poslednymohykan
18.04.12,23:24
Dobry den. Potrebujem radu ohladom okamziteho ukoncenia PP, zamestnavatel mi pravdepodobne bude chciet dat 1 mesacnu vypovednu a neverim ze by sa s nim dalo dohodnut na skorsom termine. Ake su moje moznosti aby som "oklamal system" a aby ma radsej prepustil tak ako chcem ja? Napadla ma aj taka bizardna moznosti dojst do prace napity a to by znamenalo okamzite lenze moze sa to tahat so mnou nejaky cas, moze byt o tom niekde zaznam? Druha vec mam v zmluve bod, ze ak bude chciet zamestnavate nahradu skody, moze si narokovat az 3 mesiace. Tomu nerozumiem ako by si to mohol narokovat ak by som dosiel do prace trosku veselsi? Ta praca je taka aka je,je to klamliva firma s vedenim a preto by som nerad zachadzal do detailov preco to chcem az takto radikalne riesit.
PS : Som tu novy a neviem sa z fora trosku vysomarit ale ak som temu zle trafil, poprosim o presunutie do spravnej temy.
Tweety
19.04.12,05:09
Dobry den. Potrebujem radu ohladom okamziteho ukoncenia PP, zamestnavatel mi pravdepodobne bude chciet dat 1 mesacnu vypovednu a neverim ze by sa s nim dalo dohodnut na skorsom termine. Ake su moje moznosti aby som "oklamal system" a aby ma radsej prepustil tak ako chcem ja? Napadla ma aj taka bizardna moznosti dojst do prace napity a to by znamenalo okamzite lenze moze sa to tahat so mnou nejaky cas, moze byt o tom niekde zaznam? Druha vec mam v zmluve bod, ze ak bude chciet zamestnavate nahradu skody, moze si narokovat az 3 mesiace. Tomu nerozumiem ako by si to mohol narokovat ak by som dosiel do prace trosku veselsi? Ta praca je taka aka je,je to klamliva firma s vedenim a preto by som nerad zachadzal do detailov preco to chcem az takto radikalne riesit.
PS : Som tu novy a neviem sa z fora trosku vysomarit ale ak som temu zle trafil, poprosim o presunutie do spravnej temy.
Najschodnejšia a najrýchlejšia cesta je skončenie PP dohodou. Zájdi za zamestnanáv. a dohodnite sa k určitému dňu.
Indeed
19.04.12,05:30
V dnešnej dobe ?

Však pred podnikom 24 hodín čakajú ľudia na prácu (???????)

Stačí sa trochu "ostrejšie" porozprávať z vyšším nadriadeným a dohoda o skončení PP bude vybavená obratom.

Možeš to riešiť aj alkoholom, dnes už s nikým nejdú nejaké kádrové posudky ako v minulej dobe.

No najdoležitejšie je aby Ti zaplatili za posledný mesiac čo si odpracoval, na to by som si dal najväčší pozor . (!!!!!)
Tweety
19.04.12,05:40
Kádrové posudky chválabohu nie, ale referencie ešte stále fungujú.
bikam
19.04.12,05:44
Som v podobnej situácii - podala som výpoveď, na dohodu zamestnávateľ nepristúpil, takže som podala výpoveď podľa paragrafu 67 a tiež sa bojím, čo bude. :mee:
DANAK1
19.04.12,05:46
v dnešnej dobe sa rozprávať "ostrejšie" s nadriadeným? ked sa všetci podnikatelia poznajú a volajú si, aký je to človek (ten čo zháňa prácu)? aby tento nadriadený rozprával zle o ňom budúcemu zamestnávateľovi?
Indeed
19.04.12,06:09
v dnešnej dobe sa rozprávať "ostrejšie" s nadriadeným? ked sa všetci podnikatelia poznajú a volajú si, aký je to človek (ten čo zháňa prácu)? aby tento nadriadený rozprával zle o ňom budúcemu zamestnávateľovi?

"Všetci podnikatelia sa poznajú" ????

