laboro
21.04.12,08:59
Dobrý den, skoncilo mi zivotne poistenie so sporenim po 15rokoch a pred vyplatenim nasporenej sumy sa so mnou chce zastupca poistovne stretnut a urcite mi ponukne nove poistenie. prosim poradte ci to ma vobec vyznam. Mam 40 rokov a urcite uz nechcem poistku so sporenim, lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal... dakujem
bubkoch
21.04.12,07:33
nechaj si vyplatit plnenie a kasli na neho, nenechaj sa presvedcit na ziadne nove sporenie, je to nezmysel
Andy Kralik
21.04.12,08:26
dobré životné poistenie môže byť isto prospešné..
dobre nadstavené sporenie môže mať tiež význam..
ale ich kombinácia je trochu ako mačkopes.. nezmyselná..


..lebo dostanem vyrazne menej ako som tam dal...
však z čoho iného by tie poisťovne žili.. nie, nie sú to filantropické organizácie..
draik
21.04.12,10:50
Poistenie má význam, ale iba na poistenie rizika (smrti, úrazu...). Spojenie poistenia so sporením je zbytočné, pretože zaplatíte na poplatkoch viac, ako keby ste si sporili po vlastnej osi popri rizikovom poistení.
matt66
02.05.12,09:03
To čo robí životné poistenie naozaj poistením a čím sa zásadne odlišuje od sporenia je riziko - oslobodenie od platenia poistného v prípade úrazu, alebo choroby následkom ktorej je invalidita - poisťovňa bude platiť poistné za Vás pri zachovaní všetkých nárokov v zmluve. V prípade akéhokoľvek sporenia resp. pravidelného investovania do fondov Vás samozrejme nikto od pravidelnej platby neoslobodí.

Zhruba 25.000 nových rozhodnutí o poberaní invalidného dôchodku vydala Soc. poisťovńa minulý rok a predpoklad na tento rok je cca 26.000.
majka 62
02.05.12,09:28
Iste, ale je potrebné zdôrazniť, že oslobodenie od platenia poistného sa netýka všetkých invalidných dôchodcov aj keď si platia tento produkt. Týka sa to prípadov poväčšine nad 70% zdravotného postihnutia, keď človek nie je schopný vykonávať akúkoľvek pracovnú činnosť. Akonáhle má poistenec uvedené v správe od posudkového lekára, že môže pracovať aspoň na 4 hodiny, má smolu. Je to jedno, či sa na to cíti alebo nie, či je zamestnaný alebo nie je - v takomto prípade si platí poistenie sám. Určite to v praxi nevyzerá tak sľubne ako pri podpisovaní životnej poistky a produktu oslobodenia od platenia poistného.
matt66
02.05.12,10:12
Samozrejme podmienky uplatnenia tohto rizika upravujú poisťovne v poistných podmienkach. Áno, obvykle to býva nad 70% straty schopnosti pracovať ( bývalý plný invalidný dôchodok ), ale nájdu sa aj produkty s oslobodením nad 30% straty pracovnej schopnosti. Pri invalidite z dôvodu choroby je 2 ročná ochranná lehota.

V každom prípade je to len na ilustráciu hlavného rozdielu medzi sporením a poistením v prínose pre poisteného nielen pre pozostalých...
ivustek
09.07.12,13:31
Mám 40 rokov a teraz som uzatvorila životné poistenie - na 25 rokov, teda do 65 roku. Dnes mi prišla akceptácia zmluvy a zistila som, že je tam uvedené kapitálové poistenie a rôzne druhy pripoistení. Všetky pripoistenia končia za 25 rokov - tak ako som pôvodne chcela. Ale kapitálové poistenie končí až za 40 rokov. Pozrela som si návrh zmluvy, ktorý som podpísala a tam, je to tiež tak uvedené, že kapitálové poistenie končí až za 40 rokov. Sprostredkovateľka sa jednoducho pomýlila. Keďže to nemôžem akceptovať, musím zmluvu v zákonnej lehote zrušiť. Alebo dá sa to upraviť nejakým dodatkom?
Katy a R
09.07.12,14:13
nemyslím si, že sa pomýlila .. ;) (keby si to mala na 25 rokov, tak to poistné bude oveľa vyššie. a na tie pripoistenia sú vekové obmedzenia - môže to byť tých 65 :confused: )
Pozri pre istotu do poistných podmienok a ZD (tam máš konkrétne termíny)- treba zrušiť, ak s tým nesúhlasíš.
Ak si ešte neplatila ani prvé poistné - tak je to jednoduchšie ;)
ivustek
09.07.12,15:09
Ďakujem za odpoveď, isto nesúhlasím s tým, aby mi poistnú sumu vyplatili, keď budem mať 80 rokov:confused:
Chobot
09.07.12,21:23
Ďakujem za odpoveď, isto nesúhlasím s tým, aby mi poistnú sumu vyplatili, keď budem mať 80 rokov:confused:

Do 80 rokov sa životná poistka ani nedá uzatvoriť. Pokiaľ viem, tak v poisťovni, kde som pracoval bola maximálna horná hranica 70 rokov. Nad ňu sa už nepoisťovalo. Spýtaj sa svojej poradkyni, či tam nie je chyba.
richardhudec
09.07.12,23:57
Naco si si uzatvarala tuto kapitalovu kravinu??? :D :D :D Chcela si byt poistena, alebo si si chcela nasetrit na dochodok??? Len mi neodpovedz, ze obe naraz :D :D :D. Po odpovedi ti napisem dobru radu ;)
myara
10.07.12,03:03
Do 80 rokov sa životná poistka ani nedá uzatvoriť. Pokiaľ viem, tak v poisťovni, kde som pracoval bola maximálna horná hranica 70 rokov. Nad ňu sa už nepoisťovalo. Spýtaj sa svojej poradkyni, či tam nie je chyba.

teraz sa da aj do 100 rokov poistit
ivustek
10.07.12,05:36
Naco si si uzatvarala tuto kapitalovu kravinu??? :D :D :D Chcela si byt poistena, alebo si si chcela nasetrit na dochodok??? Len mi neodpovedz, ze obe naraz :D :D :D. Po odpovedi ti napisem dobru radu ;)
no čo ja viem - uzatvorila, lebo mala som takú poistku na 10 rokov a tá mi teraz skončila, tak aby som niečo mala.
Dokopy mi to vychádza 30€ a v tom je 15€ kapitálové poistenie a 15€ rôzne pripoistenia/ odškodné pri úraze, pri chorobe,pri pobyte v nemocnici ,oslobodenie od platenia v prípade invalidity, ušlý zárobok/

PS:Poprosím o tú dobrú radu.
Braňo
10.07.12,06:00
však z čoho iného by tie poisťovne žili.. nie, nie sú to filantropické organizácie..[/QUOTE]

ja si naopak myslím, že poisťovne sú vyslovene filantropické organizácie, ale iba pri uzatváraní zmluvy.
Braňo
10.07.12,06:01
teraz sa da aj do 100 rokov poistit

