izmediaa
20.04.12,13:46
Dobre si to vysvetľujem: Ak konateľ s.r.o. má zmluvu o výkone funkcie (nie je zamestnancom) a má v zmluve zahrnutý aj bod c)ods.8 §152 ZP o rozšírení okruhu osôb, ktorým zamestnávateľ zabezpečí stravovanie, potom mu s.r.o. je povinné poskytovať stravné (resp.stravné lístky) v nejakej výške - spravidla min 3,80 € a do uznateľných nákladov pre s.r.o. si účtuje 2,09 € (55% z 3,80 €).
Dôležité je pre mňa či a či naozaj 2,09 € ide do nákladov s.r.o.-čky.
Vopred ďakujem
veronikasad
20.04.12,12:00
Minimálny príspevok zamestnávatela na stravovanie vo forme strav.poukážok je 75 % zo sumy stravného pri prac.ceste 5-12 hod, t.j. 75 % z 3,80€.

Daňovým výdavkom zamestnávatela je príspevok na stravovanie max. 55 % z 3,80€
izmediaa
23.04.12,06:31
Ďakujem veľmi pekne, zase som sa niečo nové naučila.
Ešte k prvej časti mojej otázky by som poprosila potvrdenie toho, čo som si našla na Porade: s.r.o. sa z hľadiska daňovo uznateľných nákladov v tomto prípade považuje za zamestnávateľa? (Ak má v zmluve § 152, ods. 8, písm. c)) Môže si teda uplatňovať náklad 2,85 € za stravné svojho konateľa ako daňovo uznateľný výdavok s.r.o.-čky? Ak tento § nemá v pracovnej zmluve, potom síce môže prispievať konateľovi na stravné, ale nie je to daňovo uznateľný výdavok s.r.o.-čky?
Ďakujem pekne
Tweety
23.04.12,06:58
Ďakujem veľmi pekne, zase som sa niečo nové naučila.
Ešte k prvej časti mojej otázky by som poprosila potvrdenie toho, čo som si našla na Porade: s.r.o. sa z hľadiska daňovo uznateľných nákladov v tomto prípade považuje za zamestnávateľa? (Ak má v zmluve § 152, ods. 8, písm. c)) Môže si teda uplatňovať náklad 2,85 € za stravné svojho konateľa ako daňovo uznateľný výdavok s.r.o.-čky? Ak tento § nemá v pracovnej zmluve, potom síce môže prispievať konateľovi na stravné, ale nie je to daňovo uznateľný výdavok s.r.o.-čky?
Ďakujem pekne
ÁNo, tak, len upresním, daňovo uznaným nákladom môže byť max. 2,09 €, nie tá, ktorú uvádzaš.
izmediaa
25.04.12,09:41
áno, presne tak, ospravedlňujem sa, myslela som 2,09 a napísala 2,85. Áno má to byť 55 % z 3,80 € do nákladov s.r.o.-čky. Ďakujem za odpoveď, veľmi mi pomohla. Prajem všetkým pekný deň