Možno v jednom okrese , ale ani to by som si nebol istý...
Indeed
19.04.12,13:21
toto zmýšľanie dnešní otrokári potrebujú, aby ludia boli zastrašení a dali sa vykorisťovať.
poslednymohykan
20.04.12,11:16
som na pozicii kde nie je problem najst cloveka za tyzden,ale dementi sa vyhovaraju ze mesiac.ide o to ze mam v zmluve ze mi moze po ziadat 3 mesacne vyplaty ako odskodne preto ze som mu spravil skodu,ale aku skodu ked nerobim vo vyrobe.preto ma zaujimalo ze kebyze dojdem do prace napity ci sa to realne niekde pise alebo ci by sa to mohol dozvediet dalsi potencionalny zamestnavatel?ak si teda kvoli referenciam nezavola.
veronikasad
20.04.12,11:19
som na pozicii kde nie je problem najst cloveka za tyzden,ale dementi sa vyhovaraju ze mesiac.ide o to ze mam v zmluve ze mi moze po ziadat 3 mesacne vyplaty ako odskodne preto ze som mu spravil skodu,ale aku skodu ked nerobim vo vyrobe.preto ma zaujimalo ze kebyze dojdem do prace napity ci sa to realne niekde pise alebo ci by sa to mohol dozvediet dalsi potencionalny zamestnavatel?ak si teda kvoli referenciam nezavola.
Nedoporučujem skončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením zo strany zamestnávatela za hrubé porušenie prac.disciplín, zvlášť nie pre alkohol. Nemusí sa ti to v budúcnosti vyplatiť.

Na základe akého § máš v PZ za nedodržanie výpovednej doby 3-mesačnú náhradu zamestnávatelovi, keď ZP pripúšťa náhradu za jeden mesiac ?

(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
poslednymohykan
26.04.12,19:31
moja chyba zle som si predstavoval obsah zmluvy.az teraz ju citam a prepisem odrazku o zrazke:

zamestnanec berie na vedomie ze v pripade porusenia zmluvy a-alebo pracovnopravnych predpisov a-alebo inych zaveznych pravnych predpisov, je povinny nahradit zamestnavatelovi skutocnu skodu, a to v peniazoch,pokial skodu neodcini evedenim do predosleho stavu, vyska nahradyskody sposobneje z nedbanlivosti pozadovana na zamestnanca nesmie presiahnut ciastku 4,5 nasobku jeho priemerneho mesacneho zarobku,dosahovaneho pred sposobenim skody. Toto obmedzenie vsak neplati,ak bola-bola by skoda sposobena v opilosti alebo po pouziti inych navykovych latok. Neplati taktiez pri skode sposobenej umyselne a v tomto pripade moze zamestnavatel pozadovat i nahradu inej skody(napr uslý zisk,atd..)

ja ale napr nerobim vo vyrobnom podniku cize mne by na zaklade coho mohol siahnut na mzdu?
tictac7
26.04.12,19:57
moja chyba zle som si predstavoval obsah zmluvy.az teraz ju citam a prepisem odrazku o zrazke:

zamestnanec berie na vedomie ze v pripade porusenia zmluvy a-alebo pracovnopravnych predpisov a-alebo inych zaveznych pravnych predpisov, je povinny nahradit zamestnavatelovi skutocnu skodu, a to v peniazoch,pokial skodu neodcini evedenim do predosleho stavu, vyska nahradyskody sposobneje z nedbanlivosti pozadovana na zamestnanca nesmie presiahnut ciastku 4,5 nasobku jeho priemerneho mesacneho zarobku,dosahovaneho pred sposobenim skody. Toto obmedzenie vsak neplati,ak bola-bola by skoda sposobena v opilosti alebo po pouziti inych navykovych latok. Neplati taktiez pri skode sposobenej umyselne a v tomto pripade moze zamestnavatel pozadovat i nahradu inej skody(napr uslý zisk,atd..)

ja ale napr nerobim vo vyrobnom podniku cize mne by na zaklade coho mohol siahnut na mzdu?

