lenushek
18.04.12,20:05
Zdravím. Chcem sa spýtať, momentálne som nastúpila pracovať do jednej s.r.o., do roku 2011 mali robené JÚ, od nového roku PÚ. Zistila som nejaké chybičky za účtovníčkou z roku 2010, chýbajú tam položky splu v sume okol 60 €.... dá sa podávať opravné daňové priznanie,a by to bolo v poriadku, alebo to mám nechať tak? čo s tým??? Ďakujem za pomoc :)))
tictac7
18.04.12,18:13
...kde chýbajú? Na strane POZD? Zvyšuješ základ dane?
Ivana Š
18.04.12,18:16
opravné nie, dodatočné
Dav
18.04.12,18:18
Daňové už len dodatočné,opravné sa podáva do termínu podania riadneho daňového priznania. Ak išlo o náklady, nemusíš - stačí zaúčtovať na náklady minulých období v bežnom roku. Ak išlo o výnosy, daň je cca 11 €, DDP podať môžeš.
Viac ma zarazilo, že s.r.o. mala vedené JÚ.
tictac7
18.04.12,18:19
...aha, to som si ani nevšimla :-)
Paula
18.04.12,18:30
Zdravím. Chcem sa spýtať, momentálne som nastúpila pracovať do jednej s.r.o., do roku 2011 mali robené JÚ, od nového roku PÚ. Zistila som nejaké chybičky za účtovníčkou z roku 2010, chýbajú tam položky splu v sume okol 60 €.... dá sa podávať opravné daňové priznanie,a by to bolo v poriadku, alebo to mám nechať tak? čo s tým??? Ďakujem za pomoc :)))


A to ako, že s.r.o. mala robené do r. 2011 JÚ
:confused:
SzabM
19.04.12,18:46
Jednoznačne sro musí viesť PU, nakoľko je zapísaná v OR. Neviem, ako to teraz spätne napraviť - dá sa to vôbec?
Síce som sčasti mimo témy, napriek tomu by som si rada vypýtala od múdrejších radu ohľadom dodatočného DP. Robím živnostníkovi JU, podala som DP v riadnom termíne a mal preplatok kvôli §5 31,91 (podotýkam, že inak neplatí DzP, lebo je zo živnosti stratový). Teraz som si však všimla, že som mu tam započítala aj príjem za január 2012. Správne mal mať preplatok iba 25,-. Teraz podávam dodatočné DP. Nemám s tým skúsenosti, takže neviem, či vypĺňam správne: r. 115 = 0; r. 116 = 0; r. 117 = ?; r. 118 = "a tu neviem, či mám písať -25,- (preplatok) alebo -6,91 (rozdiel medzi pôvodne uvedeným preplatkom a preplatkom z dodatočného DP). V XVII. oddieli som uviedla pomocné výpočty vysvetľujúce tento rozdiel. Na potvrdení o podaní DP uvádzam na riadku "preplatok" 25,- alebo 6,91? Každá rada je mi vzácna, vopred ďakujem.
veronikasad
19.04.12,19:31
Jednoznačne sro musí viesť PU, nakoľko je zapísaná v OR. Neviem, ako to teraz spätne napraviť - dá sa to vôbec?
Síce som sčasti mimo témy, napriek tomu by som si rada vypýtala od múdrejších radu ohľadom dodatočného DP. Robím živnostníkovi JU, podala som DP v riadnom termíne a mal preplatok kvôli §5 31,91 (podotýkam, že inak neplatí DzP, lebo je zo živnosti stratový). Teraz som si však všimla, že som mu tam započítala aj príjem za január 2012. Správne mal mať preplatok iba 25,-. Teraz podávam dodatočné DP. Nemám s tým skúsenosti, takže neviem, či vypĺňam správne: r. 115 = 0; r. 116 = 0; r. 117 = ?; r. 118 = "a tu neviem, či mám písať -25,- (preplatok) alebo -6,91 (rozdiel medzi pôvodne uvedeným preplatkom a preplatkom z dodatočného DP). V XVII. oddieli som uviedla pomocné výpočty vysvetľujúce tento rozdiel. Na potvrdení o podaní DP uvádzam na riadku "preplatok" 25,- alebo 6,91? Každá rada je mi vzácna, vopred ďakujem.
príjem za január, alebo december vyplatený v januári ?
SzabM
21.04.12,16:47
Ide o príjem za január, vyplatený vo februári 2012. Jednoznačne tento príjem mal ísť až do DP za rok 2012 - tu som urobila chybu. A dnes mi ešte volal, že dodatočne zistil, že nedal do DP príjmy z prenájmu. Takže aj tak musím podávať dodatočné DP. Týmto sa mi situácia ešte skomplikuje. Takže potrebovala by som potvrdiť, či je môj výpočet správny: príjem z prenájmu za 4,5 mes = 945,-; odpočítam 500,- (môžem celých 500, aj keď prenajíma iba 4,5 mes?), dostanem 445 zdaniteľný príjem; % = 445/945=47,09 %; skutočné výdavky = 810,-, z toho 47,09 % = 381,43; ZD z prenájmu nehnuteľnosti = 445 - 381,43 = 63,57 Eur. (Pôvodné DP bolo: DzP zo živnosti = 0, preplatok podľa §5 = 31,91. Dodatočné DP: DzP zo živnosti = 0, DzP z prenájmu = 12,07, preplatok podľa § 5 = 25,-.) Vedel by mi niekto pomôcť, ako vyplniť oddiel XI?
KEJKA
21.04.12,18:25
celá téma mi pripadá totálne zmätočná, ved píšeš o DPFO -živnosť, vzorce pre nájom......
na začiatku bola sro a PU, niečo som prehliadla?
SzabM
21.04.12,19:19
Musím to uviesť na pravú mieru. LENUSHEK - autor tejto témy účtuje pre sro. Ja som iba podotkla, že musí viesť PU. Avšak ja riešim situáciu s FO. FO, ktorej účtujem, má živnosť, závislú činnosť aj prenájom. Takto je to už asi zrozumiteľnejšie, nie? Ak je ešte potrebná nejaká spresňujúca info, opýtajte sa.
Poradíte mi, prosím, ako s tým dodatočným DP?
lenushek
24.04.12,16:34
A neviete mi náhodou poradit, ako si zjednodusit pracu s fakturami, ak mame okolo 500 odberatelov, a systém, ktorý nam tie faktry robi, s tym ze kazdy odberatel ma svoje variabilné cislo, len ak si to potrebujem zuctovat v omege da sa tam zadat tych 500 odberatelov a nastavit kazdemu variabilne cislo s mesiacom pre ktorý som danu fakturu zuctovala v omege? dakujem