Bez akýchkoľvek problémov sa dá poistiť do 100 rokov a Amslico bežne poisťuje aj dôchodcov, dokonca ponúkajú špeciálne pripoistenie poistenie pohrebných nákladov, čo považujem už za extrém.
Katy a R
10.07.12,07:21
určite sa dá - vekové obmedzenie je na tie pripoistenia... :)
richardhudec
10.07.12,23:10
Takze z toho, co si napisala o zmluve.
Predpokladam, ze poistnu sumu kapitaloveho poistenia mas okolo 7000-8000 euro za tych 40 rokov. O zrusenie zmluvy mozes samozrejme poziadat aj skor sucasne aj s vyplatenim odkupnej hodnoty tej zmluvy. Vacsinou mavaju zmluvy odkupne hodnoty urcene do 10-20. roku trvania zmluvy...Pri kapitalovych poisteniach to vsak byva obcas aj viac, nezriedka aj do uplneho ukoncenia - znamena to, ze ked ty tam za 20 rokov vlozis 3600 eur, tak by si v pripadne zrusenia zmluvy dostala mozno 2500 euro..hruby odhad - nevidim zmluvu...dalsia dolezita vec pri akzdej zmluve je faktor inflacie...ty predpokladam, ze do tejto zmluvy budes utapat peniaze, ktore sa ti takmer vobec nebudu zhodnocovat, cize momentalne medzirocne stracat na hodnote o takmer 4-percentnu inflaciu...radsej to daj na terminovany vklad, alebo vyber samozrejme rozumnejsiu a lepsiu alternativu;)

Co sa tyka poistnej zlozky, tak tam mas navolene najvacsie chobotiny asi, ake na tomto skazenom spinavom trhu existuju. Odskodne pri uraze - pre zodpovednych ludi, ktori si dokazu udrzat niekde na ucte urcitu financnu rezervu pre pripad, ze by mali uraz a nemohli mesaic pracovat nie je taketo pripoistenie potrebne...statisticky ked si prepocitas, kolko vlozis do poistenia a kolko z neho dostanes - si v minuse...radsej si davat do prasiatka tie peniaze a ked sa nieco stane, prasiatko rozbit...pripoisenie pri chorobe plati to iste...pri pobyte v nemocnici to iste...usly zarobok - to iste...takze uplne hluposti....

zakladnou vecou, ktoru si musis uvedomit je to, ze poistovne pracuju so statistikami a statisticky su stale v pluse...klient musi byt automaticky v minuse (nehovorim o individualnych pripadoch, ked sa clovek poisti na 50 000 eur a o tyzden ho zabije nakladak - vtedy samozrejme na poistke zarobil - 1000 dalsim ludom sa vsak take nieco nestane :)

dufam, ze som aspon trocha pomohol otvorit oci a v pripade dalsich otazok, pripadne pomoci nevahaj a pytaj sa ci uz tu, alebo mailom na hudecrichard@gmail.com ;)
freddy87
11.07.12,06:25
Vidím, že ti niektorí nakladajú. Takže určite si nespravila zle keď si si takúto zmluvu uzavrela, samozrejme výhodnosť je individuálna, záleží od typu zmluvy a jednotlivých pripoistení. Vôbec nemôžem súhlasiť s príspevkom nado mnou.

Prečo si si tú zmluvu uzavrela? Keď si na toto odpovieš, tak zistíš, či si spravila správne alebo nie...
ivustek
11.07.12,13:12
Vidím, že ti niektorí nakladajú. Takže určite si nespravila zle keď si si takúto zmluvu uzavrela, samozrejme výhodnosť je individuálna, záleží od typu zmluvy a jednotlivých pripoistení. Vôbec nemôžem súhlasiť s príspevkom nado mnou.

Prečo si si tú zmluvu uzavrela? Keď si na toto odpovieš, tak zistíš, či si spravila správne alebo nie...

Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.
myara
11.07.12,13:21
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.

presne ako pises, akekolvek zrusenie pred koncom poistnej doby je nevyhodne, a stratis na tom, takze napis do poistovne, ze ziadas o upravu poistnej doby zakladneho zivotneho poistenia
ivustek
11.07.12,13:22
Takze z toho, co si napisala o zmluve.
Predpokladam, ze poistnu sumu kapitaloveho poistenia mas okolo 7000-8000 euro za tych 40 rokov. O zrusenie zmluvy mozes samozrejme poziadat aj skor sucasne aj s vyplatenim odkupnej hodnoty tej zmluvy. Vacsinou mavaju zmluvy odkupne hodnoty urcene do 10-20. roku trvania zmluvy...Pri kapitalovych poisteniach to vsak byva obcas aj viac, nezriedka aj do uplneho ukoncenia - znamena to, ze ked ty tam za 20 rokov vlozis 3600 eur, tak by si v pripadne zrusenia zmluvy dostala mozno 2500 euro..hruby odhad - nevidim zmluvu...dalsia dolezita vec pri akzdej zmluve je faktor inflacie...ty predpokladam, ze do tejto zmluvy budes utapat peniaze, ktore sa ti takmer vobec nebudu zhodnocovat, cize momentalne medzirocne stracat na hodnote o takmer 4-percentnu inflaciu...radsej to daj na terminovany vklad, alebo vyber samozrejme rozumnejsiu a lepsiu alternativu;)

Co sa tyka poistnej zlozky, tak tam mas navolene najvacsie chobotiny asi, ake na tomto skazenom spinavom trhu existuju. Odskodne pri uraze - pre zodpovednych ludi, ktori si dokazu udrzat niekde na ucte urcitu financnu rezervu pre pripad, ze by mali uraz a nemohli mesaic pracovat nie je taketo pripoistenie potrebne...statisticky ked si prepocitas, kolko vlozis do poistenia a kolko z neho dostanes - si v minuse...radsej si davat do prasiatka tie peniaze a ked sa nieco stane, prasiatko rozbit...pripoisenie pri chorobe plati to iste...pri pobyte v nemocnici to iste...usly zarobok - to iste...takze uplne hluposti....

zakladnou vecou, ktoru si musis uvedomit je to, ze poistovne pracuju so statistikami a statisticky su stale v pluse...klient musi byt automaticky v minuse (nehovorim o individualnych pripadoch, ked sa clovek poisti na 50 000 eur a o tyzden ho zabije nakladak - vtedy samozrejme na poistke zarobil - 1000 dalsim ludom sa vsak take nieco nestane :)

dufam, ze som aspon trocha pomohol otvorit oci a v pripade dalsich otazok, pripadne pomoci nevahaj a pytaj sa ci uz tu, alebo mailom na hudecrichard@gmail.com ;)

Máš samozrejme vo všetkom pravdu, ale aj tak som ochotná za to platiť. V dnešnom svete, keď existuje množstvo chorôb a na každom kroku sa niečo stane /úrazy/, keď je zdravotníctvo v takom stave akom je, že zachvíľu si budeme takmer všetko platiť , tak v prípade choroby alebo úrazu mi určite akotak pomôže 10€ na deň ako ušlý zárobok plus 10€ na deň pri pobyte v nemocnici,10€ na deň pri liečení po úraze, atď....
No takýto je môj názor.
expeeert
11.07.12,13:35
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.

