ucitelka12
17.04.12,20:36
Som ucitelkou na zakladnej skole. Rada by som vedela, ci zamestnavatel NEMOZE alebo len NEMUSI dat moznost stravnych listkov (pokial sa zamestnanci nechcu stravovat v skolskej jedalni). Pokial sa uz MUSIME stravovat v skolskej jedalni, na aku porciu mame narok (oproti detskej porcii?). Ake ma teda ucitel na statnej zakladnej skole moznosti stravovania, pokial nepovazuje stravu v skolskej jedalni (bez moznosti vyberu) za vhodnu pre dospeleho pracujuceho cloveka?
arizona
17.04.12,18:44
Ak mate v zamestnani jedalen, preco by zamestnavtel mal davat "ine" stravne listky? Zamestnavatel ma zabezpecit teplu stravu, tu mate zabezpecenu.
Na stravu ma veduca jedalne predpisane normy
doktor01
17.04.12,19:02
Ak zamestnanec donesie potvrdenie od lekára, že sa u zamestnávateľa nemôže stravovať (ochorenie pri ktorom je potrebné dodržiavať nejaké špeciálne požiadavky) zamestnec ma nárok na gastolistky.
PS: Vedúca jedálne je povinná uvádzať do jedálneho lístka aj hmotnosť jednotlivých jedál. A konzument ma právo požiadať o preváženie jednotlivých zložiek pokrmu. Stanovisko SOI je platné aj pre školske jedálne.
tictac7
17.04.12,19:04
...ale nie od všeobecného lekára.... to len tak mimochodom...takých špekulantov by bolo.....