mates3000
18.04.12,15:07
Zdravím všetkých poraďákov. Stala sa mi taká nepríjemná vec a neviem ako ju riešiť. V predajni mi moja pokladníčka pri upratovaní položila pokladničnú knihu na elektrický radiátor. Samozrejme, že všetky pásky v knihe vplyvom neprirodzeného tepla zčernali. Teraz neviem, či mám ku každej dennej uzávierke vytlačiť novú intervalovú uzávierku, alebo ako to mám riešiť. Dennú uzávierku tlačím v Z režime a intervalovú v X režime. Používam EURO-2000TE na teplocitlivý papier. A ešte by som chcel vedieť čo mi na to povie Daňový úrad, resp. na čo sa mám pripraviť alebo mám to ísť ihneď nahlásiť??? Je to asi dosť nezvyčajná situácia !!! Ďakujem za všetky užitočné rady.
KEJKA
18.04.12,15:54
zodpovednosť za čitateľnosť nesieš ty. Takže hocijaké riešenie, ktoré akotak preukáže čo na páskach je, bude lepšie ako nič. Hlásiť na DU nehlás - načo? Žiadne riešenie, či rozhrešenie nedostaneš.
Okrem toho, po novom je dôležitá archivácia údajov fiškálu, či ako sa to volá - proste to, čo je v pamäti ERP. To si starostlivo uchovávaj aj na troch médiách, a bude to v poriadku.