mixal1
19.04.12,01:48
pisal som o svojom napade, ale nakoniec ma napadlo, ze to nechcem zverejnovat takze ..
ked tu je nejaky admin

vdaka


ps.
uprava.
nakoniec je to napísane nižšie:)
Indeed
19.04.12,05:06
Možno by to niekoho zaujímalo....
mixal1
19.04.12,11:04
no, ok
o čo by vlastne išlo?

každý z nás pozná facebook, alebo hi5, čo sú v podstate rovnaké služby. Nápad berie výhody z oboch, ale pridáva im unikátnu funkciu, cez aplikáciu pre iphony a android telefóny. Vytvorila by sa úplne nová stránka, dokonale prepojená s google maps, niečo v štýle facebook, avšak nebolo by možné pridávať priateľov len tak, alebo vyhľadať ich. Každý by mal súkromný účet.

Najväčšia úloha by spočívala v aplikácii na telefóne.
misomiso
19.04.12,11:08
No to je naozaj unikatny napad. Myslim, ze ked budes predavat nosnice, zarobis viac.
mixal1
19.04.12,11:12
tvoja odpoveď je fakt k veci.
ps.
nosnice máme. dokonca 9

dávam ako vyriešené. kto chce komunikovat, tak cez ss
MRichardM
19.04.12,14:18
No to je naozaj unikatny napad. Myslim, ze ked budes predavat nosnice, zarobis viac.
=DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDD
mixal1
23.04.12,19:57
Ok, o čo v krátkosti ide.

Aplikácia dostala kódové označenie G-B.check. Po nainštalovaní,si každý úžívateľ túto aplikáciu nastaví subjektívne podľa seba. Aplikácia bude v sebe obsahovať veľký počet premenných, algoritmov atď. Užívateľovi ponúkne dostatočný počet variant v menu nastaveniach, napr. od veľkosti topánok, po farbu jeho obočia, charakterové vlastnosti a iné, pre seba a ďalšie charakterové vlastnosti pre ďalší profil.

Jeden typ aplikácie bude zvlášť pre ženy, druhý zvlášť pre mužov. Na www stránke bude užívateľ kontrolovať, či došlo niekde v “zhode” profilov, a ak áno, uvoľní sa komunikácia a sprístupnia sa účty pre zhodné profily.

Totiž, mobily máme stále pri sebe. Môže sa stať, že sa tej krásnej žene stojacej vedľa nás v autobuse veľmi páčime, a naopak. Lenže.. ľudia sú zdržanliví a nedajú svoje city najavo, nie okamžite.
Táto aplikácia, ak dôjde v zhode, ukáže užívateľovi na svojej profilovej stránke, aha! došlo k zhode. Ukáže miesto a čas. Pootvorí zhodný profil.. nie celkom. Na to bude potrebné ešte jedno takéto “stretnutie” s tou istou osobou, o ktorej, samozrejme, ešte veľa nevieme, v reáli jú nepoznáme, a profil by bol stále zahalený tajomstvom.

Reálne si to predstavte takto. Majme modelovú situáciu. Partia kamarátok hľadá svojich princov. Dozvedia sa o aplikácii, tak si G-B.check stiahnú do mobilu, a nastavia podľa seba. Užívateľka zadá o sebe do programu, ako vyzerá, aká je. Ďalej tam zadá, ako by mal jej vytúžený chlap vyzerať. Jeho vekové rozpätie, charakterové vlastnosti, akú má mať výšku, aký typ postavy, či športový typ atď. Každá jedna z dievčat by na svojej profilovej stránke kontrolovala, či náhodou nestretla, nenašla toho pravého,
Ak áno, aplikácia by ukázala, kde to bolo. Samozrejme, dievčatá by zo zvedavosti chodili na to miesto častejšie. Aby tam zase stretli človeka, ktorý je ten presne podľa ich profilu, teda predstáv.
Čím viac krát sa stretnú (prejdú okolo seba napr), tým viac sa pootvorí profil toho druhého. Lebo oni sa ešte nepoznajú. Oni nevideli tvár toho druhého na profilovej stránke.

Marketingové funkcie: systém by sledoval, kde sa pohybujú ľudia so zhodnými profilmi najčastejšie. Je to nejaká reštaurácia? Alebo kino? alebo disco ? => príjmy z reklamy na obľúbených miestach. Príjmy z reklám na profilovej stránke užívateľov.

