Linked
19.04.12,20:39
Ahojte poradaci, mam otazku, danovy urad mi udelil pokutu za neskore podanie nuloveho danoveho priznania vo vyske 1700 Eur (nakolko fy.este nevyvijala cinnost - bola akurat zalozena koncom dec).
Druhy rok bola firma v strate a momentalne existuje, ale z rodinnych dovodov je neaktivna,nema ziadny majetok a zamestancov a len jedneho konatela. Proti pokute sa odvolalo - ale danovy namietku neuznal... co teraz s platenim tej pokuty, ked firma nema peniaze na ucte? Nema ziadneho veritela, len DU. Da sa dohodnut odklad platenia alebo sa ma siahnut na zakl.imanie 5000 eur a zaplatit to co najskor? Co by ste s tym poradili? Dakujem....
Melnick
19.04.12,18:48
Ahojte poradaci, mam otazku, danovy urad mi udelil pokutu za neskore podanie nuloveho danoveho priznania vo vyske 1700 Eur (nakolko fy.este nevyvijala cinnost - bola akurat zalozena koncom dec).
Druhy rok bola firma v strate a momentalne existuje, ale z rodinnych dovodov je neaktivna,nema ziadny majetok a zamestancov a len jedneho konatela. Proti pokute sa odvolalo - ale danovy namietku neuznal... co teraz s platenim tej pokuty, ked firma nema peniaze na ucte? Nema ziadneho veritela, len DU. Da sa dohodnut odklad platenia alebo sa ma siahnut na zakl.imanie 5000 eur a zaplatit to co najskor? Co by ste s tym poradili? Dakujem....

Tak ako to je naozaj ?
Ale odhliadnuc od nepresností, ak DÚ odvolanie neakceptoval, tak ostáva jediné - čím skôr zaplatiť.
mimotemy: 1700,00 € - dobrá pálka :eek:
Melnick
19.04.12,18:50
Hneď som začala rozmýšľať, či som na niekoho nezabudla s DP
veronikasad
19.04.12,19:04
Majka to je pri PO, ak nepodáš DP ani po výzve. Kamarátka takú pálku dostala ...
misomiso
19.04.12,19:09
Co je to PO?
veronikasad
19.04.12,19:11
Co je to PO?
právnická osoba (s.r.o., a.s. napr.)
Melnick
19.04.12,19:13
Viem Veronika,že u PO sú pokuty podstatne vyššie, ja to iba komentujem s vypúlenými očami.
KEJKA
19.04.12,19:16
firma je samostatný právny subjekt. prečo ju nedáte do likvidácie?
pokiaľ sú na účte alebo v pokladnici peniaze zo zákl. imania, sú to peniaze sro - takže sú zdroje na úhradu pokuty. Pokiaľ nie sú, nie je z čoho platiť, neplatíte.

Ahojte poradaci, mam otazku, danovy urad mi udelil pokutu za neskore podanie nuloveho danoveho priznania vo vyske 1700 Eur (nakolko fy.este nevyvijala cinnost - bola akurat zalozena koncom dec).
Druhy rok bola firma v strate a momentalne existuje, ale z rodinnych dovodov je neaktivna,nema ziadny majetok a zamestancov a len jedneho konatela. Proti pokute sa odvolalo - ale danovy namietku neuznal... co teraz s platenim tej pokuty, ked firma nema peniaze na ucte? Nema ziadneho veritela, len DU. Da sa dohodnut odklad platenia alebo sa ma siahnut na zakl.imanie 5000 eur a zaplatit to co najskor? Co by ste s tym poradili? Dakujem....
Paula
19.04.12,19:26
Nudíme sa?
marjankaj
19.04.12,19:51
Ja "zírám"
Koncom roka založí firmu, nemá žiadne príjmy. Neskoro podá DP. Asi to bolo komplikované. Neviem prečo si nedal odklad.:rolleyes:
Na druhej strane ušetril na odvodoch. Veď aj ostatní si zakladajú SRO práve iba kvôli odvodom.:eek:
marjankaj
19.04.12,20:01
Co je to PO?
No môže byť aj požiarna ochrana.:---

Teda podnikateľ ako ty ešte nevidel daňové priznanie?
jacekova
29.01.13,09:16
ja len nadviažem na túto tému..... je nejaká pokuta za neskoršie podanie DPH? dnes som zistila, že i keď som podala priznanie dph so ZEP v riadnom termíne, že podanie bolo odmietnuté a všimla som si to až dnes, deň po termíne. neviem čo teraz urobiť. podať dnes znovu riadne priznanie dph, alebo volať na DÚ,že mi podanie neprešlo???
vdaka
Tweety
29.01.13,09:24
ja len nadviažem na túto tému..... je nejaká pokuta za neskoršie podanie DPH? dnes som zistila, že i keď som podala priznanie dph so ZEP v riadnom termíne, že podanie bolo odmietnuté a všimla som si to až dnes, deň po termíne. neviem čo teraz urobiť. podať dnes znovu riadne priznanie dph, alebo volať na DÚ,že mi podanie neprešlo???
vdaka
Za neskoré podanie je sankcia, skontaktuj sa teda so správkyňou dane.
jacekova
29.01.13,09:25
idem na to. náš DU sa zrušil a presunuli nás inam, tak musim najprv vypátrať, kto je naša správkyna. vdaka