladu.
ak vsak dam zvlast odpracovane hodiny a zvlast nadcasy a priplatky odmeny mi bude tahat iba zo zakladnej mzdy.
neviem ci to mam riesit alebo nie znama ktora robi mzdy mi povedala ze by to malo byt oddelene a to si myslim aj ja..
V OLYMPE si necháš vygenerovať mzdu a cez oprav do nej vojdeš.
Pridávaš zložku mzdy 140. V tarife sa rozhodneš či ide o mesačnú alebo hodinovú mzdu a naspodu v dochádzke zadáš odpracované hodiny nadčas (ak sú menej ako 8 hod denne, opravíš pravým tlač.myši).Potom potvrdíš OK

Rovnako posupuješ pri zadaní zložky mzdy 145 nadčasový príplatok
zuzik311
15.04.12,11:40
[dakujem takze predpokladam ze mi to da iba nadcasovy priplatok zvlast hodiny spolu aj normalne aj nadcasove.. no ved uvidim
veronikasad
15.04.12,11:41
[dakujem takze predpokladam ze mi to da iba nadcasovy priplatok zvlast hodiny spolu aj normalne aj nadcasove.. no ved uvidim
"normálne" hodiny ti vygeneruje vo výplate. Mzdu za nadčasové hodiny+nadčasový príplatok cez kod 140 a 145. Postup som ti napísala. vyskúšaj.
zuzik311
15.04.12,11:42
inak prosim ta nevies preco mi taha ze v marci bol 21.3 sviatok? stale to mam hore ze pracovna doba 21 dni/168 hod a sviatok 1den/8hod ale nedava mi nahradu za sviatok...
veronikasad
15.04.12,11:45
inak prosim ta nevies preco mi taha ze v marci bol 21.3 sviatok? stale to mam hore ze pracovna doba 21 dni/168 hod a sviatok 1den/8hod ale nedava mi nahradu za sviatok...
V marci žiadny sviatok nebol. Skontroluj si dochádzku cez oprav vojdi do vygenerovanej výplaty. Pozri či tam máš niektorý deň červeným okrem So NE.

Skontroluj si aj pracovný kalendár. Ak tam máš náhodou chybu, oprav si ju. Akú máš verziu SW ?
zuzik311
15.04.12,11:48
V marci žiadny sviatok nebol. Skontroluj si dochádzku cez oprav vojdi do vygenerovanej výplaty. Pozri či tam máš niektorý deň červeným okrem So NE.

Skontroluj si aj pracovný kalendár. Ak tam máš náhodou chybu, oprav si ju. Akú máš verziu SW ?

no mam ten den 21.3 ... klikla som nan ale ocividne nepomohlo stale ho hore uvadza ako sviatok :-(
veronikasad
15.04.12,11:50
no mam ten den 21.3 ... klikla som nan ale ocividne nepomohlo stale ho hore uvadza ako sviatok :-(
Vojdi do pracovného kalendára, ak ti tam svieti červeno, klikni naň (sviatok zmizne). Prečo tam je neviem ...


Mzdy - kalendár - pracovné kalendáre - cez oprav vojdi do PK a vyklikni sviatok (21.3.).
Potom asi musíš znovu dať generovať výplatu.
zuzik311
15.04.12,11:52
uvidim pohladam ci sa to neda este niekde inde opravit... vdaka za ochotu. klikla som nan ale stale tam je ale nahrady zan nedava tak neviem
veronikasad
15.04.12,11:54
uvidim pohladam ci sa to neda este niekde inde opravit... vdaka za ochotu. klikla som nan ale stale tam je ale nahrady zan nedava tak neviem
doplnila som predch.príspevok
zuzik311
15.04.12,11:57
dakujem idem skusit
ivustek
03.07.12,05:31
Pracovník má prac.dobu od 6,30-15.00 hod. Je vodič nákl.auta a auto parkuje v sídle firmy. Niedy však auto parkuje doma, nakoľko stavba, kde vozí celý deň je oveľa bližšie k jeho bydlisku ako do sídla firmy. Pracovník potom na ráno odchádza na nákl. aute do práce o 6.00 hod. aby bol už o 6,30 hod. na stavbe.
Ráta sa v tomto prípade pracovná doba už od 6.00 hod. a teda má nadčas?
ivustek
04.09.12,08:11
Pracovník má prac.dobu od 6,30-15.00 hod. Je vodič nákl.auta a auto parkuje v sídle firmy. Niedy však auto parkuje doma, nakoľko stavba, kde vozí celý deň je oveľa bližšie k jeho bydlisku ako do sídla firmy. Pracovník potom na ráno odchádza na nákl. aute do práce o 6.00 hod. aby bol už o 6,30 hod. na stavbe.
Ráta sa v tomto prípade pracovná doba už od 6.00 hod. a teda má nadčas?