Technické detaily samozrejme sú vypracované + spôsob komunikácie. Aplikácia bude zadarmo. Viacjazyčná aplikácia. Podpora Android a Iphone. Cieľový trh: teenagers.

Takže, do tohto chceme ísť.
mattto
23.04.12,20:11
mixal1
23.04.12,20:13
ale inak wow! dnes je uz asi vsetko vymyslené, a kto si myslí opak, asi zle googlil, ako ja.
náš projekt bude fungovat na trošku inom principe. žiaden BT.

Ale ostal som zaskočený kua

ps. dik za info.
mattto
23.04.12,20:18
to viem, lenze bluetooth .. bude to fungovat na inom principe
ale inak wow! dnes je uz asi vsetko vymyslené, a kto si myslí opak, asi zle googlil, ako ja.

dik za info.

ľudom je úplne jedno na akom princípe by to fungovalo, ak by bol o službu záujem pred 4 rokmi, už by existovala a tí, čo to vymysleli, by zmenili podľa vhodnosti, či cez bluetooth alebo nie. Podstatou je, že o takúto zoznamku nie je záujem. Princíp fungovania je to najmenšie
mixal1
23.04.12,20:20
no, my to asi aj tak riskneme.

dnes má android/iphone absolútne každý.
nedá sa povedať, že keď niečo nefungovalo v roku 2008, tak nebude v 2012/2013...

doba pokročila, a technológie a situácia na trhoch je iná ako vtedy
mattto
23.04.12,20:25
no, my to asi aj tak riskneme.

dnes má android/iphone absolútne každý.
nedá sa povedať, že keď niečo nefungovalo v roku 2008, tak nebude v 2013...

dopa pokročila, a technológie a situácia na trhoch je iná ako vtedy

nejde o technické riešenie, ide o záujem ľudí o službu, ale je to iba môj názor. Inak ja a skoro nikto v mojom okolí nemá iphone a to nie sme ľudia z jaskyne, práve naopak, len nie sme hlúpe ovce oblbnuté marketingom appleu, to na margo, že iphone má už každý :)
mixal1
23.04.12,20:29
cieľový trh budú teenageri,neviem do akej kategórie spadáš;)
iphone a android telefóny sú a budú dominantné. Vývoj HW a jeho výkon je úplne niekde inde, ako v roku 2008.
mattto
23.04.12,20:35
cieľový trh budú teenageri,neviem do akej kategórie spadáš;)

chvalabohu už pár rokov k tejto skupine nepatrím :)

nechcem ťa odrádzať, ale po zadaní 3 slov do google:

http://datingapps.net/
http://www.fastcompany.com/multimedia/slideshows/content/valentines-iphone-apps.html?page=11
mixal1
23.04.12,20:38
chvalabohu už pár rokov k tejto skupine nepatrím :)

nechcem ťa odrádzať, ale po zadaní 3 slov do google:

http://datingapps.net/
http://www.fastcompany.com/multimedia/slideshows/content/valentines-iphone-apps.html?page=11

jo, lenže tieto aplikácie sú iba klasické geolokátory, alebo google mapy, prepojené s facebookom.

Práveže my sa chceme facebooku úplne vyhnúť. Ja facebook nemám rád;)

v g-b.check by šlo o aktivitu, nie pasívne sedienie za PC
mattto
23.04.12,20:43
jo, lenže tieto aplikácie sú iba klasické geolokátory, alebo google mapy, prepojené s facebookom.

Práveže my sa chceme facebooku úplne vyhnúť. Ja facebook nemám rád;)

v g-b.check by šlo o aktivitu, nie pasívne sedienie za PC

prebehol som to veľmi zbežne, myslím, že niektoré fungujú na rovnakom princípe, zadáš nastavenia, aplikácia ti vyhľadá "zhodu" v okolí, či ti ho ukáže ešte aj na google maps, alebo ukáže profil na facebooku, je už jedno, podstata je rovnaká. Ale ok, veľa šťastia :)
mixal1
23.04.12,20:44
veď tam je ten rozdiel.
kým ostatné ukážu zhodu, kde sa práve nachádza, náš systém to neukáže.

nechceme aplikáciu, že .. ideme do mesta nájdeme nejaké ženy cez aplikáciu? to vôbec nie.
tu nieje žiadna romantika v tomto.

