jolly7575
17.04.12,12:53
Dobrý deň prajem,
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o skúsenosti cestovania s 3 ročným dieťatkom autobusom. Chceli by sme ísť do grécka a keďže môj manžel má panický strach, vlastne až fóbiu z uzavretých priestorov, / nenastúpi ani do výťahu / do lietadla ho nedostanem, dokonca ani vlak nemôže, ale autobus áno, tak sa chcem opýtať či je možné, aby 3 ročné dievčatko vydržalo takú dlhočiznú cestu. Ja sama neviem ako to zvládnem, preto Vás veľmi pekne prosím o podelenie sa s Vašimi skúsenosťami. Vopred ďakujem.
GabiZ
17.04.12,11:07
Tak cestovanie s takým malým dieťaťom je síce namáhavé, ale zvládnuť sa dá. Pred 5-timi rokmi sme boli takto s deťmi, najmenšie od priateľov malo síce 8 rokov, ale boli tam aj menšie. Boli sme na Zakynthose, čiže sme cestovali cca 36 hodín aj s trajektom. V autobuse je dosť malý priestor na to, aby ste tam po celý čas dokázali byť zložení, ale zase autobusári majú predpísané prestávky a bývajú dostatočne dlhé na to, aby ste sa uvoľnili, natiahli sa, prešli, občerstvili. Cestuje sa väčšinou na noc, takže viacmenej dosť času sme prespali. Síce táto cesta je trochu únavná (skôr by som povedala pre dospelých-málo miesta), ale prvý deň si oddýchnete a už len si užívate. Nemyslím si, žeby ste mali mať z toho obavy. Deti zvyčajne cestu zvládali lepšie, ako mnohí z nás. :)Pre rodičov je náročné hlavne zabaviť deti, aby obsedeli, inak sa to dá zvládnuť.
GABAZ
17.04.12,11:19
S takým malým dieťaťom by som radšej volila Chorvátsko alebo Taliansko - my sme cestovali z Bratislavy k Zadaru okolo 12 hodín v noci a bolo to absolútne bez problémov. Ja by som sa s mojimi mierne hyperaktívnymi deťmi nikdy na takú ďalekú cestu nevybrala. Ale každý musí odhadnúť čo jeho deti zvládnu. Moji známi boli v Bulharsku s dvojročnými dvojičkami - celú cestu boli na kinedryle. Niekedy dávno som pracovala v CK. Dlhoročná sprievodkyňa tvrdila, že malé deti väčšinou zvládajú cestu dobre.
misomiso
17.04.12,11:22
No ja by som s takymto dietatom volil prechadzku doma v parku. Lietadlo este snad, tie dve hodinky, pri troche stastia, ale do Grecka - to by som si radsej "nechal zajit chut" ako hovoria v Cesku. Neviem, preco tak tyrat seba, inych, ale hlavne to dieta.
GEO-KOD
17.04.12,11:24
Mozem potvrdit, pracovala som ako delegatka pre ck v gr. a autobusom male deti zvladali dlhu cestu lepsie nez napr. fajciari. a to sa do gr. cestovalo kedysi cez rumunskon a bulharsko.
arizona
17.04.12,11:36
Dobrý deň prajem,
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o skúsenosti cestovania s 3 ročným dieťatkom autobusom. Chceli by sme ísť do grécka a keďže môj manžel má panický strach, vlastne až fóbiu z uzavretých priestorov, / nenastúpi ani do výťahu / do lietadla ho nedostanem, dokonca ani vlak nemôže, ale autobus áno, tak sa chcem opýtať či je možné, aby 3 ročné dievčatko vydržalo takú dlhočiznú cestu. Ja sama neviem ako to zvládnem, preto Vás veľmi pekne prosím o podelenie sa s Vašimi skúsenosťami. Vopred ďakujem.
Jednoduchsie riesenie ta nenapadlo?
Ty s dietatom cestuj lietadlom a muzicek nech sa trmaca autobusom :D;)

Ved dovolenku stravite spolocne...len sa kazdy inak dopravite
misomiso
17.04.12,12:57
Jednoduchsie riesenie ta nenapadlo?
Ty s dietatom cestuj lietadlom a muzicek nech sa trmaca autobusom :D;)

