Karinka222
20.04.12,18:23
Ahojte, viem ze je po termine, ale mam odklad. Prosim poradte mi,.. som z toho zufala... :confused::confused::confused::confused:

Slovensky obcan má zivnost v CR, kde plati odvody a zdrziava sa viac ako 183 dni v roku a je povinny podat danove priznanie FO typu B v SR. V CR si uplatnil pausalne vydavky vo vyske 60 %. Ako ma postupovat pri vypracovani danoveho priznania FO typu B (dalej len DP FO SR)?:
1/ moze si uplatnit hodnotu vydavkov v DP FO SR, po prepocitani priemernym rocnym kurzom, vo vyske 60 % z prijmov, tak ako v CR? alebo musi uplatnit vysku 40 % z prijmov, tak ako keby bol zivnostnikov v SR?
2/ je potrebne uvadzat v DP FO SR aj vysku preukazatelne zaplateneho poistneho do zdravotnej a socialnej poistovne? v pripade, ak je potrebne uvadzat oba druhy vydavkov na poistenie, akym kurzom je potrebne ich prepocitat? moze byt pouzity priemerny rocny kurz za zdanovacie obdobie, za ktore sa podava danove priznanie?
3/ v pripade ak danovnikovi pri vypocte dane v CR bola uplatnena ulava na dani na danovnika v celej vyske vypocitanej dane, t. j. vysledna danova povinnost po ulave na dani v CR je 0 CZK, co ma byt uvedene v riadku c. 91 DP FO SR? (hodnota dane pred ulavou v CR, alebo po ulave na dani cize 0 eur?)
4/ ak musi danovnik v DP FO SR uplatnit len 40 % danove vydavky a vznikne mu po zapocitani dane v CR danova povinnost, musi zaplatit tuto dan slovenskemu danovemu uradu?
5/ co tvori prilohu danoveho priznania v tomto pripade?

Velmi pekne dakujem za odpovede.