A deti vedia o tom že máte uzavreté takéto poistenie a aké sú podmienky poistenia?? Lebo osobne si myslím a súhlasím s richardhudec, že v prípade že sa Vám niečo stane tak bude pre tie deti ľahšie rozbiť to "prasiatko" ako vymáhať peniaze od poistovne (aj keď to bude menšia suma...) a tie peniaze z prasiatka budú isté, kdežto od poistovne, ktorá sa bude krútiť, vonkoncom nie...
myara
11.07.12,13:38
A deti vedia o tom že máte uzavreté takéto poistenie a aké sú podmienky poistenia?? Lebo osobne si myslím a súhlasím s richardhudec, že v prípade že sa Vám niečo stane tak bude pre tie deti ľahšie rozbiť to "prasiatko" ako vymáhať peniaze od poistovne (aj keď to bude menšia suma...) a tie peniaze z prasiatka budú isté, kdežto od poistovne, ktorá sa bude krútiť, vonkoncom nie...

preco by to mali VYMAHAT od poistovne? ved ked pride k poistnej udalosti, tak poistovna jednoducho plati a hotovo, nikto nemusi nic vymahat...kde by sme uz boli
ivustek
11.07.12,13:39
A deti vedia o tom že máte uzavreté takéto poistenie a aké sú podmienky poistenia?? Lebo osobne si myslím a súhlasím s richardhudec, že v prípade že sa Vám niečo stane tak bude pre tie deti ľahšie rozbiť to "prasiatko" ako vymáhať peniaze od poistovne (aj keď to bude menšia suma...) a tie peniaze z prasiatka budú isté, kdežto od poistovne, ktorá sa bude krútiť, vonkoncom nie...
však máme aj to prasiatko;)
expeeert
11.07.12,13:56
preco by to mali VYMAHAT od poistovne? ved ked pride k poistnej udalosti, tak poistovna jednoducho plati a hotovo, nikto nemusi nic vymahat...kde by sme uz boli

V prípade že dôjde k poistnej udalosti, tak poisťovňa jednoducho neplatí, poisťovňa vtedy pozerá poistné podmienky, hľadá rôzne výnimky a rozmýšľa ako zaplatiť čo najmenej, resp. vôbec. A začne poistná byrokracia - potrebujú taký doklad, onaký doklad, nemáte splnené toto, chýba vám hento...
Mne rodičia tiež uzavreli živ. poistenie, keď mi skončilo a bol som ho riešiť na poisťovni, tak mi poisťovák núkal všetky možné nové poistenia a pripoistenia a blbosti, vykresľoval grafy, až kým som sa ho nespýtal, či mi môže ukázať alebo poslať návrh zmluvy a poistné podmienky, že si to preštudujem doma. Začal sa vyhovárať, tak som mu povedal zbohom...
Vždy sa treba pýtať na podmienky a výnimky z poistenia! Čo všetko treba v prípade udalosti doložiť, vydokladovať a pod. Toto sa týka v podstate každého druhu poistenia.
myara
11.07.12,14:00
V prípade že dôjde k poistnej udalosti, tak poisťovňa jednoducho neplatí, poisťovňa vtedy pozerá poistné podmienky, hľadá rôzne výnimky a rozmýšľa ako zaplatiť čo najmenej, resp. vôbec. A začne poistná byrokracia - potrebujú taký doklad, onaký doklad, nemáte splnené toto, chýba vám hento...
Mne rodičia tiež uzavreli živ. poistenie, keď mi skončilo a bol som ho riešiť na poisťovni, tak mi poisťovák núkal všetky možné nové poistenia a pripoistenia a blbosti, vykresľoval grafy, až kým som sa ho nespýtal, či mi môže ukázať alebo poslať návrh zmluvy a poistné podmienky, že si to preštudujem doma. Začal sa vyhovárať, tak som mu povedal zbohom...
Vždy sa treba pýtať na podmienky a výnimky z poistenia! Čo všetko treba v prípade udalosti doložiť, vydokladovať a pod. Toto sa týka v podstate každého druhu poistenia.

samozrejme, ze poistovna vyplaca len ak su splnene podmienky, ktore boli dane, ale to neznamena, ze sa poistne plnenie od poistovne vymaha
freddy87
11.07.12,21:18
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.

