najzone
16.04.12,08:33
Ak mate niekto problem s uvedenymi subjektami, kontaktujte ma.poradim, pomozem. UZ je toho na slovensku dost, a zlodejov len pribuda. Treba s nimi skoncovat.
Indeed
16.04.12,06:39
Kym bude dostatok nerozvážných ľudí, čo nevedia ovládať svoje túžby a nerozmýšĺajú a dokážu zobrať požičku

na 43% p.a.

tak z nebankovkami neskoncuje nikto.

Iba ak by ich zakázali zákonom, a to by nebolo demokratické , si myslím.
pepsikova
16.04.12,06:43
..presne tak...nebankovka dá pôžičku hocikomu, kto súrne potrebuje, potom nezvláda platiť a cobydup je z neho bezdomovec...s tým sa neskoncuje nikdy...
..neviem, ako by si ty vedel pomôcť..však daj návod...či??...

(joj, a tí exekútori čo?..ako?..hm-hm...
Indeed
16.04.12,06:47
Myslím,že taký zákon aby sa z človeka napr. pre 200 eur nestal bezdomovec už je prijatý,

len či sa bude aj dodržiavať ???

ked sledujeme TV Lampáreň ....
najzone
16.04.12,06:52
Jasne ze viem pomoct,navod nie je,kazdy pripad je individiualny,ale vedzte ze nase zakony maju velke diery a medzery, a ja ich poznam.
willma
16.04.12,09:44
a co za to?
pavol54
16.04.12,09:56
a co za to?
no všetkých zhromaždí a bude žiadať odškodnenie od štátu za to že musel platiť úroky a splatiť
najzone
16.04.12,10:20
kazdy sa len pyta co za to?zalezi to od problemu od dlzob,neda sa to vycislit konkretne
Indeed
16.04.12,10:32
Jasne ze viem pomoct,navod nie je,kazdy pripad je individiualny,ale vedzte ze nase zakony maju velke diery a medzery, a ja ich poznam.
Povedal by som,že tie DIERY a MEDZERY tam boli ponechané zámerne , aby bol vytvorený priestor na špekulácie.
misoft
16.04.12,10:37
45%
najzone
16.04.12,10:53
tie diery a medzery su tam preto,lebo nasi politikov zaujimaju vlastne aktivity,a nie problemy normalnych ludi.tak by tom to poopravil, ak by sa jednalo o spekulacie, tak by to vypadalo inak.
Indeed
16.04.12,10:55
tak dobre sorry, nie špekulacie, ale AKTIVITY
Ľubomír
16.04.12,13:58
tie diery a medzery su tam preto,lebo nasi politikov zaujimaju vlastne aktivity,a nie problemy normalnych ludi.tak by tom to poopravil, ak by sa jednalo o spekulacie, tak by to vypadalo inak.

Počuj, mňa tiež nezaujíma prečo niekto berie pôžičky, ktoré nevládze splácať. Tak isto ako vkady do bývalých nebankoviek. Myslím si, že tvoja aktivita je zbytočná.
hubatá
16.04.12,14:11
Každý sa má možnosť brániť na súde aj keď je pravda že to veľmi dlho trvá, ale úžernícke úroky pre nebankovky zanikli od 1.1.2008. Treba sa len včas odvolať, nezmeškať lehotu na podanie odporu na súde. Platobný rozkaz tak prejde do civilného konania lebo sa nariadi pojednávanie a súd úžernícke úroky bankovke jednoducho nepotvrdí.

Chyba je to, že ľudia sa včas nepodajú odpor, platobný rozkaz nadobudne právoplatnosť a nastupuje v lepšom prípade exekútor ktorý je kontrolovaný päť okresným súdom a vysoké úroky nepripustí. Horšie je to, ak nastúpi hneď po platobnom rozkaze vymáhačská firma, ktorá je rýchla, agresívna s jediným cieľom splniť každé želanie ktoré vidí na očiach oprávnenému.
mattto
16.04.12,14:59
Každý sa má možnosť brániť na súde aj keď je pravda že to veľmi dlho trvá, ale úžernícke úroky pre nebankovky zanikli od 1.1.2008. Treba sa len včas odvolať, nezmeškať lehotu na podanie odporu na súde. Platobný rozkaz tak prejde do civilného konania lebo sa nariadi pojednávanie a súd úžernícke úroky bankovke jednoducho nepotvrdí.

