tagira
18.04.12,09:48
Dobrý deň. ZŠ, ktorú navštevuje môj syn zakázala deťom ísť na toaletu v budove školy, počas poobedňajšieho pobytu na školskom dvore. Poradíte mi, prosím, o aké zákony a § sa môžem oprieť pri namietaní tohoto stavu? Ďakujem.
pepsikova
18.04.12,08:09
..no asi len zdravý rozum pomôže...cez prestávku deti musia mať prístup na toaletu, na to prestávka je...ak má škola podozrenie, že na toalete deti môžu "páchať neprístojnosti"", nech tam dá dozor..ale prístup musí byť...možno sťažnosť riaditeľstvu, alebo samospráve by vysvetlila tento stav...ak máš viac detí, ktoré nemohli toalet využiť, spíšte s rodičmi petíciu za uvolnenie toaliet v čase prestávky...
(čo je teda pekná blbosť, lebo hajzlíky majú byť prístupné...ale ak sa inak nedá???)
nesca
18.04.12,08:10
No ja by som sa odvolala na zdravý rozum...či budú učiteľky prať deťom veci,keď to na nich príde? Ako to zdôvodnili?
ivka70
18.04.12,08:11
Su na skolskom dvore v ramci aktivit skoly (teda napr. skolsky klub, popoludnajsie vyucivanie a pod.) ?

Alebo su tam preto, ze vyuzivaju areal v ramci volneho casu a hier?
Lebo v takomto pripade by skola nemala pustit do budov nikoho z hrajucich sa .... nezodpoveda za nich a do budovy by nemal vojst hocikto (na dvore mozu byt aj cudzi ludia/deti napr.)
tagira
18.04.12,08:14
Rozhodnutie prišlo od vedenie. Zdôvodnili to tým, že deti znečisťujú budovu, keď chodia z dvora dnu a že učiteľka nemá šancu mať prehľad o pôsobení detí v budove, keď musí strážiť tie, ktoré sú vonku. Požiadavkou na externé WC na dvore neuspejem, to je mi jasné. Musíme preto použiť §-ové páky, inak nič nedosiahneme. Na petíciu je nás málo %, keďže ide iba o deti v školsekj družine.
bubkoch
18.04.12,08:17
bože, to su zasa problemy ... mas syna, tak nech to oprie o stenu a ver tomu ze potom to uz skola poriesi tak aby si bola spokojna
nesca
18.04.12,08:18
Dosť chabý dôvod...poslať sťažnosť zriadevateľovi a na hygienu.A vedenie je kto? Riaditeľ a zástupkyňa...a čo rada školy-súhlasili s tým?
arizona
18.04.12,08:30
Pouzivanie toalety pri skolskych aktivitach a umytie ruk by mali byt samozrejmostou.
Bude rozumnejsie a hygienickejsie,ak deti budu vykonavat potrebu "poza kricky" v arealy skoly?

Dohlad nad cistotou WC a zamedzit pozivat toto WC cudzim osobam by vyriesilo mozno to, ze kluc bude mat ucitelka u seba a detom ho vyda na vyziadanie...po skonceni aktivit si iba odsleduje, ci je WC v poriadku. Ak nie, zjedna napravu...bude vediet,kto WC pouzil

Ak neuspejete u vedenia skoly,skuste sa obratit napr. na regionalneho hygienika /kontakty si vygooglis podla mesta/
tagira
18.04.12,08:36
Veľkú potrebu, ktorú má viacero detí do hodiny po obede, o stenu neoprie - ver mi.