Napíšte sem alebo mne do súkromnej pošty aký je to typ zmluvy, to znamená v akej poisťovni a aké poistenie celkovo, tiež napíšte koľko za čo platíte, teda parametre zmluvy ako takej, a budeme sa na to vedieť pozrieť aj s argumentami, a nie len tak naslepo tipovať čo s tou zmluvou urobiť.
Katy a R
11.07.12,21:39
Ja si celkom dobre uvedomujem, že na poistke určite nezarobím, lebo poistka nie je žiadne sporenie. A za tú poistnú ochranu som ochotná platiť rôzne pripoistenia aj napriek tomu, že to možno nikdy nevyužijem/kiežby som to nevyužila nikdy/. A hlavne som ju uzatvorila kôli deťom - v prípade, že sa mi niečo stane - nech sú ako tak/aj keď nie nie moc/ zabezpečené aspon na chvíľu.
Ja som skôr chcela poradiť v tom, že v zmluve je kapitálové poistenie pre prípad smrti alebo dožitia omylom uzatvorené až na 40 rokov/keď ja budem mať 80/, ostatné pripoistenia mám na 25 rokov. Sprostredkovateľka mi na to povedala, že je jedno na koľko - veď keď budem chcieť, tak to kedykoľvek zruším a vyplatia mi odkupnú hodnotu. Ja si však myslím, že akékoľvek predčasné zrušenie je nevýhodné. A tak momentálne riešim, či zmluvu zrušiť kým je ešte čas a založiť novú.
keďže už ti prišla akceptácia .. a je to tam tak uvedené - tak to určite nebolo uzatvorené "omylom" na 40 rokov.
stavím sa, že keby ti to dala na 25 rokov (bavíme sa o kapitálovej poistke ) - tak to mesačné poistné by bolo oveľa, oveľa vyššie pri rovnakej poistnej sume - a to by si jej nebola zhltla pri uzatváraní poistenia ...
jemne povedané - dala si sa "zviesť" ..
Môžeš si to overiť (že koľko by bolo poistné pri rovnakej PS) - myslím, že každá poisťovňa má call centrum ...
Pozor na termíny - ak uvažuješ o zrušení (výpovedi)
richardhudec
11.07.12,21:48
presne tak...
nazov produktu, v ktorej poistovni je to uzatvorene, od ktoreho datumu je to uzatvorene, ake su poistne sumy za zakladne poistne plus pripoistenia a samozrejme ake poistne sa plati za kazde pripoistenie zvlast...pri tychto udajoch budeme mudrejsi a bude sa dat podrobnejsie rozanalyzovat zmluva - ci sa vobec oplati...este samozrejme poprosim informaciu o tom, kolko maju deti rokov a ked si zhrnies celkove mesacne vydavky domacnosti, tak kolko percent tvoria z tvojho prijmu a rovnako kolko z manzelovho :) nechcem sa takto verejne pytat na konkretne sumy, preto to staci vyjadrit percentualne:):):) a podla tychto infomracii ti budeme vediet presne vysvetlit a poradit, nakolko je potreba ta vobec poistit, na ake sumy a ci to realne ten tvoj uzatvoreny produkt aj naplna...plus informacia - uzatvorila si si to teda vyslovene ako poistku pre pripad, ze by sa nieco stalo, vsak??:)
ivustek
12.07.12,03:32
Poistku som uzavrela 29.6.2012, tak mám ešte nejaký čas na zrušenie. Poslala som súkromnú správu, keďže sa nechcem rozpisovať o konkrétnej poisťovni.
Všetkým ďakujem za názory.
richardhudec
12.07.12,19:08
posli mi mail na hudecrichard@gmail.com, lebo ako novacik na porade este nemam moznost poslat ti sukromnu spravu naspat...odpoved uz mam napisanu, poslem ti to mailom...
Beveluga
23.07.12,08:23
Ahoj,
zmluvu môžeš zrušiť v zmysle OZ. V tomto prípade sa určite nebude dať upraviť poistná doba poistenia. Tiež zastávam názor, že v dnešnej dobe uzatvárať poistenie na príliš dlhú dobu so súčasným výnosom, je pre klienta nezaujímavé.M.
ivustek
26.07.12,03:26
Zmluvu som úspešne zrušila, prišli už aj peniaze, ktoré som vložila ako prvú splátku - prišla celá suma, nestiahli si nič.
digehe1
13.08.12,08:49
môže mi niekto prosim napisat niečo o životnej poistke pre mladých SD4????Je výhodná, či nie, dakujem za každu odpoved,
freddy87
13.08.12,10:12
Pre niekoho môže byť dobrá, pre niekoho nie, v každom prípade ste napísali málo parametrov o Vás :)
bubkoch
13.08.12,10:35
bez ohladu na "tvoje parametre" treba neustale dookola opakovat až kym to ludia nedostanu do krvi: akekolvek poistenie so sporenim je hovadina ako voda v koši a je vyhodne len a len pre poistovnu ...
poistenie ma služit na poistenie voči nahodnym rizikam, ked chces sporit, existuje kopec vyhodnejsich a vynosnejsich produktov - mimo poistovne ...
Chobot
13.08.12,10:51
môže mi niekto prosim napisat niečo o životnej poistke pre mladých SD4????Je výhodná, či nie, dakujem za každu odpoved,

AJ by si mohol prezradiť, v akej poisťovni tento produkt majú....
freddy87
13.08.12,11:20
Mala by to byť Kooperativa, oni takto označujú tarify pokiaľ sa nemýlim, ak to je ono, tak to je Dlhodobé poistenie so sporením a pripoisteniami.
digehe1
13.08.12,20:13
áno je to kooperatíva,a malo by to byť na 15rokov,ked si to prepočitam tak poistovni zaplatim vlastne preplatim cez 2.6OOeur,ono ked by som nevyužila takže by som ich prerobila,zasa na druhej strane keby došlo k nejakemu urazu,a pod. by to bola výhoda pre mna,takže ju neuzavriem,,,,,dakujem tým, ktorí si našli chvilu a odpovedali mi,,,
richardhudec
13.08.12,21:47
velmi malo ludi su pred podpisom zmluvy prepocita, co vlastne podpisuje a potom to lutuju...chvalim tvoju sudnost a zdravy rozum, ze si si vedel spocitat kolko je 2 a 2 a vies, ze sa to uzatvarat neoplati ;)
La Femme
14.08.12,18:46
bez ohladu na "tvoje parametre" treba neustale dookola opakovat až kym to ludia nedostanu do krvi: akekolvek poistenie so sporenim je hovadina ako voda v koši a je vyhodne len a len pre poistovnu ...
poistenie ma služit na poistenie voči nahodnym rizikam, ked chces sporit, existuje kopec vyhodnejsich a vynosnejsich produktov - mimo poistovne ...

