sway
16.04.12,10:29
Poraďáci zaujíma ma Váš názor na nasledovné:

Klientka predáva svoju firmu s.r.o. s tým, že fungovala 7 rokov, predáva ju k 1.4.2012 s tým, že do roku 2011 vykazovala činnosť, potom sa zamestnala a v roku 2012 už v spoločnosti neboli takmer žiadne pohyby, len nejaké bankové poplatky.... a nevieme sa dohodnúť akú agendu má kupujúcemu odovzdať, či za celú existenciu firmy, alebo len za rok 2012.
Ja osobne som za ten názor, že by som im neodovzdávala agendu za trvanie vlastnej činnosti, len rok 2012, oni chcú agendu za celú dobu trvania spoločnosti...

veľmi ma zaujíma čo si myslia kolegovia..... dík za každú reakciu.
hena22
16.04.12,08:47
Ak predáva svoj podiel vo firme, tak určite treba odovzdať komplet všetko.
Veď si predstav že sa firme ohlási daňová kontrola napr. na rok 2010, čo budú potom robiť?
A Tvoja klientka aspoň nebude musieť nič archivovať :)
sway
16.04.12,08:49
No práve že daňová kontrola.... veď ona bola jediným konateľom, jediným spoločníkom - teda jediným zodpovedným.... kontrola osloví ju a kde bude naháňať doklady ???? no ja fakt neviem...
blondy
16.04.12,08:54
No práve že daňová kontrola.... veď ona bola jediným konateľom, jediným spoločníkom - teda jediným zodpovedným.... kontrola osloví ju a kde bude naháňať doklady ???? no ja fakt neviem...
Daňová kontrola neosloví ju konkrétne, ale firmu s.r.o.
hena22
16.04.12,08:54
Kontrola bude vždy jednať len s aktuálnymi štatutármi.
sway
16.04.12,09:05
OK, moc, moc dík za názory, tak im to vymašličkujeme, pobalíme, odovzdáme a hotovo..... :)