pattrik
17.04.12,17:35
zdravím,bol na mňa dotaz,žiaľ ja netuším ako ho zodpovedať,tak sa pýtam vás.

Došiel vraj list s textom
V exekučnej veci oprávneného Sociálna poisťovňa so sídlom ***, pobočka *** proti povinnej *** nar. ... vás vyzývame aby ste v lehote 10 dní súdu oznámili či súhlasíte s ustanovením za opatrovníka povinnej ***

Nič viac tam nebolo. Neuviedli v akej veci,o čo ide,len to. O čo vlastne ide,ako majú reagovať? Daná povinná je normálne zastihnuteľná na adrese,ktorú dokonca uviedli v danom liste. Ďakujem za odpoveď.
Snáď sa tu už niečo také neriešilo,prebehol som hall,no nič som nenašiel.
Zita5
17.04.12,15:38
Povinný je ten, kto dlhuje sociálnej poisťovni .Tak Vy musíte najskôr vysvetliť kto je povinný , keď potrebuje opatrovníka.
pattrik
17.04.12,15:43
no veď áno,povinná je tá,čo dlhuje...ale o čo im ide,keď poslali takýto list..povinná je jedna osoba a tieto žiadosti poslali inému dospelému členovi jej domácnosti..bez bez uvedenia akejkoľvek informácie,o čo vlastne ide..povinná je dospelá osoba,spôsobilá na právne úkony,svojprávna,pracujúca v zahraničí
draik
17.04.12,21:02
Stať sa opatrovníkom nie je povinnosť. Na druhej strane by bolo vhodné, keby povinná informovala oprávneného/súd, že existuje a na danej adrese sa zdržiava a teda, že nie dôvod na ustanovenie opatrovníka. Opatrovníka v exekučnom konaní určí súd na návrh exekútora, ak nie je pobyt povinného známy resp. sa mu nepodarilo doručiť zásielku do cudziny (a v iných prípadoch). Súdu sa zrejme vrátila neprebratá zásielka s vyznačením od pošty "adresát neznámy". Ak súd ustanoví opatrovníka, exekúcia sa rozbehne. A naprávať to potom nebude ľahké.
pattrik
18.04.12,04:35
takže čo by bolo vhodné teraz spraviť?
aby povinná v lehote,v ktorej súd ustanovil na prejavenie súhlasu za opatrovníka,informovala daný súd,že existuje,ničomu sa nebráni? prípadne aby požiadali o splátkový kalendár na úhradu pohľadávky?alebo na to by už bolo neskoro?