enee
20.04.12,18:42
Ako pravne rozdelit bytovy dom s troma vchodmi na dva a jeden vchod, pricom jeden vchod je stavebne vertikalne oddeleny so strechou v inej urovni ako vedlajsie vchody. Kazdy vchod ma samostatne popisne cislo a taktiez katastralne cislo v liste vlastnictva. Vlastnici vsetkych 3 vchodov maju vsak podiely na spolocnych priestoroch vo vsetkych 3 vchodoch. 100% ani dokonca 2/3 dohoda vlastnikov nie je realne mozna. Potrebujeme poradit s podanim navrhu na rozdelenie spoluvlastnickych podielov na sud a co k tomu potrebujeme dolozit.
enee
20.04.12,17:05
ano, maju
enee
20.04.12,17:15
To chceš povedať, že majú aj popisne číslo domu každý vchod iné?..to by som sa divila...:o A ako je riešená dodávka tepla? Máte vlastné kurenie v bytoch? Máte každý vchod samostatný prívod vody, elektriny, plynovú prípojku a ??....napadá ma spústu veci...

vlastne kurenie v bytoch nie je, je centralne,
privody su spolocne ale daju sa riesit samostatnymi meracmi po oddeleni vchodu
enee
20.04.12,17:16
da sa to riesit aj prerozdelenim podielu plochy jedneho vchodu na celkovej ploche
enee
20.04.12,17:20
pytal som sa na radu ako sa to da aby sa riesili problemy a nie na taketo premudrele nazory, takych mame na schodzach spolocenstva az az. pri takych nazoroch si pockame kedy sa nam bytovy dom zruti na hlavy/zly technicky stav vytahov, nezatepleny dom, dosluhujuca strecha,... napada ma kopec veci, skoro ako teba/. ale aj tak dakujem za odbornu radu
enee
20.04.12,17:24
to som rad, lebo potrebujem radu fundovaneho odbornika
enee
20.04.12,17:28
toto je fakt fundovana rada
enee
20.04.12,17:35
potrebujeme odbornu pravnicku radu od ludi, ktori maju skusenost s takym niecim. posluzi to aj inym vlastnikom bytov v spolocenstvach, kde maju problem ziskat vacsinu pri rieseni akutnych problemov bytoveho domu. pricom bytovy dom je stavebne vertikalne cleneny.
enee
20.04.12,17:40
a oprksly nie som ale hladam pomoc
sito
20.04.12,17:48
Ako pravne rozdelit bytovy dom s troma vchodmi na dva a jeden vchod, pricom jeden vchod je stavebne vertikalne oddeleny so strechou v inej urovni ako vedlajsie vchody. Kazdy vchod ma samostatne popisne cislo a taktiez katastralne cislo v liste vlastnictva. Vlastnici vsetkych 3 vchodov maju vsak podiely na spolocnych priestoroch vo vsetkych 3 vchodoch. 100% ani dokonca 2/3 dohoda vlastnikov nie je realne mozna. Potrebujeme poradit s podanim navrhu na rozdelenie spoluvlastnickych podielov na sud a co k tomu potrebujeme dolozit.

Asi to je málo? Takže dom s troma vchodmi a spraviť s neho dva domy. Jeden s dvoma vchodmi a jeden jednovchodový? Každý dom má popisné číslo. Má aj popisné číslo vchodu, ak je jeden, čísla ak ich je viac. Aj každý byt má popisné číslo bytu, bytového priestoru. A podľa čoho by sa vedelo komu čo patrí v dome a čo je spoločné, v spoluvlastníctve. To sú len priestory. A čo spoločné zariadenia? Rozvody vody, kanalizácia, elektrina, plyn, kúrenie, základy, obvodové steny, strecha. Dobre uvažuješ, že na súd. Zle, že čo k tomu potrebuješ. Najprv súhlas spoluvlastníkov, najlepšie 100 %. Ak nie, tak ten súd. Čo potrebuješ? To na základe čoho súd rozhodne v tvoj prospech, alebo váš prospech.

