Shaman
09.02.06,17:49
Ked poslem do zahranicia na sluzobnu cestu zamestnanca, ktory ma zmluvu na skrateny uvazok na 3 hodiny denne a v zahranici bude aj vykonavat pracu v takomto rozsahu, ma tento zamestnanec narok na stravne?
Resp. na ake stravne ma narok?

Zmeni sa nieco ked tam poslem dohodara?

A este jeden tip - je mozne poslat vykonat obcana nejaku pracu do zahranicia na prikaznu zmluvu?
liba2
09.02.06,18:30
Ked poslem do zahranicia na sluzobnu cestu zamestnanca, ktory ma zmluvu na skrateny uvazok na 3 hodiny denne a v zahranici bude aj vykonavat pracu v takomto rozsahu, ma tento zamestnanec narok na stravne?
Resp. na ake stravne ma narok?

Zmeni sa nieco ked tam poslem dohodara?

A este jeden tip - je mozne poslat vykonat obcana nejaku pracu do zahranicia na prikaznu zmluvu?
Zamestnanec má nárok na cestovné náhrady (stravné, vreckové, ubyt. a i.) v rozsahu a za podmienok ako určuje zákon o CN bez ohľadu na to, aký je jeho pracovný úväzok (3, 6 al. 8 hod.).
Rovnako sa postupuje pri dohodárovi. Tomu sa však cest. náhrady môžu vyplatiť vtedy, ak to je uvedené aj v DoVP, DoBPŠ.
Denda
09.02.06,18:49
Ked poslem do zahranicia na sluzobnu cestu zamestnanca, ktory ma zmluvu na skrateny uvazok na 3 hodiny denne a v zahranici bude aj vykonavat pracu v takomto rozsahu, ma tento zamestnanec narok na stravne?
Resp. na ake stravne ma narok?

Zmeni sa nieco ked tam poslem dohodara?

A este jeden tip - je mozne poslat vykonat obcana nejaku pracu do zahranicia na prikaznu zmluvu?

V prípade, že Vám bude vykonávať prácu len 3 hodiny tak nárok na stravné mu nevzniká.
Oprava: výkon práce nemá nič spojené s poskytovaním stravného podľa Zákona o cestovných náhradách.
Tweety
09.02.06,18:55
V prípade, že Vám bude vykonávať prácu len 3 hodiny tak nárok na stravné mu nevzniká.
A čo toto?
§ 13
Stravné


(1) Pri zahraničnej pracovnej ceste zamestnancovi patrí za každý kalendárny deň zahraničnej pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom stravné v cudzej mene. Stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky v kalendárnom dni, pričom čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky je rozdelený na časové pásma

a) do 6 hodín vrátane,
b) nad 6 hodín až 12 hodín,
c) nad 12 hodín.;)
liba2
09.02.06,18:59
V prípade, že Vám bude vykonávať prácu len 3 hodiny tak nárok na stravné mu nevzniká.Na pracovnej ceste nejde o to ako dlho bude zamestnanec vykonávať prácu, ale sleduje sa čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky.
Shaman
10.02.06,07:57
Takze aj keby pracoval iba hodinu denne, tak by mal mat narok na plne stravne, nakolko jeho sluzobna cesta trva viac ako 12 hodin denne.

A ako s tou prikaznou zmluvou? Mozem niekoho poslat na prikaznu zmluvu do zahranicia?