ioanes
17.04.12,06:19
Prosím, máte niekto skúsenosť s vysielaním zamestnancov do Nórska? Čo všetko je potrebné urobiť, aby sme sa vyhli problémom?
Niečo som si naštudovala, je nutné mať zmluvu o dielo s nórskou firmou, zamestnanci musia mať europske poistenie zdravotné a sociálne, musia mať povolenie k pobytu.....
Prosím, je to všetko?
pepsikova
17.04.12,05:19
..v zmluve s firmou by ste mali mať podmienky, za akých tam budú pracovať vaši zamestnanci...povolenie k pobytu vydá zem, do ktorej idú,firma musí zamestnancov prihlásiť na dohodnutý čas tuším aj na tamojšej polícii, zabezpečiť ubytovanie, stravu a dochádzku do práce..zamestnanci, ktorých tam vysielate, by to všetko mali vedieť pri odchode...
Indeed
17.04.12,05:32
krajina , nie zem, do zeme možu tak posadiť niečo...
ioanes
17.04.12,09:22
..v zmluve s firmou by ste mali mať podmienky, za akých tam budú pracovať vaši zamestnanci...povolenie k pobytu vydá zem, do ktorej idú,firma musí zamestnancov prihlásiť na dohodnutý čas tuším aj na tamojšej polícii, zabezpečiť ubytovanie, stravu a dochádzku do práce..zamestnanci, ktorých tam vysielate, by to všetko mali vedieť pri odchode...
Ďakujem za praktické rady, tie sú vždy dôležité. Ešte by som poprosila o jednu radu. Faktúru za práce vystavím zahraničnej firme bez DPH. Nie som povinná počítať koeficient?

Ďakujem za ochotu.
dago
22.01.13,14:16
mozem sa opytat, co konkretne riesis ioanes ? akych pracovnikov tam posielas ? nemala si problem najst svojim zamestnancom pracu v Norsku ?

pracovne ponuky do norska: