Anička Husenicová
18.04.12,14:24
Kto poradí,mám zaplatiť do depozitu do domova dôchodcov za pohreb matky s ktorou nemám ani kontakt ani ,,vťah",ktorá síce tvrdila že na pohreb má že to ,,nie je môj problém",žijem v zahraničí,momentálne pracujem len na pár hodín týždenne,takže mám príjem o ničom,syn chodí do školy takže je to ledva na prežitie,no však pracovníčka domova ma kontaktovala že ma daju hľadať cudzineckou políciiou a budu vymáhať sudne,neviem či maju na to právo a neviem ako to riešiť.Nevie niekto poradiť,dík.
arizona
18.04.12,12:42
arizona
18.04.12,12:43
Upravila som ti nazov temy. Z nazvu by malo byt jasne, o co sa jedna...
lubko6394
18.04.12,12:49
Ak si dobre pamätám tak telo občana patrí po smrti štátu, takže si môže so svojim majetkom voľne disponovať. Takže ak nie je majetok z ktorého by sa štát zahojil, tak sa musí so svojim vlastníctvom vysporiadať sám. Súdne ťa hľadať síce môžu, ale ak nie je dedičstvo alebo sa prípadného dedičstva vzdáš, tak z Teba nevydolujú ani cent.
legolas
18.04.12,13:02
...vieš čo ? ja na tvojom mieste by som sa prepadol pod zem ako by som to mal dať na verejnosť..že sa nehanbíš také niečo napísať.., a to kto ťa porodil a vychoval? teda riadne si ma vytočila...a teba kto pochová?:mad::mad::mad:
legolas
18.04.12,13:04
...a ty si druhý mudrlant len čo je pravda...
lubko6394
18.04.12,13:13
...vieš čo ? ja na tvojom mieste by som sa prepadol pod zem ako by som to mal dať na verejnosť..že sa nehanbíš také niečo napísať.., a to kto ťa porodil a vychoval? teda riadne si ma vytočila...a teba kto pochová?:mad::mad::mad:

Ale veď sa nepaprč. Už z textu vidieť, že sa nejedná o milujúcu matku a že vzťahy sú včudu a problémom je vydieranie a hrozby asi z DSS a hrozenie políciou. Jasne je uvedené, že sa nemá starať a že na pohreb peniaze má, takže je otázka, či náhodou DSS nechce znárodniť peniaze na pohreb a doplniť financie z externých zdrojov. A to je to, čo štve aj mňa. Okrem niektorých zvýhodnených a zákonom chránených nás štát pozná pri platení daní, odvodov pri namrznutom obecnom chodníku pred našim domom, ale keď sa má štát o čosi postarať, tak je naraz problém. Detaily viď v príspevkoch na kolapse DÚ začiatkom roku. My musíme, štát nie.
alaya1
18.04.12,13:43
Je strasne, ak jedna matka skonci v domove dochodcov- starobinci, odlozena, nechcena svojimi detmi. A je nepochopitelne, ze dieta ma este aj problem dat svojej matke tu poslednu uctu a pochovat ju- aj keby to bola akakolvek matka. je to velmi smutne.
alaya1
18.04.12,13:44
este ak meno si da ako debil- pardon, musela som.
arizona
18.04.12,13:59
Pochybujem, ze by sa DD podujal na to, ze zaplati pohreb svojho klienta.
Ak klieta nema kto pochovat, DD sa obracaju na obec, kde klient mal poslednu adresu.

To, koho maju kontaktovat v pripade smrti klienta vedia DD zvacsa vopred, uz pri prijmai klieenta do zariadenia. O tom, ze by mal mat DD peniaze na pohreb u seba pocujem prvy krat...:mad:
Snad,keby tak urobili na ziadost rodiny klienta,ktora sa nemieni na "pohrebe a vybavovaniach" zucastnit.

DD nema dovod ta dat vyhladavat cudzineckou policiou, to je hlupost !

Ak pohreb uhradis, tak nasledne na ded.konani po matke si tuto sumu mozes ziadat zaratat...Ako dedica zo zakona ta urcite predvolaju,ak nejaky majetok po matke zostal.

Ak matka za zivota svoj majetok darovala niekomu inemu, tak mozes ziadat,aby pohreb uhradila tato obdarovana osoba...
Katy a R
18.04.12,14:04
Ja tu nebudem rozoberať morálne hľadisko ( a ani mi to neprináleží, pretože nepoznám situáciu)
- ale tuto sa niečo o tom píše http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=n%C3%A1klady%20na%20pohreb%20bezdomovca&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fspisskanovaves.korzar.sme.sk%2Fc% 2F6324100%2Fpohreb-bezdomovca-plati-mesto.html&ei=bdWOT9WJAuuQ4gTX_qSkDw&usg=AFQjCNFYEJ14NiPzwAbjrmbinjg_loEEPg
aj keď celkom nie to isté ako v tomto prípade - ale tá časť o preverovaní fin situácie rodiny je pre teba užitočná si myslím :confused:
Ale v tomto prípade zrejme DSSka disponovala jej peniazmi :confused: - tak niečo by aj mohlo ostať na pohreb. A samozrejme aj obrad by mal byť čo najlacnejší (UPSVaR prispieva len asi 80timi evrami).
sito
18.04.12,15:29
Má na to DD zákonné oprávnenie, žiadať a koľko?

Ak zaplatí do depozitu náklady za pohreb, akú má záruku, že keď umrie, budú ešte peniaze v depozite a koľko?

Morbídne. Čo ak umrie dcéra skôr ako matka, pochová ju ta za tie peniaze, ktoré sú v depozite? Však na svoj má, vraj.

Všetko má svoj čas. Príde.
misoft
18.04.12,15:58
A je ešte otázne, či v čase úmrtia matky budú v "depozite" nejaké peniaze - vždy sa niečo nájde, aby sa "presunuli" niekam inam. Katy a R dala dobrý odkaz, ako sa v takýchto prípadoch postupuje. A postup DD (vyhľadanie políciou, vyhrážanie súdom) nie je kóšer - je to vydieranie.