Chyba je to, že ľudia sa včas nepodajú odpor, platobný rozkaz nadobudne právoplatnosť a nastupuje v lepšom prípade exekútor ktorý je kontrolovaný päť okresným súdom a vysoké úroky nepripustí. Horšie je to, ak nastúpi hneď po platobnom rozkaze vymáhačská firma, ktorá je rýchla, agresívna s jediným cieľom splniť každé želanie ktoré vidí na očiach oprávnenému.

ee už to neplatí, súd už nevydá platobný rozkaz, ak spotrebiteľská zmluva obsahuje neprijateľné podmienky a hneď prevedie návrh do civilu
Indeed
16.04.12,16:37
Počul som vo vysielaní ČR radožurnál,že v Čechách majú taký zákon ohľadom exekucii,že exekutor ked ma príkaz na exekuciu,

može si zobrať zámočníka a legalne vojsť do bytu povinného aj ked tento nie je doma a zexekvovať čo sa mu zapáči,

a to bez asistencie polície (!)

Boli k tomu veľké výhrady,tak neviem, či ten zákon nebol zmenený.
najzone
16.04.12,16:37
Vidim,ze tu zatial nikto nicim nepresiel,a vedzte ze moja pomoc,a rady maju zmysel. Exekutor moze tiez len vyskakovat po urcite hranice,a vymahacske firmy koncia hned tam kde aj zacali, v prvom rade maju neprijatelne a nie legalne chovanie,takze skoncia na prahu dveri. Su hlupi len ti, co im zaplatia to co im vidia na ociach.
Indeed
16.04.12,16:45
ale prešiel, kdekto a kdečím...len počitaj v témach...
mattto
16.04.12,16:55
Vidim,ze tu zatial nikto nicim nepresiel,a vedzte ze moja pomoc,a rady maju zmysel. Exekutor moze tiez len vyskakovat po urcite hranice,a vymahacske firmy koncia hned tam kde aj zacali, v prvom rade maju neprijatelne a nie legalne chovanie,takze skoncia na prahu dveri. Su hlupi len ti, co im zaplatia to co im vidia na ociach.

príliš silné reči na niekoho neznámeho :) čo ťa oprávňuje pasovať sa do pozície vševedka, ktorý zatočí so všetkými exekútormi a právnikmi vymáhačských spoločností?
buchač
16.04.12,17:05
Vidim,ze tu zatial nikto nicim nepresiel
...Ty asi hej .......he ....
,a vedzte ze moja pomoc,a rady maju zmysel.
...čítaj nižšie moju ponuku ...
Exekutor moze tiez len vyskakovat po urcite hranice,a vymahacske firmy koncia hned tam kde aj zacali, v prvom rade maju neprijatelne a nie legalne chovanie,takze skoncia na prahu dveri. Su hlupi len ti, co im zaplatia to co im vidia na ociach.
Nebankovky a podobné oné neriešim , no keď si taký polámaný z tých medzierok v zákonoch , tak čítaj :

...jedna osoba mi dlhuje ( pre mňa ) celkom solídne love ...

Občiansky súd som vyhral , platobný rozkaz bol vydaný ....
Nejak sa nedá s danou osobou pohnúť ......teda v mediach zákona , ktoré sú mi známe ...

Moja ponuka je 50 % z dĺžnej sumy .......