Nám ide o to, zblížiť dvoch ľudí, ktorí okolo seba chodia denno denne, ale o sebe nevedia. :--- Pritom možno majú toho veľa spoločného, majú rovnaké koníčky, záľuby atď

A možno by sa k sebe skutočne hodili pre vzťah.
ACCNT
24.04.12,16:38
aj plentyoffish maju nejaky taky algoritmus.

a aj nokia ma(alebo mala) taku aplikaciu, ktora fungovala cez bluetooth a vidis, ze sa to nechytilo.
inac toto je dobry napad na nejaku startup akciu. je to dobry napad aj na globalne nasadenie, ale takychto veci tu uz bolo podla mna dost.
btw nema nieco podobne aj foursquare? nepouzivam ho, ale zevraj sa tam da pozriet, kto je na rovnakom mieste. a ked si clovek pozrie profil(ak tam nejaky je), tak hned ma dovod na zoznamenie.
MRichardM
25.04.12,07:09
Podľa mňa ti to neprinesie nič, len zbytočne strávený čas nad kompom a v konečnom dôsledku nulový zisk. Stratíte na tom všetci ktorí sa na tom budete podieľať. Terajší ľudia myslím ešte majú rozum na to, aby si vzťahy vonku riešili mobilom, a nie rozumom a srdcom. Je to zvláštny nápad, ako skybernetizovať to, čo by malo byť dané prírodou. Osobne ti poviem len tak medzi nami nech to druhí nevidia, mám 23 rokov, teda tiež som teenager alebo sa na to ešte cítim :D ...ale podstatné je, že v živote by som podobnú aplikáciu nevyužil. Ak sa ozaj vyznáš v programovaní, sprav niečo vskutku osožné a nie takéto časmrhajúce aplkácie. Vezmi si len príkladom ....Bratislava, mesto so 400 000 ľudmi. To. že nejaký dvaja NAHODNI ľudia sa budu DENNODENNE stretavať je mizivá šanca. Myslím že v Blave by sa ti nejaký profil odkryl možno tak za 10 rokov. V Nižnej Myšli by sa to ujalo tam by si mal profily odkryté všetky za 2 hodiny....Je to nedomyslený nápad a na ne-revolučnom Slovensku bez akejkoľvek šance uspieť. Mal by si sa k svojim schopnostiam postaviť čelom a vymyslieť čosi, čo mladých fakt chytí. A aplikácia na mobile to umňa nebude :(
Letko
25.04.12,07:23
Ja nemám Android a ani Iphone :)
Letko
25.04.12,07:26
Teoreticky by to mohlo fungovať, keďže všetko, čo sa týka sexu, funguje. (minimálne u chlapcov)
MRichardM
25.04.12,07:36
Teoreticky by to mohlo fungovať, keďže všetko, čo sa týka sexu, funguje. (minimálne u chlapcov)

Klobúk dole :D
mixal1
26.04.12,09:25
Teoreticky by to mohlo fungovať, keďže všetko, čo sa týka sexu, funguje. (minimálne u chlapcov)

ale toto nieje zámerom tejto aplikácie;)
Letko
27.04.12,03:23
Zámerom aplikácie je podľa všetkého zarobiť. :)
spynfo
26.05.12,03:15
ale ano, existuje to uz dlho, dokonca na to predavaju specialny hardware, ku ktoremu je odznacik, ktory sa rozblika, hodinky, ktore vibruju, ci take nieco. Funguje to aj bez nich. Niekde v USA tusim, ale ci to pride aj k nam... Skor vymysli, ako cokolvek ufinancovat cez reklamu, FB je uplne nanic nastavitelny, a tych hier sa nezbavis, jednu das do spamu, za 2 dni ti vyskoci, ze nejaka kamoska sa spytala na nejaku hlupu otazku a tu otazku-uzivatela, musis dat zase do spamu, atd. Aplikacia sa tvari, ako uzivatel. Toto ked urobis, tak si prehral. Toto je tvoja sanca, blokovat podobne spamy, ponukat relevantne reklamy - to je vobec najtazsie, to na webe vobec nie je vyriesene, dokonca ani google to nezvlada so svojim adSense, ci ako sa to vola. A musis to otvorit v USA, tam funguje davova psychoza, u nas nie, je tu na rovnakom uzemi prilis vela rozdielnych narodov. Potrebujes par100 milionov jednoliatych ludi, ochotnych sa nadchnut naraz pre tvoju vec.
kezeso
26.05.12,06:48
V Japonsku to dávno funguje.