Ved dovolenku stravite spolocne...len sa kazdy inak dopravite

Ja som vzdy tvrdil, ze najlepsie riesenia su tie najjednoduchsie.
misomiso
17.04.12,12:59
No ja nie som ani fajciar, ale cestu do Grecka autobusom by som tazko zvladal. Raz som sa trmacal autobusom na Siciliu, ale to som bol mladsi a mal za to extra dobre zaplatene. Ak by som musel platit ja, tak to urcite radsej stravim leto na zahrade. :)
Micifuzik
17.04.12,13:53
My sme boli minulé leto v Grécku - 28 hod. cesty autobusom s tromi deťmi. 10,7 a 4 roky. Deťom tá cesta nič nerobí, staršie počúvali dosť veľa mp3 prehrávač s audiorozprávkami a malá mala v batôžteku nejaké drobné hračky. samozrejme sme sa veľa rozprávali, vymýšlali si príbehy, rozprávky a ukazovali im veľa cestou z okna. zvládli to na jednotku, skôr by som povedala, že dospelí majú s tým väčší problém, aj sa uložiť spať aj s nedočkavosťou. bolo to únavné, ale nič nezvládnuteľné. na letenky sme peniaze nemali, tak sme to skúsili a neľutujeme.
Ingrid Ondruskova
17.04.12,14:16
aj ja sa bojím až nenormálne lietania, tak sme išli do Grécka kombinácia...autobusom do sever.Talianska a potom trajektom po mori na Corfu...úžasná cesta...toto si budem pamätať celý život...lenže vtedy sme boli ešte bezdetní, tak neviem posúdiť, či by to malé deti zvládli....ale faktom je, že keď sme išli autobusom do Bulharska, 2 malé deti vrámci autobusu to veľmi zle zvládali, keď sme dorazili na miesto, jedno takmer odpadlo...a potom sa zistilo, že boli dehydrované....takže určite mať základné veci
čo sa detí týka " vmerku" /veľa piť atď./ a mohlo by to výjsť!!
misomiso
17.04.12,14:56
No ja sa teda viac bojim v autobuse. Najazdil som v autobuse desiatky tisic km, pravdepodovne to bude dost cez stovku, ale aj tak je to stale zlomok toho, co som nalietal v lietadlach.

V autobuse som uz par krat zazil zaspavajuceho sofera, ktoreho sme museli budit, nie je to nic prijemne. Vo Francuzsku nam odislo lozisko s celou zadnou poloosou takym sposobom (bol to novy francuzsky autobus, ziaden Karosa srot), ze sa koleso vysunulo mimo autobus, v dazdi, pri asi 80 km rychlosti na "okresnej" ceste. Lietali sme od jednej krajnice po druhu a naozaj to bol zazrak, ze to sofer udrzal na ceste a nic vtedy neslo v protismere.

Stalo sa nam, ze sme kricali na sofera, ktory pocuval futbalovy zapas, ked sa rutil cez cervenu a vobec o tom netusil. (Nakoniec to aj tak neubrzdil a iba preto, ze auta, ktore mali zelenu stihli zaflekovat sa nic nestalo).

Na kolegu raz zacal striekat horuci fridex spod zadnej sedacky v Karose... + mnozstvo dalsich fajn prihod.

V lietadlch som tiez vselico zazil, ale zdaleka sa to neda porovnat s tym, co som zazil v autobusoch na tom zlomku nabehanych km.
alaya1
17.04.12,14:59
Myslim, zeby v takomto pripade by som volila sever Talianska, plaze podobne ako v Grecku, podnebie tiez, voda plytka dlho do mora a cesta o polovicu kratsia.


Inak moja dcera mala 5 rokov, ked sme isli busom do paralie, 28 hodin. Deti cestu znasaju ovela lepsie ako dospeli, ked su dostatocne zamestnane.Pripadne prikup jedno sedadlo v buse a dieta celu noc na sedadlach prespi.
misstka
17.04.12,15:12
záleží od dieťaťa, ale súhlasím s väčšinou, my dospelí sme toho už nacestovali v živote toho dosť a "zabíja" nás už len predstava že máme byť niekoľko hodín niekde cestovať, ale veľa detí to baví a nemajú s tým problém.
SvetlaMiska
26.04.12,06:36
Ja by som tak male dieta do autobusu na tak dlhu dobu nezobrala. Myslim, ze je to zbytocne. Mala z toho nebude mat nic. Moja mala trpi navyse kinetozou, takze by nam prezvracala cestu :-( Ak ma vasa mala podobne problemy, nezabudnite do lekarnicky k nurofenu pribalit aj Kinedryl. Malej je uplne jedno, ci s nou precestujete pol sveta, alebo zajdete len niekam k rybniku. Hlavne, ak s nou budete a budete sa jej venovat. Ja by som sla urcite lietadlom a ak sa neda, tak niekam blizsie.
alaya1
26.04.12,13:38
Stredomorska klima robi so zdavim deti zazraky...
Heni
06.05.12,06:14
my sme boli tiež s 3-ročným dieťaťom autobusom v Grécku... tú (pre nás) dlhú-predlhú cestu ono znášalo snáď najlepšie...
a pre istotu sme mali pod sedadlom v igelitke schovaný šerblík, keby niečo... (a asi 50 km pred cieľom cesty sa fakt zišiel :--- )
DanielaSL
06.05.12,06:24
No ja mám za chvíľu 3 - ročnú vnučku..ale fakt si neviem predstaviť ako by ona v takom autobuse vysedela. My sme toho dosť precestovali , videla som čo tie deti na dovolenke robia...a som toho názoru, že ani rodič, ani to dieťa z toho moc nemajú.
S našim synom sme boli autobusom v Chorvátsku, keď mal 5 . Cestu zvládol v pohode a aj ten pobyt už bol lepší ako sa takým menším dieťaťom. A viete, že si na to ani moc nespomína?
mazanova
15.05.12,09:49
Neviete mi povedať či do Grécka potrebujem pas - idem autobusom?
arizona
15.05.12,13:16
220870
17.05.12,08:36
Pas netreba, ale lepšie je ho mať.