LUF
16.04.12,20:44
Ahojte, potrebovala by som poradit, ci mozem v sro uctovat naklady, ktore vznikli pred zapisom sro do obchodneho registra, prisom sa nejedna o zriadovacie naklady.
Totizto za zriadovacie naklady povazujem poplatok notarovi za overenie podpisov na spolocenskej zmluve, kolky na zivnosti, poplatok za zapis do sro, popripade este nejake sluzby copycentra - tlac spolocenskej zmluvy by som tam este zahnrnula.
Co ale s nakladmi, ktore vznikli pred zapisom do OR, ale nesuvisia s nim? Napr. prenajom priestorov a ich priprava na podnikanie (stavebny, elektro material, poplatok za projekt,...), ceska dialnicna znamka kupovana cestou na vystavu so zariadenim potrebnym na prevadzku, poplatok za skolenie konatela z hygienickeho minima, ktore je nevyhnutne na spustenie prevadzky? Podla mna sa da dokazat, ze ide o naklady nevyhnutne na podnikatelsku cinnost spolocnosti, akurat sa nemozu uctovat do obdobia, kedy nastali, pretoze vtedy este spolocnost oficialne neexistovala. V niektorej diskusii som zachytila nazor, ze to moze platit konatel a spolocnost s nim uzavrie nejaku dohodu a po vzniku mu to preplati?? Ale nie celkom som tomu postupu rozumela.
Ak uz existuje dikusia na tuto temu, tak sa ospravedlnujem a budem rada, ked ma na nu nanavigujete, mne sa podarilo najst iba temy o zriadovacich nakladoch a nebolo mi celko jasne, ci diskutujuci odlisuju naklady na zriadenie spolocnosti a naklady pred vznikom spolocnosti.

Dakujem!
LUF
18.04.12,18:28
Prosim, viete mi niekto poradit?
Dav
18.04.12,19:05
Kvietocek
08.05.12,09:49
Prosim Vas o radu. SRO vznikla 13.3.2012. A teraz neviem ci spravne postupujem. Ako prve nauctujem 353/411,ako druhe 378/353 ako tretie 211/378 mozem to nauctovat cez ID? Ostatne naklady spojene so zalozenim sro mam uctovat uz priamo napr. 518/211....atd? A uctujem ich s datumom 13.03.2012 nakolko vznikli naklady pred tymto datumom? Spravne tomu rozumiem?
Dakujem
KEJKA
08.05.12,14:15
SRO vznikla 13.3.2012? alebo bola zapísaná? alebo bola založená?
KatarinaNR
10.06.12,13:21
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Ide o účtovanie sro. Sro bola zapísaná do OR 1.6. dvaja konatelia si postavili prevádzku a zariadili ju, samozrejme to všetko za účelom podnikania a za vlastné fin.prostriedky, čo je možné dať z toho do nákladov? Ide o nie malé sumy, ako napríklad zariadenie kuchyne technologickými prostriedkami, odkalovať, a iné...Ďakujem pekne za rady.