lutik
10.02.06,10:04
Chcela by som sa opýtať skúsenejších.Pracujem doma v súkromnom byte.
Môžem odmietnuť daňovákov, ak mi robia iba miestne zisťovanie na DPH, príp. daňovú kontrolu na DPH, aby mi ho prišli robiť domov? Majú právo si vyžadovať prísť ku mne domov?
Stretol sa už niekto s takým prípadom?
evina
10.02.06,09:12
Chcela by som sa opýtať skúsenejších.Pracujem doma v súkromnom byte.
Môžem odmietnuť daňovákov, ak mi robia iba miestne zisťovanie na DPH, príp. daňovú kontrolu na DPH, aby mi ho prišli robiť domov? Majú právo si vyžadovať prísť ku mne domov?
Stretol sa už niekto s takým prípadom?
Nemám osobnú skúsenisť, ale vychádzajúc z nasledovného § zákona o správe daní a poplatko ak máš určené miesto podnikania bydlisko, tak áno:


§ 15

Daňová kontrola
1/ Daňovou kontrolou zamestnanec správcu dane zisťuje alebo preveruje základ dane alebo iné skutočnosti rozhodujúce pre správne určenie dane, alebo vznik daňovej povinnosti, a to u daňového subjektu alebo na mieste, kde to účel kontroly vyžaduje. Daňová kontrola sa vykonáva v rozsahu, ktorý je nevyhnutne potrebný na dosiahnutie účelu podľa tohto zákona alebo osobitného predpisu. Za daňovú kontrolu sa považuje aj kontrola oprávnenosti vrátenia dane alebo kontrola na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona alebo kontrola uplatnenia daňového bonusu.
Zita5
10.02.06,09:13
Chcela by som sa opýtať skúsenejších.Pracujem doma v súkromnom byte.
Môžem odmietnuť daňovákov, ak mi robia iba miestne zisťovanie na DPH, príp. daňovú kontrolu na DPH, aby mi ho prišli robiť domov? Majú právo si vyžadovať prísť ku mne domov?
Stretol sa už niekto s takým prípadom?


Ja som ešte v začiatkoch v roku 1993 ich mala doma , lebo som nemala prevádzku . Ale v tejto dobe , sa dá s nimi dohodnúť . Veď môžeš im zaniesť papiere aj na DÚ .
lutik
10.02.06,11:16
Veď som im aj tie papiere zaniesla, lebo mi to pripada divne, aby chodili
do mojho sukromneho bytu, aj ked z neho pracujem, hoci k mojej praci mi staci internet, pocitac a telefon, tak neviem, ci to chcu vidiet? A v tomto pripade to vobec nema opodstatnenie, lebo ku kontrole DPH som im vsetky podklady dala.
m.hladka
10.02.06,13:00
Da sa s nimi dohodnut, to je pravda, ale ony mozu urobit aj "kontrolu v oku" a to znamena, ze si chcu pozriet veci, ktore su napr. v nakladoch a v majetku(DHIM) a pod., ci su skutocne nakupene, alebo len papierovo zauctovane (aj to sa stalo, nastastie dobre to dopadlo)