tinka266
17.04.12,07:31
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu. Robím účtovníčku jednej firme, ktorú vlastní môj príbuzný. Nie je medzi nami žiadna dohoda ani zmluva... Nechcem za to žiadnu odmenu, len chcem, aby to bolo papierovo v poriadku. Dohodu o vykonaní práce nechcem, lebo nechcem to komplikovať so sociálnou poisťovňou.
Prosím poraďte čo najjednoduchší spôsob.
Ďakujem
Tweety
17.04.12,05:32
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu. Robím účtovníčku jednej firme, ktorú vlastní môj príbuzný. Nie je medzi nami žiadna dohoda ani zmluva... Nechcem za to žiadnu odmenu, len chcem, aby to bolo papierovo v poriadku. Dohodu o vykonaní práce nechcem, lebo nechcem to komplikovať so sociálnou poisťovňou.
Prosím poraďte čo najjednoduchší spôsob.
Ďakujem
Takže teraz pracuješ nelegálne. Musíte to zlelegalizovať, buď PZ, alebo dohodou. Inak, zadarmo sa pracovať nedá.
DanielaSL
17.04.12,05:34
Príbuzný , nepríbuzný ... ale robiť zadarmo..pri takej zodpovednosti.... ?
Janiela
17.04.12,05:50
To je jedno či zadarmo alebo nie, zodpovednosť je vždy na účtovníkovi. A tak ako vraví DanielaSĽ...
tinka266
18.04.12,08:26
Ďakujem vám za odpovede. Ano, uvedomujem si, že práca účtovníka je zodpovedná. Ja to nechcem robiť dalej takto, to bolo len,kým sa firma nerozbehla... Chcem mať dohodu alebo nejakú zmluvu, ale nechcem to komplikovať cez sociálnu poisťovnu a danový úrad a možno aj zdravotnú.... proste čo najjednoduchšia forma dohody medzi nami....
katka 23
18.04.12,08:49
a prečo sa ti to zdá komplikované ?
väčšie komplikácie vzniknú ak niekto nahlási teba aj zamestnávateľa za nelegálnu prácu, pokuty sú oveľa vyššie ako platby do SP a pod.