Suhlasim s tym, ze sporenie cez poistovne je hovadina. Uz dlhsiu dobu riesim ako si sporit- aj na dochodok tak, aby to nebola hovadina. Dostavam sa do stadia absolutnej bezradnosti. S lahkonadpriemernym intelektom, bez ekonomickeho vzdelania som horkotazko pochopila zakladne suvislosti. Na viac nemam cas ani energiu. Nakoniec stale narazim len na agenta s teplou vodou, ktory mi ponukne IZP, ako super investiciu. Vies dat radu, ako sporit a kde vobec zacat?
richardhudec
14.08.12,20:27
ako sporit a kde zacat???
- urci si ciel, za akym ucelom chces sporit - to je jedna z najdolezitejsich veci, aby si bola motivovana sporit a aby ta to "bavilo" s tym, ze si sporis na to, aby si sa mala v buducnosti dobre tym, ze si zabezpecis tymi peniazmi urcite ciele...
- urci si ciastku, ktoru si ochotna sporit systematicky a dlhodobo - nemala by byt ani nizka, aby ciele zabezpecila, ani vysoka, aby ta nejaky sposobom "skrtila"...idealna suma na nejake systematicke sporenie je DO 10 percent z prijmu a na zabezpecenie velkych cielov ako byvanie, deti, dochodok minimalne 50 euro, aby to aj realne nieco zabezpecilo...
- najdi si formu investovania/sporenia, ktora je pre teba najlepsia a ktora ti vyhovuje (odporucam minimalny vynos vo vyske inflacie, pretoze v opacnom pripade to nema zmysel - ak bude vynos vacsi, islo by dokonca aj o zhodnocovainie investicie v case, co je super)
- najdi si cloveka, ktory sa ti o sporenie/investiciu bude starat - myslim realne starat, nakolko starat sa streba o kazdy financny produkt, aby prinasal zelany a dobry efekt...prave preto, ze ty sa do toho nevyznas (myslim financny trh), tak by sa ti mal o investiciu starat niekto, kto sa tejto praci venuje a realne aj vykonava servis...servisom myslim napriklad podchytenie investicie v case krizy, kedy sa napriklad niektore fondy prepadavaju aj o 50 percent, tak aby ti to ten clovek dokazal vcas podchytit a naopak, v case ozivenia ekonomiky, aby ti dokazal z penazi vytrieskat maximum (realne aj 40 percent p.a. - niektore akciove fondy v roku 2009)
- je super, ze sa aspon snazis chapat zakladne suvislosti a ako vidim, pochopila si ich spravne, takze si na spravnej ceste...uprimne ti poviem na zaklade skusenosti, ze si jedna z mala ludi, ktori sa aj realne zaujimaju o tu spravnu formu zabezpecovania si sporenia, pretoze vacsina ludi automaticky bez precitania zmluvy podpisuje absolutne bludy a potom sa po rokoch cuduju, ake hluposti im to ti super poradcovia v zivotnej poistke uzatvorili...
- velmi rad zodpoviem aj dalsie otazky :)
La Femme
15.08.12,06:11
Dakujem richard za odpoved. A ak teda mozem, tak sa skusim dalej opytat.:)
Co sa tyka cielov: potrebujem sporenie v dlhodobom horizonte- na dochodok a privitala by som este nieco s nepravidelnymi vkladmi v kratsom casovom horizonte. Ale dochodok ma pali viac.
Co sa tyka ciastky: v tom mam tiez jasno. Co sa tyka formy sporenia/investovania. Som pomerne konzervativna /s tym nic nenarobim/, znesiem skor mensie riziko a uspokojim sa s mensim vynosom /samozrejme nie pod urovnou inflacie/. Vychadzaju mi z toho podielove fondy s pomerne bezpecnym portofoliom. No a tu sa uz dostavam do problemov, nakolko nemam dostatok vedomosti, informacii a citim sa neista. S tym suvisi dalsi bod- clovek, ktory by sa mi o investicie staral. Netusim, kde sa taky hlada, netusim, ako si overit, ci je kompetentny a netusim ako si zistit, ci na mne neumerne nezarobi. Aby si rozumel, nemam problem zaplatit za sluzby, zaplatit primeranu sumu a dostat za nu primeranu sluzbu. Bohuzial doteraz som zaplatila len neprimeranu cenu za ziadnu sluzbu. A to ma dost ser...Este raz dik za kazdu radu.
bubkoch
15.08.12,06:22
Dakujem richard za odpoved. A ak teda mozem, tak sa skusim dalej opytat.:)
Co sa tyka cielov: potrebujem sporenie v dlhodobom horizonte- na dochodok a privitala by som este nieco s nepravidelnymi vkladmi v kratsom casovom horizonte. Ale dochodok ma pali viac.
Co sa tyka ciastky: v tom mam tiez jasno. Co sa tyka formy sporenia/investovania. Som pomerne konzervativna /s tym nic nenarobim/, znesiem skor mensie riziko a uspokojim sa s mensim vynosom /samozrejme nie pod urovnou inflacie/. Vychadzaju mi z toho podielove fondy s pomerne bezpecnym portofoliom. No a tu sa uz dostavam do problemov, nakolko nemam dostatok vedomosti, informacii a citim sa neista. S tym suvisi dalsi bod- clovek, ktory by sa mi o investicie staral. Netusim, kde sa taky hlada, netusim, ako si overit, ci je kompetentny a netusim ako si zistit, ci na mne neumerne nezarobi. Aby si rozumel, nemam problem zaplatit za sluzby, zaplatit primeranu sumu a dostat za nu primeranu sluzbu. Bohuzial doteraz som zaplatila len neprimeranu cenu za ziadnu sluzbu. A to ma dost ser...Este raz dik za kazdu radu.

existuje kopec bank ponukajucich sporiace ucty so zaujimavym urokom ... ING 1,75%, mBank 2,1%, atd ... kde mozes kedykolvek prikladat a mas ich neviazane a vynos garantovany ...
co sa tyka podielovych fondov, neodporucal by som ich ani najvacsiemu nepriatelovi ...
a nakoniec, clovek starajuci sa o investicie je nezmysel pri sporeni radovo v desiatkach eur mesacne ... ten sa oplati pri investiciach v desiatkach tisic eur ... z coho by si ho chcela zaplatit, ked pri sporeni dajme tomu 1000€ rocne dosiahnes vynos aj pri optimistickych 3% len nieco cez 20€ ? za rok ...
La Femme
15.08.12,06:42
No bubkoch, to su presne veci nad ktorymi uvazujem.
Sporiace ucty v bankach s urokom 1,75%, alebo 2,1% sa ti zdaju vhodne na sporenie na dochodok? Ked vyska inflacie je nejakych 3,5 %? Urok nieco cez 1 % mam na sporiacom ucte k beznemu uctu- si odkladam na darceky na vianoce:D
A presne ma trapi otazka cloveka. Oplati sa mi vobec takeho cloveka platit, ak sa pohybujem presne ako hovoris radovo v desiatkach eur mesacne, ako drviva vacsina tohto naroda?
richardhudec
15.08.12,20:46
1,75% je zaujimavy urok??? :D :D :D ved to uz radsej do J&T Postovej banky na terminak s 3,8%
richardhudec
15.08.12,20:56
- spravny postreh, ze vynos 1,75% ti nezabezpeci dochodok, ale len znahodnotenie penazi v case
- tieto sporiace produkty su naozaj vhodne len na kratkodobe sporenie na darceky
bubkoch
16.08.12,05:13
- spravny postreh, ze vynos 1,75% ti nezabezpeci dochodok, ale len znahodnotenie penazi v case
- tieto sporiace produkty su naozaj vhodne len na kratkodobe sporenie na darceky

a aky produkt ti zabezpeci dochodok a neznehodnotenie penazi v case ???
podielove fondy ? nedaj sa vysmiat ... tam mas len "moznosť" zarobit viac, bohuzial realita svedci o niecom inom, ako som pisal ja by som v zivote do ziadneho podieloveho fondu nedal dobrovolne ani cent ... ani do penazneho ...
zivotne poistenie ? to je este vacsia strata ako podielove fondy ...
sporiace ucty a terminovane vklady hoc aj s tými sučasnymi 1,75% alebo 2,1% su to najlepsie, najvynosnejsie a NAJISTEJSIE co moze byt ak clovek chce aspon nejaku garanciu ze nepride o peniaze ...
bubkoch
16.08.12,05:18
vies aky je rozdiel medzi terminakom a sporiacim uctom ? si najskor zisti ... LOL
kytica
19.09.12,20:42
Kapitalové poistenie je sporenie a riziko smrti, to sa nemôže meniť iba znižovať a zvyšovať sumy. Od januára 2013 životné poistenie žien sa cenovo zrovnoprávni s mužmi, čiže ženy budú mať životky drahšie. Dobu šetrenia by Ti mal dať poradca ako si Vy určíte a nie ako to on napíše. Kapitalové poistenie je garantovaný úrok 2,5 % a podieľ na zisku
poisťovne väčšina pripisuje cca 1% naviac čiže celkový úrok je 3,5, ale závisí od zisku.
bubkoch
20.09.12,05:15
Kapitalové poistenie je sporenie a riziko smrti, to sa nemôže meniť iba znižovať a zvyšovať sumy. Od januára 2013 životné poistenie žien sa cenovo zrovnoprávni s mužmi, čiže ženy budú mať životky drahšie. Dobu šetrenia by Ti mal dať poradca ako si Vy určíte a nie ako to on napíše. Kapitalové poistenie je garantovaný úrok 2,5 % a podieľ na zisku
poisťovne väčšina pripisuje cca 1% naviac čiže celkový úrok je 3,5, ale závisí od zisku.

