poslednymohykan
20.04.12,13:25
Dobry dne vsetkym.
Par otazok na Vas, ak by som sa chcel stat uctovnikom ci na vlastnu päst,alebo ist robit do firmy, ako spravne zacat. Uctovat neviem ale mam zaujem sa to naucit, robil som si nedavne u jednej pani danove a vravela mi, ze ak sa chcem naucit netreba ist na tie vecerne skoly,vraj sa tam ucia omacky a aj nepodstatne veci. Podla jej nazoru by bolo lepsie si najst sukromneho ucitela ktory ma prax a ktory by mi to vedel vysvetlit. Aky je Vas nazor, ako ste sa vy naucili ak ste nechodili na obchodnu akademiu?
DanielaSL
20.04.12,11:33
Ja som síce začala najprv robiť mzdy, ktoré ma naučili....ale potom som sa dobrovoľne zapísala na kurz účtovníctva a miezd,lebo som chcela vedieť viac a ...ktoré mi veľa dalo. Ale sú to fakt len "omáčky". To najdôležitejšie treba trvale študovať v zákonoch alebo trebárs aj tu..na Porade.
kopretinka
20.04.12,11:35
Podľa mňa treba využiť oficiálne zdroje
https://www.google.sk/search?q=kurz+%C3%BA%C4%8Dtovn%C3%ADctva&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
si myslím teda ja,ak sa tým chceš živiť....
veronikasad
20.04.12,11:39
Podľa mňa treba využiť oficiálne zdroje
https://www.google.sk/search?q=kurz+%C3%BA%C4%8Dtovn%C3%ADctva&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
si myslím teda ja,ak sa tým chceš živiť....
tiež sa prikláňam k názoru, že treba absolvovať kurz účtovníctva a potom využiť služby súkromného učitela-účtovníka.
mimotemyúčtovníctvo na živnosť robím ôsmy rok a niekto odomňa žiadne osvedčenie nepýtal - dokonca ani ŽU - účtovníctvo je voľná živnosť. Samozrejme, mám potrebné vzdelanie aj prax.
poslednymohykan
26.04.12,19:34
ano chcel by som pracovat ako uctovnik,takze mi radite skusit ten kurz a az potom si najst sukromnr hodiny? lebo aj keby som sa snazil si najst si pracu okolo miezd vsade chcu prax a uctovnictvo cize neni sanca
poslednymohykan
02.05.12,20:43
este by som sa chcel spytat ci poznate a viete odporucit skolu v bratislave. ak je teda lepsie ist radsej na kurz.
Marína
02.05.12,21:03
Doporučím ti veľmi vzácnu tému od vzácnej poraďáčky, ktorá nás nezištne a hravou formou zasväcovala do tajomstiev účtovníctva. V niektorom z príspevkov nájdeš aj zosumarizovanie celej témy vo formáte .doc, aj .pdf.
Nech sa páči http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html :)

ayya, nemyslím si, že Tvoju tému niekto prekoná.;)

Dodatok:
"Čistá" Svokrina kuchyňa(len ayyine príspevky o účtovníctve) sa dá stiahnuť odtiaľ http://www.porada.sk/t8703-p9-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post397955 Veľká škoda, že nemohla byť dokončená.
poslednymohykan
06.05.12,20:54
z toho by som sa mal zacat ucit? ved mi najprv odporucali kurzy. len sa pytam lebo rad by som s tym zacal
marjankaj
06.05.12,21:13
z toho by som sa mal zacat ucit? ved mi najprv odporucali kurzy. len sa pytam lebo rad by som s tym zacal
No keď ti odporúčali kurzy, tak prečo na ne nejdeš?:confused:

A za svokrinu kuchyňu nič nemusíš platiť a je to tam vysvetlené po lopate. Aspoň sa dozvieš o čo vlastne ide.:cool:
poslednymohykan
07.05.12,20:42
no lebo som sa popytal na tip na blavu a dostal som odpoved s odkazom na nieco uplne ine. tak som z toho pometeny.
kukučka
07.05.12,22:16
aspoň si sa do tej témy pozrel?
pepsikova
08.05.12,04:18
z toho by som sa mal zacat ucit? ved mi najprv odporucali kurzy. len sa pytam lebo rad by som s tym zacal..

