hasprova
09.02.06,20:35
Prosím Vás poraďte mi čo s prenájom návesu fakturovaným z Dánska pod IĆ DK slovenskému platiteľovi. Treba to niekde uvádzat v DPH priznaní ?
Milan Benka
09.02.06,19:54
Podľa môjho názoru je miestom dodania služby DK (§15/8f), a teda nám nevzniká povinnosť samozdanenia v SK. Teda dánsky partner predpokladám faktúroval nájom s DPH (platnou v DK)
hasprova
09.02.06,20:51
nie fakturoval to bez DPH ale bolo to este za 4.Q2005 od roku 2006 podla novely by sa danova povinnost nemala uz prenasat na najomcu s doplnenim vagonov, navesov ... a uz si nepametam co tam dalej je
ALBO
10.02.06,14:04
nie fakturoval to bez DPH ale bolo to este za 4.Q2005 od roku 2006 podla novely by sa danova povinnost nemala uz prenasat na najomcu s doplnenim vagonov, navesov ... a uz si nepametam co tam dalej je

POdľa mňa ak máte dátum vystavenia na fa rok 2006 , tak vy nedodaňujete za prenájom návesu nič. Miesto dodania je § 15 ods. 1 a to je dánsko. To, že on má vzákone to, čo mi sme mali minulý rok, t.j. že daňová povinnosť sa prenáša, nás nemusí trápiť. To je len nesúlad v zákonoch v rámci EU. Tak ako to bolo aj pri lízingu aut.