vanessa2
20.04.12,10:00
vie mi prosím vás niekto poradiť, mam obrovsky problem,vytlačila som dennú uzavierku z registračnej kasy a vyšiel mi hovor predaj syra za 600 tis eur. registračnu mame iba kvôli nahadzovaniu uhrad faktur, me euro 100 F. KED SOM S TYM UTEKALA SA SEFKU, tak sa priznala,že menila datum na kase ale samozrejme,že ona nič ine nestlačila a je to na mna. chcela som tam nahodit minusom tuto sumu ako uhrada faktur,ale nejde to. som z toho uplne na nervy, prosim vas nevie mi niekto poradit.
Žabinka
20.04.12,08:18
vie mi prosím vás niekto poradiť, mam obrovsky problem,vytlačila som dennú uzavierku z registračnej kasy a vyšiel mi hovor predaj syra za 600 tis eur. registračnu mame iba kvôli nahadzovaniu uhrad faktur, me euro 100 F. KED SOM S TYM UTEKALA SA SEFKU, tak sa priznala,že menila datum na kase ale samozrejme,že ona nič ine nestlačila a je to na mna. chcela som tam nahodit minusom tuto sumu ako uhrada faktur,ale nejde to. som z toho uplne na nervy, prosim vas nevie mi niekto poradit.
Mínusom sa nedá urobiť storno faktúry. Skús postupovať podľa tohto návodu:
Zhrnutie často používaných operácií na pokladnici Euro-100
Poznámka: Tam, kde je medzi symbolmi kláves znak "+", je potrebné stlačiť príslušné klávesy súčasne.
Vklad
Každý vklad hotovosti do pokladničnej zásuvky mimo predaja musí byť zaevidovaný na registračnej pokladnici. Pokladničné doklady vkladov je
nutné archivovať 1 rok od konca kalendárneho roka, v ktorom boli vyhotovené. Operácia vkladu je dostupná len v R–režime (v T–režime nie je).
1. R–režim (1).
2. zadajte sumu vkladu
3. +
4. 
5. zadajte meno (nepovinné)
6. 
7. zadajte dôvod vkladu (nepovinné)
8. 
Úhrada faktúry
1. R–režim (1).
2. zadajte sumu úhrady faktúry
3. +
4. zadajte číslo faktúry (nepovinné)
5. 
6. 
Vrátenie faktúry
1. R–režim (1).
2. +
3. zadajte sumu faktúry
4. +
5. zadajte číslo faktúry (nepovinné)
6. 
7. 
Účtenku faktúry je možné ukončiť dvoma spôsobmi:
• vyplatením faktúry požadovaným typom platby  (HOTOVOSŤ), j (ŠEK) alebo  (KREDIT) rovnakým spôsobom ako pri platbách v
nákupe, pričom je možné zadať aj platenú sumu
• anuláciou účtenky klávesovou sekvenciou  (MEDZISÚČET)  (STORNO)  (MEDZISÚČET)
Aby bolo možné realizovať operáciu úhrady a vrátenia faktúry, musí byť jedna daňová sadzba naprogramovaná na typ „Faktúry%“. Ak chcete
daňovej hladine priradiť faktúry stlačte klávesy  (DPT1) pri programovaní daňových sadzieb (P–režim, po stlačení +). Na displeji sa
namiesto sadzby dane zobrazí text „Faktúry%“. Ak takéto nastavenie pokladnice nie je dostupné, potrebujete aktualizovať softvér pokladnice.
Denná Z uzávierka
1. Pokladnicu prepnite do režimu „Z“ stlačením   (REŽIM).
2. Stlačte  (SPOLU).
Pokladničné doklady dennej Z-uzávierky je podľa zákona 289/2008 Z.z. v znení neskorších predpisov potrebné uchovávať po dobu piatich rokov
od konca kalendárneho roka, v ktorom boli vyhotovené.
Intervalová súhrnná uzávierka
Intervalové uzávierky z fiskálnej pamäte nahrádzajú mesačné uzávierky. Výhodou týchto uzávierok je ich opakovateľnosť a možnosť zvoliť si
ľubovoľný interval pre ich vytlačenie (týždeň, štvrťrok, rok, ...).
Intervalová súhrnná v rozsahu podľa dátumu
1. Pokladnicu prepnite do režimu „X“ stlačením 2 .
2. zadajte dátum počiatočnej uzávierky vo formáte DDMMRR
3. + (ZĽAVA)
4. zadajte dátum koncovej uzávierky vo formáte DDMMRR
5. + (ZĽAVA)
6. + (VKLAD)
Upozornenie na potrebu archivácie žurnálov
Používateľ registračnej pokladnice (podnikateľ) je podľa § 9 ods. 2 a 3 zákona č. 289/2008 Z. z. zodpovedný za uchovanie kontrolných záznamov
až do uplynutia lehoty na zánik práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (minimálne 3, maximálne 10 rokov).
Elektronický žurnál je potrebné pomocou programu Euro2A alebo JODO PC preniesť do PC a prostredníctvom PC zabezpečiť uchovávanie údajov
elektronického žurnálu, alebo použiť externé zálohovacie zariadenie žurnálov Elcom JODO. Zariadenie JODO uľahčuje a zrýchľuje archiváciu
binárneho a textového žurnálu ukladaním žurnálov na svoju internú SD-kartu.
Spoliehanie sa na jediné záznamové médium pri úschove tak dôležitých údajov ako je kontrolný záznam predstavuje riziko ich straty pri prípadnej
poruche média. Spoločnosť Elcom preto odporúča pravidelne zálohovať údaje z pamäťovej karty, najlepšie pri každom stiahnutí a vymazaní údajov
z prevádzkovej pamäte pokladnice, a to na médiá, ktoré spĺňajú požiadavky zákona. Starostlivou archiváciou záznamov predídete ich strate a možnej
pokute od daňového úradu. Na dlhodobú archiváciu odporúčame použiť napríklad DVD médiá typu GOLD (napr. DVD-R Archival Grade).
Upozornenie - práca v tréningovom režime
Pokladničné doklady vyhotovené v tréningovom režime označené slovami “NEPLATNÝ DOKLAD” je podľa zákona 289/2008 Z.z. v znení neskorších
predpisov potrebné uchovávať 1 rok od konca kalendárneho roka, v ktorom boli vyhotovené. Počet dokladov súčet celkových súm uvedených
na dokladoch označených slovami “NEPLATNÝ DOKLAD” je uvedený na dennej uzávierke.

