patuska8691
20.04.12,10:51
Dobrý deň... Mám zopár otázok. Môj priateľ má nejaké tie dlhy. Ale nejako sa nechystá na ich splácanie. Ku jeho rodičom už chodili aj exekútori. Najnovšie už ku nim chodia aj papiere o začatí exekúcie(kedže im nedal novú adresu). Nebýva už u rodičov ani tam nemá trvalý pobyt. Môžu im aj tak siahnuť na majtok, byt? Býva u mňa, v mojom byte. Má tam aj trvalý pobyt. A aj kúpil niektoré veci, ale jeho meno na ničom nefiguruje. Môžem ja prísť o byt, majetok??? A kedže máme spolu 3 ročného syna, ktorý má jeho priezvisko môže malý zdediť v 18 jeho dlhy, keď ich do vtedy nevyplatí? ĎAKUJEM
danushka
20.04.12,09:29
Na Tvoj nehnuteľný majetok exekútor nemôže siahnuť.
Keď má priateľ TP u Teba, teoreticky môže hnuteľný majetok prísť spísať do miesta jeho trvalého bydliska a bude vecou dokazovania, čo je Tvoje a čo jeho - dosť komplikované pre exekútora, Tebe to však môže znepríjemniť život.
Deti dedia po svojich rodičoch a porúčnikoch aj aktíva, aj pasíva - takže v prípade, že Vaše spoločné dieťa raz bude dediť po Tvojom priateľovi, zdedí aj jeho dlhy samozrejme.

Preštuduj tému http://www.porada.sk/t52855-bankrot-fyzickej-osoby.html?highlight=bankrot, možno by aj toto bolo riešenie pre Tv. priateľa, niesť celý život údel dlžníka a báť sa vlastniť akýkoľvek majetok asi nebude celkom najšťastnejšie riešenie...

Ešte doplním poznámku, že Tvoj syn môže odmietnuť dedičstvo,takže v princípe nie je ohrozený. /ale nikdy nevieš, čo raz Tvoj priateľ môže zdediť po svojich predkoch, vtedy by sa započítavali aktíva s pasívami, v prípade, že sa dediť Váš syn rozhodne a pri dlhoch.../ Asi sama dobre tušíš, že keby ste Váš vzťah spečatili zväzkom manželským, akékoľvek jeho dlhy nadobudnuté počas Vášho BSM sa už týkajú aj Teba. Treba dávať pozor. ;)
myara
20.04.12,09:32
dieta nemusi zdedit dlhy, moze ich aj odmietnut, ale potom samozrejme nezdedi ani aktiva
kopretinka
20.04.12,10:01
Dobrý deň... Mám zopár otázok. Môj priateľ má nejaké tie dlhy. Ale nejako sa nechystá na ich splácanie. Ku jeho rodičom už chodili aj exekútori. Najnovšie už ku nim chodia aj papiere o začatí exekúcie(kedže im nedal novú adresu). Nebýva už u rodičov ani tam nemá trvalý pobyt. Môžu im aj tak siahnuť na majtok, byt? Býva u mňa, v mojom byte. Má tam aj trvalý pobyt. A aj kúpil niektoré veci, ale jeho meno na ničom nefiguruje. Môžem ja prísť o byt, majetok??? A kedže máme spolu 3 ročného syna, ktorý má jeho priezvisko môže malý zdediť v 18 dedí až po jeho smrti,nie dosiahnutím veku 18 rokov jeho dlhy, keď ich do vtedy nevyplatí? ĎAKUJEM
.