...troška to splietaš.... toto sa týka škody spôsobenej Tvojim konaním, resp. nekonaním na odvrátenie škody. Napr. hodiíš PC o zem, rozbiješ nábytok, nevybavíš v zákonom stanovenom čase reklamáciu zákazníkovi.... takže tak, toto s ukončením PP nemá žiadny súvis....
tictac7
26.04.12,20:00
...inak, k pôvodnému zadaniu. Riešiš to tu už týždeň. Zamestnávateľovi si už dal žiadosť o ukončenie PP dohodou? Ako chceš, aby bol on korektný, keď Ty nie si?
misomiso
26.04.12,20:01
...troška to splietaš.... toto sa týka škody spôsobenej Tvojim konaním, resp. nekonaním na odvrátenie škody. Napr. hodiíš PC o zem, rozbiješ nábytok, nevybavíš v zákonom stanovenom čase reklamáciu zákazníkovi.... takže tak, toto s ukončením PP nemá žiadny súvis....

No ak porusi zmluvu tym, ze prestane chodit do prace, tak asi tazko bude moct vybavit reklamaciu zakaznika v termine. Nechapem, co tu akoze nesuvisi...
poslednymohykan
26.04.12,20:47
tak teda ak by som nedosiel do prace 3 krat a dostal A, nemohli by mi siahnut na ziadnu vyplatu?
Tweety
27.04.12,05:23
tak teda ak by som nedosiel do prace 3 krat a dostal A, nemohli by mi siahnut na ziadnu vyplatu?
Ak len 3x, dajú Ti A, a môžu krátiť nárok na D. Samozrejme tie dni bez mzdy.
vierulda
06.11.12,18:05
Aj ja mám podobný problém: môže štátny zamestnanec ukončiť pracovný pomer bez udania dôvodu, ale aby sa vyhol výpovednej dobe? Tiež sa mi rysuje nové miesto, ale s podmienkou - nástup ihneď, resp. od 01. nasledujúceho mesiaca. Neskúšala som zatiaľ nadriadenému toto predostrieť, lebo miesto ešte nemám isté, ale keď už isté bude, budem mať len nejaké dva týždne do nástupu na nové miesto. Rada by som si tento pracovný vzťah ukončila korektne, avšak na našom oddelení nastali výrazné personálne posuny a zo starých zamestnancov som ostala len ja. Noví sa už síce zaúčajú, ale je to dosť zdĺhavý proces, i keď verím, že by to nejako zvládli. Očakávam ale, že s mojím uvoľnením to také jednoduché nebude. Viem teda obísť výpovednú dobu? Dohoda je jednoznačne najlepšie riešenie.
Mila123
02.12.12,17:33
Dobrý deň, chcem sa poradiť.....
známa dáva výpoveď podľa § 69/1/b ZP....
chýba jej výplata za 09/2012 a tiež už mešká aj 10/2012 (výplatný termín zrejme k 30. v mesiaci)
ako si mám vysvetliť, resp. ako sa počíta doba podľa § 69/3 ZP?
za 09/2012 mala mať vyplatenú výplatu najneskôr k 30 10 2012 a podanie platnej výpovede je ku ktorému ? k 30 11 2012? ďakujem.....
ivka70
02.12.12,17:42
Dobrý deň, chcem sa poradiť.....
známa dáva výpoveď podľa § 69/1/b ZP....
chýba jej výplata za 09/2012 a tiež už mešká aj 10/2012 (výplatný termín zrejme k 30. v mesiaci)
ako si mám vysvetliť, resp. ako sa počíta doba podľa § 69/3 ZP?
za 09/2012 mala mať vyplatenú výplatu najneskôr k 30 10 2012 a podanie platnej výpovede je ku ktorému ? k 30 11 2012? ďakujem.....

Vyplata za september mala byt vyplatena najneskor 30.10.
15 dni po tomto termine je 15.11.
Teda to je termin, kedy sa dozvedela, ze jej vyplata nebola vyplatena ani 15 dni po vyplatnom termine.

Okamzite moze skoncit PP kedykolvek od tohoto terminu, najneskor do 14.12.

Vyplata za oktober este nemeska 15 dni, ak bude, scenar sa opakuje, posuva o 1 mesiac.
Mila123
02.12.12,17:42
ďakujem......
Tweety
02.12.12,17:43
ďakujem......
Len, že si písala o výpovedi, ide o okamžité skončenie, nie výpoveď.
§69
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
Mila123
02.12.12,18:30
ďakujem....
Tweety
03.12.12,06:20
Tiež ďakujem