Dohoda nie je možná, že. A čo my?
enee
20.04.12,17:56
vo vchode, ktory sa chce odclenit je 100% suhlas na odclenenie. vchod je stavebne oddeleny, vertikalne, dilatacne. je vyssi o jedno poschodie ako zvysne dva vchody. brania nam v rieseni opravy vytahu, zateplenia a uprav schodiska.
sito
20.04.12,18:15
vo vchode, ktory sa chce odclenit je 100% suhlas na odclenenie. vchod je stavebne oddeleny, vertikalne, dilatacne. je vyssi o jedno poschodie ako zvysne dva vchody. brania nam v rieseni opravy vytahu, zateplenia a uprav schodiska.

A tých 100 % vo vchode je koľko percent v dome? Osobne si myslím, že ten dom by ste mohli skôr zbúrať, ako právne rozdeliť. Ale netvrdím, že to nie je možné. Je to len na rozhodnutí súdu, keď sa nedokážu dohodnúť spoluvlastníci. Asi ste už začali, pomaly podľa toho čo píšeš. Chvíľku to potrvá.
enee
20.04.12,18:33
je to asi 39%, vieme mozno dat dokopy aj s vedlajsimi vchodmi asi 50 %, ale je to je malo:) uz sme sa na to dali a vieme, ze sa to neda riesit inak ako sudnou cestou ale stoji nam za to, aj ked to chvilu potrva. preto hladame ludi, ktori s tym maju skusenost
sito
20.04.12,18:46
Vieš, máš aj môj súhlas, hlas. Ale to vám nepomôže. Rozhoduje zdravý rozum, ak nie, tak sudca, nie vždy, niekedy peniaze.
enee
20.04.12,18:58
preto by sme privitali radu pravnikov alebo niekoho kto s tym ma prakticke skusenosti, a zazil to v minulosti
Indeed
20.04.12,19:22
Ako pravne rozdelit bytovy dom s troma vchodmi na dva a jeden vchod, pricom jeden vchod je stavebne vertikalne oddeleny so strechou v inej urovni ako vedlajsie vchody. Kazdy vchod ma samostatne popisne cislo a taktiez katastralne cislo v liste vlastnictva. Vlastnici vsetkych 3 vchodov maju vsak podiely na spolocnych priestoroch vo vsetkych 3 vchodoch. 100% ani dokonca 2/3 dohoda vlastnikov nie je realne mozna. Potrebujeme poradit s podanim navrhu na rozdelenie spoluvlastnickych podielov na sud a co k tomu potrebujeme dolozit.

Ak tomu dobre rozumiem znamená to,že vlastníci ktorí byvaju vo vchode č.1 chcu mať kľuče a používať spoločné priestory
od vchodu č.2 a č.3 , a rovnako vlastníci v ostatných vchodoch chcú používať spoločné priestory susediacich vchodov ???
marjankaj
20.04.12,19:53
potrebujeme odbornu pravnicku radu od ludi, ktori maju skusenost s takym niecim. posluzi to aj inym vlastnikom bytov v spolocenstvach, kde maju problem ziskat vacsinu pri rieseni akutnych problemov bytoveho domu. pricom bytovy dom je stavebne vertikalne cleneny.
Taký človek sa volá právnik. Určite ti dá radu hodnú peňazí, ktoré mu zaplatíš. A aj nemu budeš potom pindať?:eek:
sito
22.04.12,13:44
Ono je to ako s rodinou, ak funguje, problémy sa riešia, ak nie, problémy sa kopia. Keď ich je kopec, ide sa na vec, rozchod, rozvod.

Bytový dom, je kopec rodín a kopec problémov. Ak sa neriešia, čo, čo pomôže, rozrezať dom? Ako, podľa rodín, dobrých a zlých, ktoré sa zaujímajú a ktoré nie? Ak sú vchody samostatne zabezpečené kúrením, dodávkou vody, elektriny, plynu treba sa pokúsiť o ten rozchod domu.

Aj tak som čítal, že sú samostatne postavené domy, vchody, ba dokonca aj medzera medzi nimi bola, ale pri zateplení boli medzery zamurované, teraz pôsobia ako jeden dom, ale všetko majú samostatné, len sú zapísané ako jeden dom a pod správou na základe zmluvy o výkone správy. Tiež by sa mohli rozdeliť, ale ak im to vyhovuje, prečo?