miso555
16.04.12,13:33
Čaute, robil som bachara a dal som žiadosť o uvoľnenie z pracovného pomeru. Za dva týždne som ju stiahol(dal som písomnu žiadosť o späťvzatie)ale nadriadený to odmietol. Má na to právo, ked je výpovedná lehota dva mesiace?
veronikasad
16.04.12,11:35
§ 61
Výpoveď
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.

(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.
miso555
16.04.12,12:23
aha, takze nemusi uviest dovod, pre ktory ma nevzal spat... diky moc za ochotu