ano, poistne uz bude rovnake pre zeny aj pre muzov ale to vobec neznamena to co pises, ze zenu ho budu mat drahsie ...
treba rozlisovat ci ide o rizikove poistenie alebo sporenie ...
1. rizikove poistenie zdražie pre zeny a ZLACNIE pre muzov
2. sporenie a dochodkove poistenie ZLACNIE pre zeny a ZDRAZIE pre muzov
matt66
20.09.12,05:56
Garantovaný úrok je len na riziko dožitia, a v platbe je zahrnuté zväčša aj akákoľvek smrť prípadne oslobodenie od platenia...
bubkoch
20.09.12,06:10
matt66: ano, vsak to je logicke ze zhodnocuje sa len cast poistneho urcena na dožitie = sporenie ... problemom su poplatky, ktore neviditelne radikalne znizuju cisty vynos
Kvaka
24.09.12,08:01
Ak v 65-ke končí životné poistenie, napr. Amslico, ale aj Alianz. Ponuka poisťovne je nadväzujúce nové poistenie ešte aj na ďalších 20 rokov, až do 85 roku veku, je to výhodné? Na čo si treba dávať pozor?
richardhudec
24.09.12,08:47
Výhodné to určite nie je. Treba si uvedomiť, že poistenie smrti v tak vysokom veku stojí už veľmi veľa. Keď to mám orientačne vyčísliť, kým 20-ročný človek sa poistí na sumu 3000€ za 0,45€/mes., 65-ročný za 15-20€/mes., keď si zoberieme ešte poistnú dobu do 85 rokov, poistenie na 3000€ môže stáť aj 30-40€/mes. Vynásob si to 12 mesiacmi a 20 rokmi a uvidíš koľko do poisťovne vložíš a do koľkého roku by si musela umrieť, aby sa to oplatilo. Čo sa týka šetrenia v poistke, nemá žiaden zmysel, nakoľko už si na dôchodku a peniaze potrebuješ, nie je ti treba si šetriť peniaze do 85 rokov, pretože potom už absolútne nebudeš ani vládať ich využiť.
Kvaka
24.09.12,09:47
Výhodné to určite nie je. Treba si uvedomiť, že poistenie smrti v tak vysokom veku stojí už veľmi veľa. Keď to mám orientačne vyčísliť, kým 20-ročný človek sa poistí na sumu 3000€ za 0,45€/mes., 65-ročný za 15-20€/mes., keď si zoberieme ešte poistnú dobu do 85 rokov, poistenie na 3000€ môže stáť aj 30-40€/mes. Vynásob si to 12 mesiacmi a 20 rokmi a uvidíš koľko do poisťovne vložíš a do koľkého roku by si musela umrieť, aby sa to oplatilo. Čo sa týka šetrenia v poistke, nemá žiaden zmysel, nakoľko už si na dôchodku a peniaze potrebuješ, nie je ti treba si šetriť peniaze do 85 rokov, pretože potom už absolútne nebudeš ani vládať ich využiť.Myslím, že je to spojené aj s úrazovým poistením, len sa obávam, že pre vyššie riziko úrazov tam budú vylúčené poistné udalosti, spôsobené prípadným zdravotným stavom.
Indeed
24.09.12,09:56
Hlavne NERUŠTE staré poistky uzatvorené pred r. 1990 aj keby Vás neviem ako lomili aby ste ich zrušili !

Aj keď sa platia mesačne pomerne malé sumy , TIETO Poistky sú pre klienta NAJVÝHODNEJŠIE !
richardhudec
24.09.12,13:41
Ak sa rozprávame o 65 ročnom človeku, tak je pravdepodobne na dôchodku. Znamená to, že má pravidelný príjem či chodí po vonku, kope v záhradke, leží v nemocnici, alebo sedí doma na gauči. V prípade, že si daný človek zlomí v dôsledku úrazu ruku, bude sa musieť zo záhradky presunúť domov na gauč, alebo do nemocnice. Náklady na život sa tým nezvýšia a príjem zostáva stále rovnaký. Znamená to, že úrazové poistenie nemá veľmi význam, podobne, ako keď má človek finančnú rezervu. Samozrejme, že je pravdou, že by boli pravdepodobne vylúčené určité úrazy spôsobené zdravotným stavom, resp. bolo by v prípade úrazov za takýchto okolností krátené plnenie.
Katy a R
24.09.12,14:05
Hlavne NERUŠTE staré poistky uzatvorené pred r. 1990 aj keby Vás neviem ako lomili aby ste ich zrušili !

Aj keď sa platia mesačne pomerne malé sumy , TIETO Poistky sú pre klienta NAJVÝHODNEJŠIE !
to máš pravdu .. lenže tu ide o prepracovanie poistky, ktorá teraz končí - "nadväzujúce nové poistenie" ... určite tam nebudú pôvodné podmienky ;) .. a takisto pri úrazovom poistení sú nejaké vekové stropy - aj to treba brať do úvahy ...
diablicaXYZ
01.10.12,16:33
Poprosím o radu aj ja. Pred týždňom som uzavrela životné poistenie s pripoistením na rakovinu ženských orgánov. Dnes som pri podprobnom študovaní mojej poistky zistila toto: Koniec poistenia je v roku, kedy oslávim 100 rokov:) čo sa určite nedožijem. Pripoistenie na ženské orgány mám do 60 a nemám tam poistenú smrť úrazom, akékoľvek úrazy, PN, oslobodenie od platenia... Jednoducho je tam len smrť (neviem aká, ale asi iba prirodzená) a rakovina ženských orgánov. Mám platiť 25 E mesačne a zdá sa mi to privysoká cena na toto poistenie. Dožitie poistky je na 100% v nedohľadne. Pani z poisťovne si na mne asi veľmi dobre zarobila. Odporúčate takého poistenie zrušiť kým sa dá?? Ďakujem
Katy a R
01.10.12,16:37
nuž ale si sa s ňou rozprávala - podpísala si a máš o tom aj doklad, že ti podala info
Paula
01.10.12,16:43
Jaj, zmluva sa nečíta týždeň po jej podpísaní.....
myara
01.10.12,16:45
Poprosím o radu aj ja. Pred týždňom som uzavrela životné poistenie s pripoistením na rakovinu ženských orgánov. Dnes som pri podprobnom študovaní mojej poistky zistila toto: Koniec poistenia je v roku, kedy oslávim 100 rokov:) čo sa určite nedožijem. Pripoistenie na ženské orgány mám do 60 a nemám tam poistenú smrť úrazom, akékoľvek úrazy, PN, oslobodenie od platenia... Jednoducho je tam len smrť (neviem aká, ale asi iba prirodzená) a rakovina ženských orgánov. Mám platiť 25 E mesačne a zdá sa mi to privysoká cena na toto poistenie. Dožitie poistky je na 100% v nedohľadne. Pani z poisťovne si na mne asi veľmi dobre zarobila. Odporúčate takého poistenie zrušiť kým sa dá?? Ďakujem

