gerci86
17.04.12,13:25
Dobrý,som tu nová a chcela by som poprosiť poradcov ktorí sa venujú podnikaniu v realitách,aby sa mi ozvali,potrebujem poradiť.
veronikasad
17.04.12,11:48
gerci, Porada je verejný portál, ak má nejaké konkrétne otázky, pýtaj sa. Kto bude vedieť - odpovie ...
gerci86
18.04.12,07:05
veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) ahoj... potrebovala by som tu zohnať človeka ktorý beží v tomto podnikaní.Pretože ja by som chcela začať podnikať v realitách,lenže na živnostenskom ma informovali že potrebujem buď niekoho kto robí v realitách aby nap.živnosť na mňa a ja so ho priznám ako svojho zamestnanca a budem mu nie akú symbolickú sumu vyplácať,alebo potrebujem takého človeka ktorý podniká v realitách a dal by mi potvrdenie že som u neho 5 rokov praxovala.A potom si môžem otvoriť živnosť.Čas beží a ja potrebujem toto aby mi dali živnosť a mohla som sa zapísať do čakacej listiny na obhájenie podnikateľského plánu ,ktorý trvá aj 4 mesiace.Takže ma tlačí čas.Ty by si mi vedel teda pomôcť???Ostávam s pozdravom.
arizona
18.04.12,07:39
veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) ahoj... potrebovala by som tu zohnať človeka ktorý beží v tomto podnikaní.Pretože ja by som chcela začať podnikať v realitách,lenže na živnostenskom ma informovali že potrebujem buď niekoho kto robí v realitách aby nap.živnosť na mňa a ja so ho priznám ako svojho zamestnanca a budem mu nie akú symbolickú sumu vyplácať,alebo potrebujem takého človeka ktorý podniká v realitách a dal by mi potvrdenie že som u neho 5 rokov praxovala.A potom si môžem otvoriť živnosť.Čas beží a ja potrebujem toto aby mi dali živnosť a mohla som sa zapísať do čakacej listiny na obhájenie podnikateľského plánu ,ktorý trvá aj 4 mesiace.Takže ma tlačí čas.Ty by si mi vedel teda pomôcť???Ostávam s pozdravom.
To potvrdenie ti vyda ten clovek, u ktoreho si si odkrutila 5.rocnu prax.;)
Alebo hladas cloveka, ktory sa ma spolupodielat na tvojom podvode a vyda ti potvrdenie aj bez praxe?
To chces svoje podnikanie zacinat podvodom? :confused::rolleyes::eek: Co bude dalej..?
Economic
18.04.12,11:01
To si vážne myslíš, že len tak za nie akú symbolickú sumu Ti niekto nastaví svoju kožu na trh ? Fakt úžasný začiatok podnikania. Čo takto si vybrať oblasť, ktorú môžeš robiť bez podvodu na samotnom začiatku podnikania ? Bez urážky, na napísanie tvojich riadkov bolo treba dosť guráže.... Tu takého človeka určite nezoženieš.... Ja osobne by som Ti svoje meno neprepožičala....
Indeed
18.04.12,11:06
U nas na Vychode maju také hlúpe porekadlo:

"Daj 50 eury na stol, a možeme sa rozprávať 1-nu hodinu."

Ja takýto prístup z duše neznášam, ale pre Teba to platí na 100%.
veronikasad
18.04.12,11:28
veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) ahoj... potrebovala by som tu zohnať človeka ktorý beží v tomto podnikaní.Pretože ja by som chcela začať podnikať v realitách,lenže na živnostenskom ma informovali že potrebujem buď niekoho kto robí v realitách aby nap.živnosť na mňa a ja so ho priznám ako svojho zamestnanca a budem mu nie akú symbolickú sumu vyplácať,alebo potrebujem takého človeka ktorý podniká v realitách a dal by mi potvrdenie že som u neho 5 rokov praxovala.A potom si môžem otvoriť živnosť.Čas beží a ja potrebujem toto aby mi dali živnosť a mohla som sa zapísať do čakacej listiny na obhájenie podnikateľského plánu ,ktorý trvá aj 4 mesiace.Takže ma tlačí čas.Ty by si mi vedel teda pomôcť???Ostávam s pozdravom.
Realitná činnosť patrí medzi viazané živnosti. K získaniu živn.oprávnenia musíš splniť nasl. podmienky.



61.


Sprostredkovanie predaja, prenájmu
a kúpy nehnuteľností (realitná
činnosť)


– vysokoškolské vzdelanie ekonomického
alebo právnického
alebo stavebného alebo architektonického
smeru alebo
– úplné stredné vzdelanie s maturitnou
skúškou a 5 rokov
praxe v odbore






zrejme tieto podmienky nesplňaš a na ŽU ti doporučili podnikanie prostredníctvom zodpovedného zástupcu, ktorý musí byť v pracovnom pomere (na pracovnú zmluvu-nestačí dohoda) v tvojej firme