apea99
19.04.12,12:22
Potrebujeme zviditeľniť jeden konkrétny produkt a zvysit jeho predaj. Eshop mame,ale kedze produkt je specificky, kym o nom zakaznici nebudu vediet, nebudu si ho vo vyhladavacoch hladat. Financne moznosti na rozne reklamne clanky v casopisoch a novinach mame obmedzene. Mate niekto skusenosti, ako oboznamit klientov s produktom?Ako mu urobit reklamu? Dakujem za vsetky rady, potrebujeme sa odpichnut dalej.
Dantess
19.04.12,10:49
Bez peňazí ťažko. Jedine potom barter. Teda služba za službu konkrétne v tvojom prípade tvoj produkt za reklamu. Ja som takto oslovil niekoľko blogerov, ktorí napísali články o mojom shope a ja som im dal môj produkt. Mohli to napísať ako recenziu produktu a dať tam aj spätné odkazy. Inú cestu nevidím. Proste reklama stojí peniaze a ak by to šlo bez nej tak jednoducho, tak by sme sa divili koľko nových produktov existuje.

Trebárs dobrý nápad je založiť si blog a zaregistrovať sa na sme blog aj pravda a tam písať a potom dať link na vybrali,sme,sk. Tam som mal raz čítanost okolo 3000 čo je pekné číslo :-)

Taktiež môžeš robiť videá o produkte a dať na YT. Vytvoriť FB page, ale bez peňazí tam budeš mať len kamaratov a oni ťa neuživia.
mixal1
19.04.12,11:10
jedna z možností je cez google reklamy, adwords.
Hľadaj na internete google kredit zadarmo.. dajú sa nájsť 20$ - 50$ ale aj 100$ kupóny.

Ak už máte google adwords účet, a bol tam použitý reklamný kupón, je treba vytvoriť nový google adwords účet a vytvoriť novú kampaň tam.

alebo

využiť nejaký zľavový portál pre lacnú reklamu
Dáša_
19.04.12,12:48
veľmi záleží na tom, aký to je produkt. A potom podľa toho zvoliť cesty zviditeľnenia. Pre akú veku skupinu by mal byť daný produkt zaujímavý. Lebo keď sú to dôchodcovia, FB asi nebude cesta. A keď sú to hiphopový šialenci, ani časopis Záhradkár, prípadne Včelár neurobí dieru do sveta.
profesional
19.04.12,14:19
Odporucam Guerilla marketing.
apea99
19.04.12,15:41
Cieľovú skupinu máme, skôr nemáme vyjasnené, ako ich oboznámiť s tým produktom. Akú formu reklamy považujete za najúčinnejšiu pre skupinu ľudí v strednom až vyššom veku? Facebook asi nie, odtiaľ nemáme žiadnych klientov. Článok v časopise, ktorý je z oblasti, kam spadá náš produkt? Reklama v rozhlase? Majú zmysel letáky do schránok? ďakujeme za všetky postrehy.
Dáša_
19.04.12,16:30
Cieľovú skupinu máme, skôr nemáme vyjasnené, ako ich oboznámiť s tým produktom. Akú formu reklamy považujete za najúčinnejšiu pre skupinu ľudí v strednom až vyššom veku? Facebook asi nie, odtiaľ nemáme žiadnych klientov. Článok v časopise, ktorý je z oblasti, kam spadá náš produkt? Reklama v rozhlase? Majú zmysel letáky do schránok? ďakujeme za všetky postrehy.

ak je to produkt a okruh budúcich klientov, ku ktorému vieš priradiť vhodný časopis, tak rozhodne by som o tom uvažovala. Najlepšie by bol nejaký článok. Ale aj reklama by bola fajn.
mattto
19.04.12,16:38
čo keby si napísala, o aký produkt ide? :)
Zewa
02.05.12,15:15
kazda reklama ma zmysel, aj ta zla treba si ujasnit kde sa tvoja cielova skupina najcastejsie vyskytuje, kde najviac travi cas a ako a tam potom umiestnit reklamu aby mala co najvacsi dosah...ci uz to bude zastavka autobusu, alebo autobus samotny, ci reklamny clanok v casopise, letak v schranke... zobere si seba, ako ty sam/sama reagujes na rozne formy reklamy a podla toho si to vyhodnot a zvol tu formu ktoru si myslis ze bude najvhodnejsia a na ktoru mas peniaze.
uplne idealne je to dat urobit reklamnej agenture s dobrymi referenciami, ale to asi bude narocne na peniaze. ono ale nic nieje zadarmo...
skirs
02.05.12,17:39
Prečo nenapises o aky produkt sa jedna a pripadne nejako naznačiť aj názov eshopu, ved potrebuješ reklamu ale tu to nenapises. Ved tu tieto temy čítajú niekedy aj tisíce ľudí, čiže aj to je reklama, teda aj ked je tu reklama zakazana, ale ked ju daš nepriamo tak myslim ze nieje problem, ten čo je zvedavy tak sa pozrie :P
I. V. B.
30.05.12,17:54
Mne kedysi stačil kredit 50€ na telefón a otvorené stránky. Taktiež naši klienti sú "bežné profesie" a aj preto sa im darí. Ak má však zadávateľ témy skutočne zaujímavý produkt , tak rád pomôžem.

a áno, možno že aj tých 50€ bude stačiť.
Pekný deň prajem.
niesisam
31.05.12,11:14
ak mám tiež zaujímavý produkt a to pre cca 200 000 slovákov - napr. prácu - ako ich osloviť - aby sa tej práce nezlakli ? lebo aj tu treba niečo viac ako len prihlásenie sa...napr. zaplatiť frenčízu - právo práce...