...berieš ????????
najzone
16.04.12,17:59
na to aby som ti odpovedal,ze ci beriem,alebo nie , viem toho prilis malo. ved o tom to je, ze platobny rozkaz este nic neznamena,preto to uz aj banky prestali vo velkom riesit, a sudit sa, lebo su to obrovske sumy len za sudy. a nehram sa na velkeho, ale ani exekutor nemoze vsetko,a inkasne spolocnosti uz vobec nic. mam za sebou v podstate len vyhry, tak necham na kazdeho uvazeni. Nie som tu preto aby som nieco hodnotil, ale aby som pomohol.poradil.
mattto
16.04.12,18:04
na to aby som ti odpovedal,ze ci beriem,alebo nie , viem toho prilis malo. ved o tom to je, ze platobny rozkaz este nic neznamena,preto to uz aj banky prestali vo velkom riesit, a sudit sa, lebo su to obrovske sumy len za sudy. a nehram sa na velkeho, ale ani exekutor nemoze vsetko,a inkasne spolocnosti uz vobec nic. mam za sebou v podstate len vyhry, tak necham na kazdeho uvazeni. Nie som tu preto aby som nieco hodnotil, ale aby som pomohol.poradil.

banky sa neprestali súdiť, lebo sú to "obrovské sumy za súdy" ale preto, že postupujú svoje pohľadávky spoločnostiam typu EOS KSI Slovensko, Inkaso pohľadávok a pod.
najzone
16.04.12,18:12
a ked sa tak opytam,co si myslis ze zmoze EOS KSI SK?ono pojde na sud,a bude vynakladat financ.prostriedky za veritela?a oni nemaju ani take prava ako exekutori, takze asi tak
buchač
16.04.12,18:17
na to aby som ti odpovedal,ze ci beriem,alebo nie , viem toho prilis malo. ved o tom to je, ze platobny rozkaz este nic neznamena,preto to uz aj banky prestali vo velkom riesit, a sudit sa, lebo su to obrovske sumy len za sudy. a nehram sa na velkeho, ale ani exekutor nemoze vsetko,a inkasne spolocnosti uz vobec nic. mam za sebou v podstate len vyhry, tak necham na kazdeho uvazeni. Nie som tu preto aby som nieco hodnotil, ale aby som pomohol.poradil.
...no vidíš ...ja len túto jednu moju prehru ...

...tie " moje " výhry boli onehdá na hrane zákona ......svoje som dostal , mohol som aj iné dostať - iná sadzbu , ktorá sa nepočíta na percentá , ale na roky ......v ťurme strávené...
mattto
16.04.12,18:17
a ked sa tak opytam,co si myslis ze zmoze EOS KSI SK?ono pojde na sud,a bude vynakladat financ.prostriedky za veritela?a oni nemaju ani take prava ako exekutori, takze asi tak

čo to tu furt trepeš, EOS kúpi pohľadávku, podá návrh na súd, zastupuje ich Kušnír, ktorému EOS patrí, takže zarobí ešte aj na trovách, požaduje zákonný úrok, v 99% prípadoch sú úspešní. Naozaj si myslíš, že EOS a jemu podobní sú hotentóti, ktorí nevedia čo robia a ledva prežijú, lebo podľa teba nič nezmôžu? :)
najzone
16.04.12,18:21
pozri mna nezaujima EOS,ak maju na sudne poplatky nech sa paci,a ako som spomenul,co z platobnym rozkazom, ked dotycny nic nema, nevlastni,nema prijem?aha,teraz bud mudry.
najzone
16.04.12,18:24
a inak neuspesna inkasna spolocnost po nevymozeni,vracia pohladavku naspat k veritelovi,len aby si vedel ze ked kupia,tak potom aj vratia,hej?
Katy a R
16.04.12,18:29
pre najzone .. toto by si napr neporiešil :confused: (tu na Porade) - som naďabila - http://www.porada.sk/t12649-p9-doba-premlcania-pohladavky-resp-zavazku-voci-zdravotnej-poistovni.html#post2039166
mattto
16.04.12,18:30
pozri mna nezaujima EOS,ak maju na sudne poplatky nech sa paci,a ako som spomenul,co z platobnym rozkazom, ked dotycny nic nema, nevlastni,nema prijem?aha,teraz bud mudry.

