tina.mm
16.04.12,17:32
Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na nasledujúcu otázku.
SRO vystaví zálohové predfaktúry, ktoré jej následne odberateľ uhradí. Keďže tovar sa dodá až s odstupom niekoľkých mesiacov, SRO vystaví faktúru na základe prijatej platby na účely DPH.
Musí tieto faktúry evidovať s osobitným číselným radom, alebo môže pokračovať v číslovaní zároveň s bežne vystavenými faktúrami?
Ďakujem.
Badko
16.04.12,16:48
Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na nasledujúcu otázku.
SRO vystaví zálohové predfaktúry, ktoré jej následne odberateľ uhradí. Keďže tovar sa dodá až s odstupom niekoľkých mesiacov, SRO vystaví faktúru na základe prijatej platby na účely DPH.
Musí tieto faktúry evidovať s osobitným číselným radom, alebo môže pokračovať v číslovaní zároveň s bežne vystavenými faktúrami?
Ďakujem.

Ja vystavujem zál.fa a po prijatí platby vystavím vyúčtovaciu fa s nasledovným číslom bežne vystavených faktúr.
tina.mm
16.04.12,17:10
ďakujem
zamborskyjan
16.04.12,17:12
Dobrý deň, podľa mňa je lepšie pre prehľadnosť si pre zál. fa vyčleniť iný číselný rad ako pre tzv.ostré fa. Z.fa má v účtov.sw evidenčný charakter, na základe ktorej sa vystavuje ostrá fa , keď je uhradená z.fa s s nulovou hodnotou. Oplatí sa to najmä vtedy, keď je ich veľa, napr. v zdravotníctve, keď klient si objedná nadštandarné vyšetrenie.
kn-alka
16.04.12,17:15
ja mám zvlášť číselný rad na všetky tri typy faktúr, zálohové, fa na prij.platbu aj vyúčtovacie.