kepinko
19.04.12,12:56
Dobrý deň,

našiel som len jednu tému, tak sa skúsim opýtať napriamo. V roku 2002 som sa zúčastnil bitky pri diskobare a následne tam bolo nejaké poškodené auto. Ani neviem ako po 9 rokoch ťahania sa po súdoch som skončil s podmienkou na 15 mesiacov.

V pondelok som bol na obvodnom úrade rozšíriť svoju živnosť ktorá je v platnosti od r. 2002 o ďalšie predmety podnikania. Pani povedala, že všetko je OK, aby som sa o týždeň zastavil po nový živnostenský list.

Včera mi pani odtiaľ zavolala, že mám problém. Nakoľko nemám čistý register trestov, tak nielen že mi nevydajú nový živnostenský,ale musia mi zrušiť aj existujúci.

Otázkou ostáva... Čo mám teraz robiť?

Nemôžem vykonávať naďalej svoju činnosť? To čo mám v zásobách v tovare mám darovať? Pohľadávky - čo s nimi? Záväzky - čo s nimi? To mám ísť akože na úrad práce za to, že pred desiatimi rokmi do mňa niekto strčil a kamaráti sa ma zastali?

Krásne fungovanie slovenskej legislatívy... Ozaj ďakujem :D
zalobaba
19.04.12,11:17
Pokiaľ to bolo kvalifikované ako neúmyselný trestný čin a netýkal sa ekonomickej trestnej činnosti, tak by si nemal mať problém. Všetko záleží od §, ktorý máš uvedený v rozsudku.
kepinko
19.04.12,11:31
trestný čin výtržnictva podľa paragrafu 202 ods 1 Tr.zákona spolupáchatelstvom podla paragrafu 9 ods 2 Tr zákona a z trestného činu poškodzovania veci podľa par. 257 ods 2 Tr. zákona tiež formou spolupáchateľstva
zalobaba
19.04.12,11:47
Informovať sa priamo u vedúceho ŽÚ a nie u referentky, ktorá si vie len to, že trestný zákonník je veľká zelená kniha. Ak bude rovnaký aj vedúci, informovať sa ďalej, tzn. MV SR.
kepinko
19.04.12,11:54
keďže ma zatiaľ o tom informovali len telefonicky, musím čakať na nejaký list, či doručenku? to asi nemôžu zrušiť len na základe telefonického hovoru, či?
Zita5
19.04.12,11:58
keďže ma zatiaľ o tom informovali len telefonicky, musím čakať na nejaký list, či doručenku? to asi nemôžu zrušiť len na základe telefonického hovoru, či?

Tak nečakajte a choďte priamo na ŽU aj za riaditeľom.Poznám prípad kedy vyšiel jeden pán z vyšetrovačky po 3.rokoch a hneď založil s.r.o. ...tak ako to potom je
kepinko
19.04.12,12:03
tak ale keď vyšiel z vyšetrovačky už bola asi nevinný.. mne podmienka trvá do januára 2013, ale nechce sa mi zatiaľ sedieť na úrade práce.. to že pred 10 rokmi som bol nechtiac zapletený do troch kopancov na aute - pričom ja som ani raz nekopol.. tak mi neprijde akože som pre spoločnosť nebezpečný a mám sedieť doma, či na úrade práce.. to je bežné toto?