wiktoria
19.04.12,12:33
chcela by som Vás požiadať ešte o radu ohľadne účtovania firmy ktorá sa zúčastňuje na športových podujatiach - závodoch pretekárskych áut.
Jediným zdrojom príjmu sú tržby za reklamu na tomto aute - rôzne firmy si kupujú reklamu na tomto aute počas konkrétneho preteku alebo na celý rok - odvádzam DPH z tejto reklamy
Náklady firmy sú PHM (dosť veľa), pneu a rôzne autoslužby, leasing...
Čo sa týka PHM tak chcem uplatniť iba 80% nakoľko kniha jazd nehrozí.
Chcem sa teraz poradiť ako je to so zvyškom nákladov - môžem vychádzať z predpokladu že tieto náklady súvisia so zabezpečením a udržaním mojich príjmov a preto uplatním DPH a náklady budú daňovo uznané?

Pred koncom roka som žiadala aj stanovisko DU (pred celým tým kolapsom) a do dnešného dňa nemám od nich odpoveď :(

ďakujem veľmi pekne za rady
wiktoria
19.04.12,16:53
nikto mi neviete poradiť??? prosím už je skoro DPH:mee:
wiktoria
20.04.12,05:28
:confused:
Katarína Cigánová
20.04.12,07:34
chcela by som Vás požiadať ešte o radu ohľadne účtovania firmy ktorá sa zúčastňuje na športových podujatiach - závodoch pretekárskych áut.
Jediným zdrojom príjmu sú tržby za reklamu na tomto aute - rôzne firmy si kupujú reklamu na tomto aute počas konkrétneho preteku alebo na celý rok - odvádzam DPH z tejto reklamy
Náklady firmy sú PHM (dosť veľa), pneu a rôzne autoslužby, leasing...
Čo sa týka PHM tak chcem uplatniť iba 80% nakoľko kniha jazd nehrozí.
Chcem sa teraz poradiť ako je to so zvyškom nákladov - môžem vychádzať z predpokladu že tieto náklady súvisia so zabezpečením a udržaním mojich príjmov a preto uplatním DPH a náklady budú daňovo uznané?

Pred koncom roka som žiadala aj stanovisko DU (pred celým tým kolapsom) a do dnešného dňa nemám od nich odpoveď :(

ďakujem veľmi pekne za rady
ak by som vychádzala z predpokladu , že auto nie je používané sukromne , tak sa naň pozerám ako na môj výrobný nástroj , resp. výrobný nástroj firmy ../ ako niekomu slúži výrobná linka , placovná plošina ap/. Preto by som výdavky spojené s údržbou a prevádzkou takéhoto dopr. prostriedku považovala ny výdavky na dosiahnutie a udržanie príjmu . nemám dôvod nedat ich do nákladov . Podobne by som sa pozerala aj na DPH . Nemám dôvod ju krátit .
Ba dokonca by som asi uvažovala aj so 100% spotrebou PHM - pretože predsa len pri pretekoch je spotreba iná ako pri bežnej jazde - ale toto by bolo samozrejme potrebné zdokumentovat minimálne v internej smernici , robit knihu jázd apod...
wiktoria
22.04.12,17:42
ďakujem Ti veľmi pekne nad tou spotrebou PHM som uvažovala tiež či dať 100% ale dám radšej iba 80% - budu spokojní aj daňováci v prípade kontroly :)
ešte raz veľmi pekne ďakujem