mozes ju zrusit do 2 mesiacov, staci napisat ziadost o zrusenie do 2 mesiacov
richardhudec
01.10.12,18:58
Predpokldam, ze ide o investicne poistenie - tie byvaju uzatvorene do 100. roku zivota. Dolezite su vsak odkupne hodnoty, ktore (ak si uzatvoria zmluvu s korektnou poistovnou) by mali byt napisane v zmluve. Vacsinou sa pohybuju v rozhrani 10-25 rokov - v dnesnej dobe myslim, ze neexistuje investicna poistka, ktora by mala odkupne hodnoty na viac ako 25 rokov (okrem nejakych zazrakov).To je to, co sa vztahuje na tvoju setriacu (investicnu zlozku). Pripoistenie na zenske organy - aby sa to dalo detailnejsie zhodnotit, potreboval by som vediet podrobnosti o tom pripoisteni - poistna suma, mesacne poistne, tvoj vek, percenta plnenia pri roznych ochoreniach. Ale pravdu povediac, vacsinou sa pripoistenia neoplacaju a urcite, ak mas dostatocnu financnu rezervu, tak ho nepotrebujes. Pripoistenia ako PN urazy a podobne su len hluposti pre nezodpovednych ludi, ktore sa neoplatia - statistika hovori, ze poistovna musi byt ziskova, kedze je na opacnej strane poisteny, tak ten musi byt automaticky stratovy. No a co sa tyka smrti, nepoznam tvoju situaciu, zavazky, nakolko potrebujes mat smrt poistenu a ci vobec. Takisto neviem ani v akej vyske mas poistenu smrt a o aky produkt ide. Podla tych zenskych organov, nie je to nahodou ten zazracny novy produkt Eva Plus od Amslica??? Urcite odporucam zrusit - ak chces setrit, tak nie cez poistku a ak chces byt poistena, tak sa poisti len v rizikovej poistke, ale len na veci, ktore realne potrebujes, nie co ti niekto povie, ze potrebujes. Tak asi tolko...
magor12
03.10.12,18:37
Mám otázku. Som 12rokov poistený v Amslicu, poistenie-Zlatý Kapitál Plus. Peniaze by sa mi maly zhodnocovať min.5% ročne. Na výpisoch však mám sumu pre prípad dožitia okolo 4481 eur. Ak uvážim že im platím 215 eur ročne, za dobu 20rokov tam budem mať zhruba tolko kolko im dám. Oplatí sa v tom pokračovať alebo to mám zrušiť? Zrušiť to chcem aj preto že som si kúpil motorku a vo výnimkách z vyplatenia poistenia jasne stojí okrem spústy iných vecí aj vedenie motocykla z obsahom motora nad 125ccm.Poisťováčka sa ma snaží presvedčiť že tá výnimka sa vzťahuje iba na pripoistenie. Boli niekomu už vyplatené tie percentá (5%)alebo je to len namotávka?
bubkoch
03.10.12,18:56
Mám otázku. Som 12rokov poistený v Amslicu, poistenie-Zlatý Kapitál Plus. Peniaze by sa mi maly zhodnocovať min.5% ročne. Na výpisoch však mám sumu pre prípad dožitia okolo 4481 eur. Ak uvážim že im platím 215 eur ročne, za dobu 20rokov tam budem mať zhruba tolko kolko im dám. Oplatí sa v tom pokračovať alebo to mám zrušiť? Zrušiť to chcem aj preto že som si kúpil motorku a vo výnimkách z vyplatenia poistenia jasne stojí okrem spústy iných vecí aj vedenie motocykla z obsahom motora nad 125ccm.Poisťováčka sa ma snaží presvedčiť že tá výnimka sa vzťahuje iba na pripoistenie. Boli niekomu už vyplatené tie percentá (5%)alebo je to len namotávka?

preco si myslis ze poistenie mas zdarma, ze poistovna je banka a ze produkt ktory platis je terminak ?

poradkyna ma pravdu ... ak je vedenie motocykla vo vylukach, tyka sa to len pripoisteni a aj to len urazov ktore sa stanu v suvislosti s vedenim motocykla, nie akychkolvek urazov
richardhudec
03.10.12,19:08
Ono tych 5% p.a. je garantovana technicka urokova miera, ktora sa pri novsich poistkach pohybuje niekde okolo 2,5%, preto sa starsie kapitalove poistky este ako-tak oplatili. Tych 5 percent je ale hruby vynos, tebe sa z toho strhavaju poplatky za poistenie smrti (predpokldam, ze suma totozna so sumou na dozitie) a samorejme este vsetky mozne ine poplatky, ktore nikdy nikto nevidel okrem cloveka, ktory ich vymyslel. To je nevyhoda kapitaloveho poistenia a preto ty zarobis za 20 rokov na tej zmluve len 181€, co vychadza vynos 0,43% p.a. v cistom. Samozrejme, ak nejake peniaze z tej rocnej platby idu na pripoistenia, percento vynosnosti sa zvysuje. Plus nejake drobne eura, ktore ti poistovna venuje, nakolko velmi vyhodne zverene peniaze investovala.

Z tvojho prispevku nie je jasne, ci si si zmluvu uzatvaral za ucelom setrenia, alebo poistenia, ale nakolko tvrdis, ze to chces zrusit z dovodu, ze by neboli vyplatene poistne plnenie, tak si si uzatvoril zly produkt. Ak si sa chcel poistit, mal si si uzatvorit rizokove, alebo urazove poistenie.

Nakolko ja poistky vo vseobecnosti neuznavam a fakty hovoria vacsinou proti poistkam, ja osobne by som si nasiel inu altenativu, ako zhodnocovat financne prostriedky a v pripade nutnosti by som sa rizikovo poistil. Co sa tyka vynimiek, plati, co mas napisane v zmluve. Ta poistovacka moze byt len chuderka, co ledva zmaturovala a nikdy v zivote si tie podmienky neprecitala. Ak to mas napozaj napisane v zmluve, ze nebude vyplatene poistne plnenie z titulu smrti v pripade, ak umries jazdou na motorke s objemom nad 125, tak tie peniaze nedostanes. Takze asi tolko, dufam, ze som zodpovedal na vsetky otazky. Aaa, este informacia k odkupnej hodnote - ocakavaj niekde na urovni 1700-2000€ v pripade zrusenia. Skor pocitaj s tou nizsou ciastkou.
bubkoch
03.10.12,19:19
Ono tych 5% p.a. je garantovana technicka urokova miera, ktora sa pri novsich poistkach pohybuje niekde okolo 2,5%, preto sa starsie kapitalove poistky este ako-tak oplatili. Tych 5 percent je ale hruby vynos, tebe sa z toho strhavaju poplatky za poistenie smrti (predpokldam, ze suma totozna so sumou na dozitie) a samorejme este vsetky mozne ine poplatky, ktore nikdy nikto nevidel okrem cloveka, ktory ich vymyslel. To je nevyhoda kapitaloveho poistenia a preto ty zarobis za 20 rokov na tej zmluve len 181€, co vychadza vynos 0,43% p.a. v cistom. Samozrejme, ak nejake peniaze z tej rocnej platby idu na pripoistenia, percento vynosnosti sa zvysuje. Plus nejake drobne eura, ktore ti poistovna venuje, nakolko velmi vyhodne zverene peniaze investovala.

