jasomja365
20.04.12,18:57
poprosim niekoho o odpoved,znama je spolumajitelka spolocneho dvora, kde vlastni jednu tretinu a druhy spolumajitel sa jej vyhraza sudom, lebo chce vlasnit cely spolocny dvor...podotykam, ze ona tam nebyva, ale dvor je stale napisany na nu a nechce on prist...je toto mozne a ako ma postupovat? dakujem
arizona
20.04.12,17:09
Napisal si velmi malo pordobnosti,tazko presnejsie odpovedat...
-ten druhy vlastni 2/3 dvora? alebo aj domu? Byva v tom dome?
-preco sa vyhraza sudmi? Co ziada?

Atd.
jasomja365
20.04.12,18:00
vlastni uplne vsetko, ona ma len jednu tretinu toho dvora, ale kedze doslova okradli ju a celu jej rodinu o vsetko, ale pri machynacii zabudli na spolocny dvor, rozhodla sa, ze im ho nikdy dobrovolne neprepise...zial boli sudy o osttany majetok, ale sudy rozhodli nespravodlivo...
danushka
20.04.12,18:36
Nik ju nasilu nemôže donútiť previesť bezodplatne jej spoluvlastnícky podiel.
Má právo žiadať peniaze za tretinu dvora, ak je jeho vlastníčkou.
arizona
20.04.12,18:54
vlastni uplne vsetko, ona ma len jednu tretinu toho dvora, ale kedze doslova okradli ju a celu jej rodinu o vsetko, ale pri machynacii zabudli na spolocny dvor, rozhodla sa, ze im ho nikdy dobrovolne neprepise...zial boli sudy o osttany majetok, ale sudy rozhodli nespravodlivo...
Nevieme posudit predosle rozhodnutia sudov...
Ale ak druhy majitel vlastni nehnutelnost a 2/3 dvora a tvoja znama iba 1/3 dvora, nic viac tak vacsinovy majitel sa moze domahat kupy. Má dost velku sancu vyhrat sud...Ale najskor by musel dokazat, ze podiel na dvore mal zaujem odkupit.
Zdarma nema narok ziadat prepisat nieci majetok.
draik
21.04.12,10:48
Väčšinový spoluvlastník jej pošle návrh na odkúpenie, ak nebude súhlasiť, tak podá návrh na súd. Keďže na rozdiel od spoluvlastníčky jednej tretiny parcelu užíva, ako aj priľahlé nehnuteľnosti, súd mu túto tretinu prikáže, spoluvlastníčku bude musieť vyplatiť.
Mária27
21.04.12,19:29
Ale môže sa aj vytvoriť a reálne odčleniť parcela ...