smaker
19.04.12,16:29
Dobry den,

poprosim o radu ... zalozil som si zivnost (neplatca dph) na ktoru som dostal od UPSVaR dotaciu z ktorej cerpam hlavne na odvody ale moji klienti su prevazne platcami dph a preto vacsiu cast faktur robim cez s.r.o. ktora je platcom dph ale bola 2 roky necinna a mojou "aktivitou" skoncila v zisku nakolko velka cast prijmov pochadza zo sluzieb nemam prakticky ziadne vydavky no ako SZCO som kupoval auto na leasing a platil som aj akontaciu prisla mi faktura na SZCO na ktorej ale leasingova spolocnost uvadza dph a auto pouzivam na 95% pre potreby s.r.o. da sa istou zmluvou dostat faktura z leasingu a teda dph do vydavkou s.r.o.?
KEJKA
19.04.12,15:31
ty ako neplatca svoju DPH nikdy nedostaneš do sro na odpočet.
Môžeš však sro fakturovať náklady spojené s prevádzkou auta, kedže slúžilo na podnikanie a dosiahnutie zisku práve v sro.
Ešte by si sa mohol pokúsiť s LZ o spätný lízng - teda vrátiť auto nazad a uzavrieť LZ ako sro. verím však že na tom by si akurát prerobil.
Svoje aktivity je lepšie prekonzultovať vopred s účtovníčkou a nie až po funuse hľadať riešenie problémov. Mohli sme ti ušetriť nejaké peniažky, keby si sa spamätal skôr.