Je to trochu zle čitateľné tak si vytlač návod z tejto stránky:
http://www.elcom.eu/downloads/Casto_pouzivane_operacie_pre_pokladnice_euro.pdf
Zita5
20.04.12,08:21
vie mi prosím vás niekto poradiť, mam obrovsky problem,vytlačila som dennú uzavierku z registračnej kasy a vyšiel mi hovor predaj syra za 600 tis eur. registračnu mame iba kvôli nahadzovaniu uhrad faktur, me euro 100 F. KED SOM S TYM UTEKALA SA SEFKU, tak sa priznala,že menila datum na kase ale samozrejme,že ona nič ine nestlačila a je to na mna. chcela som tam nahodit minusom tuto sumu ako uhrada faktur,ale nejde to. som z toho uplne na nervy, prosim vas nevie mi niekto poradit.

No niekto to nahodiť musel .Určite je niekde chybný blok z ERP. Zoberte si do rúk Manuál k ERP a podľa manuálu pozrite , ako sa dá spraviť storno .Ja pozerám do môjho, ale sa mi zdá , že to dokážete spraviť len cez REFUND .Resp.spojte sa so servisným technikom(predajcom), to by som spravila asi ako prvé .
Zita5
20.04.12,08:43
vanessa2
20.04.12,10:10
dakujem za odpovede, volala som programatorovi, vymynusovali sme tu strašnú niekolkotisícovu položku, napísala som zápis o chybnom zadaní cez registračnú pokladnicu . len neviem nema s tým niekto skúsenosti, strašne sa bojím,keby mi robili kontrolu daňováci, či mi to uznajú a čo by na to povedali.dakujem
Katarína Cigánová
20.04.12,10:18
dakujem za odpovede, volala som programatorovi, vymynusovali sme tu strašnú niekolkotisícovu položku, napísala som zápis o chybnom zadaní cez registračnú pokladnicu . len neviem nema s tým niekto skúsenosti, strašne sa bojím,keby mi robili kontrolu daňováci, či mi to uznajú a čo by na to povedali.dakujem
.. tak sa strašne neboj :)
ak sa uvedená suma vymyká z Vášho obvyklého rámca tržieb , ak je to neobvyklá položka , a ani za niekolko mesiacov by ste nedosiahli taký obrat - je to naprosto obhájitelná chyba .
A uradníci na DU sú akí omylní ???? :) onehdá mi na jedenapol stranovom protokole pani urobila tri chyby - ale aké ? - ako daňový subjekt uplne iná spoločnost - s iným DIČom a ja som bola s uplne iným číslom OP ... a vraj - " jááj to mi tam zostalo z predchádzajuceho protokolu ... "
tak sa neboj a kludne spávaj :)
vanessa2
20.04.12,10:45
mne naša "príjemná" správkyna dane minulý rok pri ročnom hlásení zo miezd nascanovala jednu stranu so zamestnancami 2 x a vyvolavala mi,že mame o 14000 eur zle porobené vyplaty, bola som u nej 3x,nič mi neukazala,zakaždým mi povedala, teda ma okríkla,čo som to za účtovníčku,že mi to nesedí,doslova povedala,že sme robili podvody v mzdach, s plačom som vyšla z danového,poslala tam vedúcu, ku ktorej bola milá, ukazala jej aj doklady, a naša veduca zistila ,že pani z danového to ma dva krat nascanované, mam velmi "prijemnu" spravkynu, keby,že križik na danovom zabudnem dat,tak cela rada mi pošle výzvu.
Zita5
20.04.12,11:07
dakujem za odpovede, volala som programatorovi, vymynusovali sme tu strašnú niekolkotisícovu položku, napísala som zápis o chybnom zadaní cez registračnú pokladnicu . len neviem nema s tým niekto skúsenosti, strašne sa bojím,keby mi robili kontrolu daňováci, či mi to uznajú a čo by na to povedali.dakujem

Nebojte sa , nemajte strach ....každý kto pracuje je omylný . Aj pracovníci Daňových úradov nie sú tomu výnimka . Ja tiež som mala taký prípad u klienta , že pri predaji cigariet kedy namiesto 2,70 euro nahodil sumu 27 000 eur ...a opravilo sa . Spravte zápis a založte .
vanessa2
20.04.12,11:10
dakujem za všetky odpovede, prajem prijemny vikend