..no, ak tú tému prejdeš pozorne a postupne,zistíš, že účtovníctvo nie je med lízať a treba mať chuť sa učiť, študovať zákony a hlavne rozmýšlať...a overíš si, či to naozaj chceš a či na to máš...nemusíš byť z toho pomatený..začni tu a potom môžeš pokračovať vo vyššom leveli-v kurzoch...
KEJKA
08.05.12,04:37
ak pojdeš teraz na kurz podvojného účtovníctva, budeš z toho pomätený ešte viac. Kurz je jedna vec, prax druhá. Ak nemáš ani minimum vzdelania k tomu, tak ako vieš, že to chceš?
Určite je to celoživotné štúdium aj počas vykonávania praxe, určite to chceš?
To sa dozvieš, ak si preštuduješ a pochopíš svokrinu kuchyňu. Sústavne čítaj poradu, sú tu príspevky priamo zo života. Vyhľadávaj jednoduché prípady a snaž sa ich pochopiť. Zožen si publikáciu od Cenigovej.
Ak budeš denne 3-4 hodinky /nie v kuse, ale s prestávkami/ sústredene študovať, tak získaš aký taký prehľad a základ, aby si absolvoval kurz. Vyber si dlhodobý, kam sa chodí 2x do týždňa - aj tak ti to zamotá hlavu, ver mi. Takto budeš mať šancu vo voľných dňoch dobehnúť - pochopiť nepochopené, zopakovať si novinky, stráviť ich.
Ver, že je to drina urobiť z neúčtovníka účtovníka, ale chuť sa s tým popasovať je základ, inak ťa to odradí.
A samozrejme, ak by si vedel súčasne byť v praxi a denne sa potýkať s účtovníctvom - to je bonus. Ak ťa za to aj platia, tak je to výhra.
poslednymohykan
10.05.12,21:01
takuto odpoved som cakal.nech teraz vyzniem akokolvek naduto alebo co ale najprv sa mi odporucil kurz a teraz najpr studovat tu.takze si myslim ze dam na poslednu radu a nazriem do tej temy aby som si ujasnil co ma caka.uct som mal na strednej ale zial nebolo to tak ze by sme tam nieco pochopili
marjankaj
10.05.12,21:06
takuto odpoved som cakal.nech teraz vyzniem akokolvek naduto alebo co ale najprv sa mi odporucil kurz a teraz najpr studovat tu.takze si myslim ze dam na poslednu radu a nazriem do tej temy aby som si ujasnil co ma caka.uct som mal na strednej ale zial nebolo to tak ze by sme tam nieco pochopili
A teba treba stále vodiť za ručičku? Už si to mohol mať prečítané. Visí to tu už týždeň. Myslíš že na školení ti to nalejú do hlavy skôr?
Ak nevieš samostatne rozmýšľať, tak choď robiť radšej niečo iné. Tu sa to mení každú chvíľu. Podľa toho kto sa dostane do vlády.
kukučka
11.05.12,08:33
takuto odpoved som cakal.nech teraz vyzniem akokolvek naduto alebo co ale najprv sa mi odporucil kurz a teraz najpr studovat tu.takze si myslim ze dam na poslednu radu a nazriem do tej temy aby som si ujasnil co ma caka.uct som mal na strednej ale zial nebolo to tak ze by sme tam nieco pochopili

No konečne!
poslednymohykan
23.08.12,15:53
cafte opet ja.vie mi niekto poradit vecernu skolu alebo kurzy na toto v bratislave? nejake odporucania kam ist kto bol spokojny.ak by mali byt problemy kvoli reklame tak mi staci napisat sukromnu spravu thnx
veronikasad
23.08.12,16:34
cafte opet ja.vie mi niekto poradit vecernu skolu alebo kurzy na toto v bratislave? nejake odporucania kam ist kto bol spokojny.ak by mali byt problemy kvoli reklame tak mi staci napisat sukromnu spravu thnx
Čítal si tú svokrinu kuchyňu na Porade ?
KEJKA
23.08.12,17:31
ak si čítal, tak musíš mať nejaké otázky - skús aspoň dve...........:---
mariana11
23.08.12,18:25
Od založenia témy prešli 4 mesiace. Doteraz si čo robil? Ja som tiež samouk. Jeden den pred 20timi rokmi mi manžel doniesol vytlačené zákony a vraj prečítaj si a budeš mi robiť účtovníctvo. Poviem ti, že to bola úplná španielska dedina pre mňa. Ale nejako som začala. Najprv jednoduché a ručne. Po pár rokoch založil aj sro a tak som musela začať aj to. Išla som na kurz. To som si už netrúfala sa učiť sama. Kurz trval asi dva mesiace denne. Ale bolo tam aj jednoduché a počítačový kurz. Po kurze som mala akú takú predstavu o PU, ale aj tak som si na začiatok našla pani, ktorá mi pomohla s naúčtovaním prvých položiek. Pár krát som ju ešte pozvala a potom som sa trápila sama. Neskôr som našla PORADU a som veeeeľmi rada, že existuje.
Svokrina kuchyňa je skvelá, až tam som niektoré veci pochopila.
Keď sme dostali daňovú kontrolu na prvý rok fungovania SRO a teda na môj prvý rok účtovania PU, tak mi dobre lepilo, ako to dopadne. Ale našli len takú vec o ktorej sme vedeli , že asi to nebude úplne OK. Bola som rada, aspoň som si overila hneď na začiatku , že asi mi to nejako pôjde... A dokonca som dostala pochvalu, že tak prehľadne a pekne ešte nevideli spracované papiere. Že sa im to dobre kontrolovalo. Akurát že im to trvalo dlho. Ja som totiž šetrná a používala som na pricvakovanie malých výdavkových dokladov papiere z časopisov. A vraj sa hocikedy začítali...
Ale to sa nechválim, ja som skôr nadmieru puntičkárka. Niekedy je to na škodu. Možno keby som pred 20timi rokmi vedela čo to obnáša, tak sa na to nedám.
poslednymohykan
31.08.12,10:53
prosim vas ja len prosim o radu ktoru agenturu skor si vybrat ake su na nu nazory a podobn.
nasiel som tuto http://www.jaspis.sk/aktualne-terminy a potom tuto http://www.ijav.sk/kurzy/kurzy-uctovnictva/kurzy-uctovnictva-v-bratislave
mate niekto s nimu skusenosti?