matus411
19.04.12,12:14
Zdravím poraďáci, nevie my niekto poradiť ak nie som platca dph a niekto iný chce odo mňa nakupovať veľkoobchodne, či je to možné? Viem, že nemôžem predavať tovar bez dph. Môžem, ale napríklad predať tovar s vyššou zľavou, ako normálne ponúkam v obchode bežným zákaznikom?
globalpartner
22.04.12,12:06
Zdravím poraďáci, nevie my niekto poradiť ak nie som platca dph a niekto iný chce odo mňa nakupovať veľkoobchodne, či je to možné? Viem, že nemôžem predavať tovar bez dph. Môžem, ale napríklad predať tovar s vyššou zľavou, ako normálne ponúkam v obchode bežným zákaznikom?

Všetko je to o cene, aj plátcovi DPH sa oplatí nakúpiť od neplátcu ak nákupná cena je menšia ako by bol základ DPH v prípade nákupu od plátcu DPH.
Prečo nemôžete predávať bez DPH? Povinnosť predaja s DPH sa vzťahuje len na plátcu DPH

Dohoda o cene je výlučne na dohode obidvoch stranách a v jednotlivých prípadoch môže byť iná (napr. ak je väčší odber-množstevná zľava)

Rozdiel medzi maloobchodom a veľkobchodom je prakticky len v tom , že veľkoobchod je predaj medzi dvoma subjektami s IČO-om.
matus411
02.05.12,11:34
Dakujem za odpoved.