Dantess
16.04.12,10:57
Dáša v téme Ťažké začiatky navrhla skvelú vec. Založiť tému o Vašich podnikateľských chybách. Pretože z chýb (našich a iných) sa dá viac naučiť, než teóriou v škole. Tu sú moje chyby:

-svoju 1. stránku som zadal robit človeku, ktory bol moj kamoš. samozrejme bez zmluvy. Nespravil dobru robotu a aj sme sa pohadali. chyba za 200eur
-tú istú robotu som zadal firme, ktorá mi ponúkla náhradné riešenie. Stránku spravili dobrú, ale som využil aj ich marketingové služby, ktoré boli zbytočné a nič mi nepriniesli. chyba za 500eur
-chcel som svoju firmu (masazny salon) ukázať v novinách. podpísal som zmluvu s agentúrou a začali sa pripravovať podklady. Bohužiaľ peniaze sa míňali a mal som na účte posledné prachy. odstúpenie od zmluvy bolo za 200eur
-nakoniec som dostal ponuku dať inzerát do mojezdravie. Absolútne nikto neprišiel na základe tejto reklamy. Chyba za 900eur
-pre svoj prvý eshop som si vybral drahú firmu (z dovodu aby sa nestalo to čo pri mojom prvom webe). spravili totálny prepadák, ale zmluvy majú pekelne vypracované. súdil by som sa minimálne 5rokov a na to nemám náladu. chyba za 2200eur
-počas toho, čo mi nešiel eshop bežali reklamy a nevedel som ich ako stopnúť. (rádio, banner na jednej stránke) - chyba za 500eur
-zadal som PPC reklamu jednej fušerskej firme, ktorá mi nepriniesla ani 1 objednávku. 780eur
-precenil som Vianočný marketing a mali sme v mesiaci december o 50% menšie tržby, než pred rokom, pritom naša pracovná kapacita sa o 30% navýšila. chyba za 2500eur


Porobil som veľa somarín a tak viem poradiť pár tipov pre začínajúcich.

1. ak si zadávate robiť www stránku, alebo eshop pozrite si referencie a hlavne sa skontaktujte s majitelmi stránok z referencií a opýtajte sa na priebeh spolupráce.
2. to isté platí aj na PPC a SEO agentúry
3. nedávajte robiť žiadne väčšie veci kamarátom, lebo sa skôr či neskôr pohádate
4. hlavne nerobte "hurá marketing" a všetko si vždy premyslite


Čo Vaše chyby ?
mixal1
16.04.12,09:12
ja odporucam platit az potom, ako je webstranka alebo e-shop hotovy, a nikdy nie skor.
PPC reklamy su zbytocne vyhodene peniaze pokial sa nestavi spravne keyword. To si ale vie pomerne jednoducho urobit kazdy sam. Na nete treba najst nejaky google kupon zadarmo, vacsinou za $100 sa daju najst, a vyskusat si s tymto kreditom, ako to funguje.
$100 na google.sk vydrzi cca 2-3dni, ked je to dobre nastavene.

a e-shop za 2200euro preboha.. to co ste si objednali? interspire pro a interspire email marketer? /;) lebo to su fakt spicka vo svojej triede a len velke spolocnosti to maju;)
ja mam s.r.o. ktora sa zaobera presne takymito sluzbami, ale za 2200 to je fakt sila;) ja ponukam hotove e-shopy naplnene tovarom + komplet novozalozenu sro + kontakty na dodavatelov za podstatne menej;) ale to uz zachadzam do reklamy co nechcem.