trinka
09.02.06,17:30
Pozdravujem všetkých poraďákov. Nazbieralo sa mi hneď niekoľko otázok, vopred ďakujem všetkým, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi.
1. Na akom tlačive podať dodatočné DP za rok 2004
2. Daňové priznanie za rok 2005 - živnostník mal aj príjmy z dohody. stačí ak ich uvedie, alebo to potrebuje doložiť nejakým tlačivom (potvrdenie o zaúčtovaných príjmoch a zrazených daniach)
Keď sa uvádza v DP výška zaplateného poistného, proste sa uvedie v príslušnom riadku alebo to tiež treba nejako doložiť?
Ak sa poistné za december 05 zaplatilo 3. januára, neráta sa do priznania za rok 2005?
Janka6685
09.02.06,16:37
Pozdravujem všetkých poraďákov. Nazbieralo sa mi hneď niekoľko otázok, vopred ďakujem všetkým, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi.
1. Na akom tlačive podať dodatočné DP za rok 2004 - na takom, ako podávaš normálne DP, len zakrížikuješ štvorček "dodatočné"
2. Daňové priznanie za rok 2005 - živnostník mal aj príjmy z dohody. stačí ak ich uvedie, alebo to potrebuje doložiť nejakým tlačivom (potvrdenie o zaúčtovaných príjmoch a zrazených daniach)
Keď sa uvádza v DP výška zaplateného poistného, proste sa uvedie v príslušnom riadku alebo to tiež treba nejako doložiť? - ako písala Johanka, budeš to mať ako prílohu
Ak sa poistné za december 05 zaplatilo 3. januára, neráta sa do priznania za rok 2005?- nezaráta sa poistné ale budeš to viesť ako záväzok

Je tak? Opravte ma.

Už som sa opravila.
Johanka
09.02.06,16:37
Pozdravujem všetkých poraďákov. Nazbieralo sa mi hneď niekoľko otázok, vopred ďakujem všetkým, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi.
1. Na akom tlačive podať dodatočné DP za rok 2004
2. Daňové priznanie za rok 2005 - živnostník mal aj príjmy z dohody. stačí ak ich uvedie, alebo to potrebuje doložiť nejakým tlačivom (potvrdenie o zaúčtovaných príjmoch a zrazených daniach)
Keď sa uvádza v DP výška zaplateného poistného, proste sa uvedie v príslušnom riadku alebo to tiež treba nejako doložiť?
Ak sa poistné za december 05 zaplatilo 3. januára, neráta sa do priznania za rok 2005?
1. na tlačive platnom pre rok 2004
2. prílohou DP je "Potvrdenie o zaúčtovaných a vyplatených príjmoch..."
Ak sa pýtaš na zaplatené poistné v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti, tak toto poistné je uvedené na potvrdení.
K poslednej otázke - tu sa jedná asi o poistné SZČO - výdavkom v JÚ je iba to, čo bolo zaplatené do konca zdaňovacieho obdobia,t.j.do 31.12.2005.
trinka
09.02.06,16:40
Asi som zabudla napísať, že si uplatňuje paušálne výdavky - účtovníctvo nevedie. Vlani to mal jednoduche, neplatil poistne, len si odpočital 25% a odpoč. položku a vyratal si daň - teraz plati poistne a ma aj prijmy z dohody.
Johanka
09.02.06,17:03
K paušálnym výdavkom spočítaš poistné , ktoré zaplatil v roku 2005. Tento sumár poistného nie je príloha DP.
trinka
10.02.06,07:52
A príjmy z dohody treba nejako doložiť?
Marína
10.02.06,09:50
Áno, na takomto potvrdení:
lydinka
11.02.06,09:18
A príjmy z dohody treba nejako doložiť?

A ked podnikam od aprila 2005 a predtym som poberala soc. davky, cim treba dokladovat tie davky?Alebo netreba?
Poradí niekto?
Plus k tomu poberám rodinné prídavky na 2 deti, aj to je príjem, ktorý ide do DP?