vanessa2
19.04.12,11:27
dobry den chcem sa opytat či mal niekto taky pripad, prijali sme do prac.pomeru zamestnanca dna 11.4.2012,ktorý v ten den večer náhle bol prevezený záchrannou službou do nemocnice,kde je doteraz. teda v den nastupu ma začiatok pn. podla mna mu náhradu príjmu vyplatím z predpokladaného zarobku, soc.poistovna mu kedze nemoc.poistenie trvalo menej ako 90 dni bude platit podla vymer.základov za rok 2011, ide o datum naposledy pracoval, on 11.4.2012 odpracoval,takže mu dam tam datum 11.4.2012 vlastne začiatok pn? môže mi to niekto odsuhlasiť. dakujem pekne
Tweety
19.04.12,09:30
dobry den chcem sa opytat či mal niekto taky pripad, prijali sme do prac.pomeru zamestnanca dna 11.4.2012,ktorý v ten den večer náhle bol prevezený záchrannou službou do nemocnice,kde je doteraz. teda v den nastupu ma začiatok pn. podla mna mu náhradu príjmu vyplatím z predpokladaného zarobku, soc.poistovna mu kedze nemoc.poistenie trvalo menej ako 90 dni bude platit podla vymer.základov za rok 2011, ide o datum naposledy pracoval, on 11.4.2012 odpracoval,takže mu dam tam datum 11.4.2012 vlastne začiatok pn? môže mi to niekto odsuhlasiť. dakujem pekne
Ak 11.4. odpracoval, PN začne až nasledujúcim dňom, tak má určite aj na potvrdení o jej začatí. Ako dátum naposledy pracoval je ten dátum 11.4. správny.
brčko
19.04.12,09:39
toto si radšej over priamo myslím 0906 171 989 (voľba č. 1).

Lebo ak vznikne pn v den vzniku nem.poistenia, tak sa postupuje podla § 57 ods.1 písm.b +ods.2 a nemocneské sa bude rátať z minimálneho odvodu (uvedený je odkaz na § 138 ods.xx, kde je minimum), určite nie z pravdepodobného!!!

Ak bol v r.2011 zamestnaný, tak aby sa rátalo nemocnské z vym.základu z roku 2011 (nie u toho istého zamestnávatela, ako je terajší pp), najlepšie aby pn začala toho 12.4.2012 (neviem ako sa to berie, ak odpracoval 11.4., no zdá sa mi, že tiež začína 11.4., len prvý den sa nevyplatí, ale bola aj tu taká téma).
Ale over to na tom čísle príp. poradna@socpoist.sk - budeš mať aj písomne, mne odpovedali hned na druhý den.

aha!!!!!!!!!!, ja ale píšem o nemocneskom a to ta asi velmi nezaujíma. Tebe ide o náhrau mzdy. ešte pozriem, doplním
vanessa2
19.04.12,09:45
nie začatie pn ma 11.4.2012 ako den nastupu do prace, pretože nemocnica ho v ten den hospitalizovala,takže musia mu pn vystaviť 11.4.2012, mailovala som aj do socialnej poistovne dotaz, dufam ,že mi odpovedia,aby som to mala spravne,lebo takýto prípad som este nemala.dakujem za odpovede
brčko
19.04.12,09:53
Takže s tvojej strany, ak by vznikla v den vzniku takto, ak by vznikla PN 12.4. tak z vym.základu z 11.4.

§ 8

(5) Denný vymeriavací základ zamestnanca je podiel súčtu vymeriavacích základov na platenie poistného na nemocenské poistenie zamestnanca, dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Denný vymeriavací základ zamestnanca, ktorého dočasná pracovná neschopnos vznikla v de vzniku nemocenského poistenia zamestnanca, je vymeriavací základ, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie, pripadajúci na jeden deň nemocenského poistenia v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnos. Denný vymeriavací základ sa zaokrúhluje na štyri desatinné miesta nadol.
vanessa2
19.04.12,09:56
dakujem
brčko
19.04.12,09:59
podla odpovede od katky - príspevok č.3
to bude z pravdepodobného vz u teba náhrada mzdy
a zo SP nemocrenské bohužial z minima :(

http://www.porada.sk/t167424-zamestnanec-odpracuje-2-hodiny-a-potom-ho-lekar-vypise-na-pn-v-ten-isty-den.html
Andyke
19.04.12,10:04
Podľa mňa by mal lekár opraviť začiatok PN na 12.4.
To nevadí, že ho večer prijali do nemocnice (však odpracoval celú smenu).
vanessa2
19.04.12,10:13
lenže hadajte sa s nemocnicou a ešte ked ten naš zamestnanec "utiekol hrobarovi z lopaty"ale už mu je lepšie chce sa čim skôr vrátit do práce, nejako to poriešim so šefom, dakujem za odpovede