miro.miro
18.04.12,18:18
Pekný deň prajem.
Chcel by som Vás poprosiť o pomoc. Sme firma zaoberajúca sa predajom a montážou plastových okien, dverí atď.. Chceli by sme našu ponuku rozšíriť aj o predaj a montáž bezpečnostných dverí, tak som hľadal nejaké informácie, aj tu na porade. Viem že na predaj a montáž bezpečnostných dverí ktoré majú viac ako 3 zamykacie body je potrebná licencia na prevádzkovanie technickej služby, hľadal som teda info ako ju získať. Na nete a v zákone sú info, avšak nenašiel som tam čo potrebujem, a teda:
Naši montážnici ktorí nám montujú okná a dvere niesu našimi zamestnancami, je to partia živnostníkov. Podľa info ktoré som našiel musím predložiť doklad o vzdelaní, a tiež prax, alebo prax niektorého zo zamestnancov ktorý tieto podmienky spĺňa. Aké vzdelanie je potrebné pre montáž, potrebujem remeselnú živnosť? Nemám vzdelanie stavebného smeru, ani prax ako murár. Alebo by stačilo ak by som jedného živnostníka zamestnal na dohodu, aby som mohol cez neho získať tú licenciu? V zákone je uvedené že je nutné preukázať bezúhonnosť, prax atď jedného zo zamestnancov, no nieje definovaná forma (dohoda o vykonaní práce,...). Uff, dúfam že som sa vyjadril jasne a rozumne :) Viem že väčšina firiem v okolí nemá ani tušenie že bezpečnostné dvere nemôže montovať a ani len predávať, no nechcem ísť touto cestou (čo v prípade vykradnutia bytu na ktorom boli naše dvere montované bez licencie môže znamenať problém), mám rád keď sú veci v poriadku, a tiež mať istú konkurenčnú výhodu, keďže v okolí poznám firmu ktorá bezpečnostné dvere montuje do peny, a o licencii pre prevádzkovanie technickej služby ani nepočuli. Ďakujem za akúkoľvek radu.
Miro.
jon
14.06.13,13:33
pošli tel. na môj e-mail zavolám ti a odpoviem čo viem - mám na to akurát kontrolu js299@seznam.cz
buchač
15.06.13,13:40
Licencia na prevádzkovanie technickej služby - informácie

http://e-shop.jablotron.sk/download/Licencia_ako_na_to_072010.pdf