posúvam
Tweety
04.09.12,08:16
Pracovník má prac.dobu od 6,30-15.00 hod. Je vodič nákl.auta a auto parkuje v sídle firmy. Niedy však auto parkuje doma, nakoľko stavba, kde vozí celý deň je oveľa bližšie k jeho bydlisku ako do sídla firmy. Pracovník potom na ráno odchádza na nákl. aute do práce o 6.00 hod. aby bol už o 6,30 hod. na stavbe.
Ráta sa v tomto prípade pracovná doba už od 6.00 hod. a teda má nadčas?
Nie, cesta do práce nie pracovnou cestou, teda ani prácou nadčas. ALe všetko záleží od vnútornej smernice.
ivustek
04.09.12,09:16
Ďakujem Tweety, a keby sa v tom čase a v tom aute napr. o 6,15 niečo pracovníkovi stalo/trebars pri dopravnej nehode/ - ako by sa to posudzovalo? Nie ako pracovný úraz? Je to firemné auto, má založený tachografový krúžok a už od 6.0 hod. bol na ceste.
Tweety
04.09.12,09:24
Ďakujem Tweety, a keby sa v tom čase a v tom aute napr. o 6,15 niečo pracovníkovi stalo/trebars pri dopravnej nehode/ - ako by sa to posudzovalo? Nie ako pracovný úraz? Je to firemné auto, má založený tachografový krúžok a už od 6.0 hod. bol na ceste.
Veď som písala, že takéto vecí sa musia ošetriť v IS, alebo priamo v príkaze na cestu. Ak je tam určené, že začínajú z domu, je to OK. Je to teda práca.
Darina1234
02.11.12,07:14
Prosim o radu, zajtra idem do prace, nakolko je predajna otvorena aj v sobotu, pracujem 37,5 hod týždenne, moja veduca mi dnes nevypise prikaz na nadcas, je to porusenie z jej strany, prikaz mi vypise az na konci mesiaca, co v pripade kontroly napr. zajtra
Darina1234
02.11.12,17:55
posuvam,/ asi sa tu nesprávne pytam , ale mam v predajni taku veducu, že už som v koncoch /
Darina1234
03.11.12,13:13
Prosím o radu, je nevypísanie prikazu na pracu nadcas ,porušenie pracovnej discipliny u nadriadeneho praacovnika
veronikasad
03.11.12,13:19
Prosim o radu, zajtra idem do prace, nakolko je predajna otvorena aj v sobotu, pracujem 37,5 hod týždenne, moja veduca mi dnes nevypise prikaz na nadcas, je to porusenie z jej strany, prikaz mi vypise az na konci mesiaca, co v pripade kontroly napr. zajtra
Darinka, nevyrábaš si zbytočné problémy s vedúcou ? Už zopár rôčkov robím účto v obchodoch so sobotňajšou prevádzkou. Zamestanci sú už pri prijímaní do zamestnania informovaní o nutnosti práce počas VS, niektorí zamestnávatelia im to dávajú priamo do pracovnej zmluvy (ako prácu nadčas s nárokom na príplatok). Ešte som sa nestretla s písomným príkazom, ktoré od vedúcej požaduješ ty ... (skontroluj si, či náhodou nemáš v prac.zmluve prácu nadčas ako súčasť mzdy - bez nároku na príplatok).
Darina1234
03.11.12,13:36
Viem, že moje otazky nie su uplne v poriadku, no to co sa deje v predajni nebudem vypisovat, nejde len o mna, ideme to riešiť všetky zamesnankyne, za obdobie 5 tich mesiacov vyhodila 4 ludi, pracujem vo firemnej predajni, nie som jej zamestnankyna ako si ona mysli. Ked sa jej napr. kolegyna / skr. prac. úväzok/ opytala ci nema narok na stravny listok v den ked zastupuje a odpracuje 9 hod , tak jej odpovedala, že ked nema peniaze, ona jej pozicia.
Mojim problemom nie je praca v sobotu, mne to firma zaplati ako nadcas, no myslim si, ze ja v piatok mam dostat od veducej vypisany prikaz na nadcas, keby sa mi stal pracovny uraz, nemala som tam čo hladat,podla PZ mam odpracova 37,5 hod týzdenne.
ďakujem za odpoved ako vzdy.
veronikasad
03.11.12,13:46
Viem, že moje otazky nie su uplne v poriadku, no to co sa deje v predajni nebudem vypisovat, nejde len o mna, ideme to riešiť všetky zamesnankyne, za obdobie 5 tich mesiacov vyhodila 4 ludi, pracujem vo firemnej predajni, nie som jej zamestnankyna ako si ona mysli. Ked sa jej napr. kolegyna / skr. prac. úväzok/ opytala ci nema narok na stravny listok v den ked zastupuje a odpracuje 9 hod , tak jej odpovedala, že ked nema peniaze, ona jej pozicia.
Mojim problemom nie je praca v sobotu, mne to firma zaplati ako nadcas, no myslim si, ze ja v piatok mam dostat od veducej vypisany prikaz na nadcas, keby sa mi stal pracovny uraz, nemala som tam čo hladat,podla PZ mam odpracova 37,5 hod týzdenne.
ďakujem za odpoved ako vzdy.
Darinka, ak má vedúca predajne "dôveru" vedenia - hlavou múr neprerazíš. Zváž, či pracovné podmienky sú natolko neznesitelné, aby si o prácu (a hlavne príjem) prišla.
Ak je predajňa otvorená aj sobotu, je na vzájomnej dohode a pochopení medzi celým personálom vytvoriť si na začiatku mesiaca taký rozvrh smien, aby to každému z vás aspoň trošku vyhovovalo.