jasu
18.04.12,18:53
Dobrý deň,

kamaratka odchadza z prace a musi sa zapisat na urad prace. Ponuka sa jej vsak praca u ineho zamestnavatela na par hodin denne Nechce sa tam zatial viazat a rozmysla ze by u neho skusobne pracovala na dohodu. je mozne byt sucasne poberatel podpory pre nezamestnanych a pracovat par hodin na dohodu ? Mate s tym niekto skusenosti ? Dakujem za odpoved.
Xanti
18.04.12,16:59
Ano môže pracovať na dohodu, no jej príjem nesmie presiahnuť 139,90 eur mesačne lebo ju vyradia z UP.
Andyke
18.04.12,16:59
Môže robiť na dohodu, len nesmie prekročiť príjem, lebo ju vyradia z evidencie.

Tu máš na tejto stránke pekne popísané : http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/aktuality/zmena-maximalnej-vysky-mzdy-alebo-odmeny-uoz-od-1.7.2011.html?page_id=97915
myara
18.04.12,17:00
Dobrý deň,

kamaratka odchadza z prace a musi sa zapisat na urad prace. Ponuka sa jej vsak praca u ineho zamestnavatela na par hodin denne Nechce sa tam zatial viazat a rozmysla ze by u neho skusobne pracovala na dohodu. je mozne byt sucasne poberatel podpory pre nezamestnanych a pracovat par hodin na dohodu ? Mate s tym niekto skusenosti ? Dakujem za odpoved.

je to mozne, ale jej prijem nesmie presiahnut urcitu sumu, neviem presne, ale cca 139 E/ mesacne, ak to presiahne, tak ju vyradia z evidencie
katka 23
18.04.12,17:06
jasu
18.04.12,17:07
dakujem vam, velmi ste mi pomohli. mam este jednu otazku trosku z ineho zase, uz som nieco nasla na upsvar, ale nie je mi tam vsetko jasne. ked chcem ako podnikatel zamestnat niekoho z uradu prace aby som vyuzila prispevok na zamestnanca, staci iba ak je 3 mesiace na urade prace a podam ziadost na urad? co sa tyka prispevku ten sa zohladnuje podla kraja predpokladam. vyplaca jednorazovo alebo mesacne ?