samozrejme, že nič nemá, do konca života bude žiť zo vzduchu :) vidím, že máš vo veci "prehľad." Pri cene asi 7-10% z výšky pohľadávky im stačí úspešnosť 10-15%, aby boli ziskoví
mattto
16.04.12,18:32
a inak neuspesna inkasna spolocnost po nevymozeni,vracia pohladavku naspat k veritelovi,len aby si vedel ze ked kupia,tak potom aj vratia,hej?

samozrejme, že je to pravda, lebo najzone povedal :) vidím, že si v danej problematike úplne mimo, v podstate si nedokázal napísať, kto si, čo si, čím sa živíš, čo robíš, ako by si dlžníkom pomohol. Jedine si dokázal prázdne reči typu: zlí exekútori, dobrí dlžníci a že vždy vyhráš...
najzone
16.04.12,18:34
pozri ak mam niekomu pomoct,si tu nepotrebujem vypisovat s niekym,kto tu podava presne taky obraz o slovensku ako aj masmedia.cize len polovicnu pravdu.nemam co s vami riesit, mne staci ze viem pomoct, poradit
buchač
16.04.12,18:40
na to aby som ti odpovedal,ze ci beriem,alebo nie , viem toho prilis malo. ved o tom to je, ze platobny rozkaz este nic neznamena,preto to uz aj banky prestali vo velkom riesit, a sudit sa, lebo su to obrovske sumy len za sudy. a nehram sa na velkeho, ale ani exekutor nemoze vsetko,a inkasne spolocnosti uz vobec nic. mam za sebou v podstate len vyhry, tak necham na kazdeho uvazeni. Nie som tu preto aby som nieco hodnotil, ale aby som pomohol.poradil.


pozri ak mam niekomu pomoct,si tu nepotrebujem vypisovat s niekym,kto tu podava presne taky obraz o slovensku ako aj masmedia.cize len polovicnu pravdu.nemam co s vami riesit, mne staci ze viem pomoct, poradit
...ponuku som dal .......pýtaj sa a raď .........
najzone
16.04.12,18:45
napis mi mail na seba,lebo si tu vypisovat nechcem,je to ubohe,a pre inych,diky za pochopenie
buchač
16.04.12,19:04
napis mi mail na seba,lebo si tu vypisovat nechcem,je to ubohe,a pre inych,diky za pochopenie

...ale prečo ??????

Ja nemám tajnosti .....dokonca viac idem s kožou na trh , čo sa týka tých informácií .....
Ostatných riešiť predsa nemusíš ...a keď to Tvoje info bude reálne , predsa sa každý môže poučiť ......

...a keď Ti ide o províziu , tak vedz , že ja dané slovo zvyknem dodržiavať ...............
misoft
16.04.12,20:25
napis mi mail na seba,lebo si tu vypisovat nechcem,je to ubohe,a pre inych,diky za pochopenie
Tak to si potom zle zablúdil. Tu na Porade sa pýta a radí otvorene vo všeobecných a prospešných veciach (jedine veľmi dôverné situácie sa riešia cez SS).
Takže - milý zlatý - ako buchač naznačil - pýtaj sa a raď, alebo potom sem radšej nemusíš chodiť.
vulxy
21.04.12,10:23
Ak mate niekto problem s uvedenymi subjektami, kontaktujte ma.poradim, pomozem. UZ je toho na slovensku dost, a zlodejov len pribuda. Treba s nimi skoncovat.

mne to strasne pripomina predvolebne reci istej nemenovanej 44,5%-nej strany.:)
tetrisss
22.04.12,10:17
Akoze trochu som mimo temy, to si uvedomujem, ale ked pocujem presne toto zle nebankovky a dobri dlznici, tak mi vlasy odskakuju od hlavy. Jednoducho banky su institucie zaoberajuce sa aj poziciavanim penazi relativne v tom ktorom case za slusny urok, ale nie su blbe a tak pozicaju subjektu, ktory ma realnu moznost pozicku splatit a teda je jasne, ked takemu subjektu nepozicaju, tento sa obrati na nebankovky, ktore mu vyrubu x-nasobne vyssi urok a co caka na zazrak, ze to dokaze splatit? Ved podstatou tohto ukonu je podvod zo strany dlznika.