Z tvojho prispevku nie je jasne, ci si si zmluvu uzatvaral za ucelom setrenia, alebo poistenia, ale nakolko tvrdis, ze to chces zrusit z dovodu, ze by neboli vyplatene poistne plnenie, tak si si uzatvoril zly produkt. Ak si sa chcel poistit, mal si si uzatvorit rizokove, alebo urazove poistenie.

Nakolko ja poistky vo vseobecnosti neuznavam a fakty hovoria vacsinou proti poistkam, ja osobne by som si nasiel inu altenativu, ako zhodnocovat financne prostriedky a v pripade nutnosti by som sa rizikovo poistil. Co sa tyka vynimiek, plati, co mas napisane v zmluve. Ta poistovacka moze byt len chuderka, co ledva zmaturovala a nikdy v zivote si tie podmienky neprecitala. Ak to mas napozaj napisane v zmluve, ze nebude vyplatene poistne plnenie z titulu smrti v pripade, ak umries jazdou na motorke s objemom nad 125, tak tie peniaze nedostanes. Takze asi tolko, dufam, ze som zodpovedal na vsetky otazky. Aaa, este informacia k odkupnej hodnote - ocakavaj niekde na urovni 1700-2000€ v pripade zrusenia. Skor pocitaj s tou nizsou ciastkou.

dve fakticke:
1. ak tam je TUM, je to kapitalovka, nie IZP ... to znamena, ze poistne za poistenie smrti sa nestrhavaju z vynosu, ale sa pocita samostatne za dane riziko, poisteny ho ale nevidi, lebo je zapocitane do celkoveho poistneho za hlavne poistenie
2. nevyplatenie plnenia za smrt sa moze tykaz len toho pripoistenia ... akakolvek smrt v hlavnom poisteni je akakolvek smrt, tam vyluky nie su ... snad len vojnove konflikty
magor12
03.10.12,19:24
Odkupná hodnotu mám 1635eur skoro si trafil. Zruším to jak nič len by som šiel do mínusu,keby som zostal. Nedajbože sa zabiť na motorke. uzatváral som to ako poistku aby čosi manželka mala keby som sa náhodou pominul,ale myslím si že aj tak by ju okrkali a skoro nič nevyplatili. zbytočne som to platil 12 rokov, počas tej doby by som v tatry -sympatia mal podstatne večší kapitál. Za nejaké 3-4 roky mám v Tatry -Sympatia 1000 éčok pri skoro rovnakom vklade.
Chobot
03.10.12,21:39
Odkupná hodnotu mám 1635eur skoro si trafil. Zruším to jak nič len by som šiel do mínusu,keby som zostal. Nedajbože sa zabiť na motorke. uzatváral som to ako poistku aby čosi manželka mala keby som sa náhodou pominul,ale myslím si že aj tak by ju okrkali a skoro nič nevyplatili. zbytočne som to platil 12 rokov, počas tej doby by som v tatry -sympatia mal podstatne večší kapitál. Za nejaké 3-4 roky mám v Tatry -Sympatia 1000 éčok pri skoro rovnakom vklade.

Ale ak dostaneš infarkt, tak manželka bude mať len to, čo bude na účte. A vyplatia jej to až po skončení dedičského konania.

Keby si mal poistku, tak jej vyplatia poistnú sumu, ktorú máš dohodnutú v poistnej zmluve, a to do pár týždňov po nahlásení poistnej udalosti.

Ja by som na tvojom mieste tú poistku nerušil. Určite tam máš poistnú sumu cez 4500 EUR. Nepozeraj na poistnú sumu pri dožití, tá je len orientačná. Skutočná poistná suma pri dožití môže byť vyššia, nižšia v prípade kapitálového poistenia nebude. A kapitálotvorná časť tvojho poistného je skutočne zhodnocovaná 5 percentami, také dobré zhodnotenie životnej poistky dnes nenájdeš. Aj ja mám v Amslicu kap. živ. poistenie od roku 2000 a ani mi nenapadne ho zrušiť. Tiež mám garantovanú úr. mieru 5%.

V prspevku tejto témy som vysvetľoval, čo je to vlastne poistné a čo sa z neho zhodnocuje. Ak si to prečitaš, možno pochopíš, prečo je teraz tak nízka odkupná hodnota.

http://www.porada.sk/t81694-p3-prepocet-a-zvysenie-poistneho-k-poistnemu-produktu-udp-k-od-prvej-cesko-slovenskej-p.html#post757695

Ale je to na tebe, či to zrušíš, alebo necháš. Ak to ale zrušíš, tak vlastne urobíš dobre poisťovni, lebo za tých 12 rokov si jej zaplatil všetky poplatky (agentom) a teraz by si si začal sporiť na seba.
diablicaXYZ
04.10.12,18:35
Ááno, rozprávala som sa s ňou. Čo som v poistke chcela mať je zaznamenané v poist. návrhu. Keď doniesla zmluvu, bolo tam niečo iné. Tak si mi to zdá trošku podfuk z jej strany. Urobila takú poistku, ako vyhovovala jej a nie takú akú som potrebovala ja.
magor12
05.10.12,18:54
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.
Katy a R
05.10.12,19:11
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.
- ale veď to si vieš prečítať v tvojej poistke sám, že čo všetko tam máš poistené..
Uvedom si (už to tu je napísané, ale zopakujem) - že na "sporenie" ti ide len časť tvojho vkladu, druhá časť ide na všetky tie riziká, čo tam máš poistené .
No a samozrejme, treba čítať poistné podmienky - a hlavne výluky si treba pozrieť - pred podpisom zmluvy.
No a teraz by si už TUM 5% nikde nenašiel - a aj tvoj vek je vyšší, tak napr to riziko úmrtia by asi tiež bolo drahšie:confused:
myara
05.10.12,19:21
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.

a preco nezavolas do BA na klientsky servis? tam ti vsetko povedia, alebo im staci poslat aj mail
Amslico poisťovňa - Alico a.s.
Pribinova 10
811 09 Bratislava
Služby klientom: 02/59 363 111
Spojovateľka: 02/59 363 225
Fax: 02/59 363 255
Email: amslico@amslico.sk
Chobot
05.10.12,22:17
Nemám dobrý pocit z tohoto poistenia. Stále sa mi zdá že som iba v mínuse a v čase keď bude poistenie na konci, t.j. po dvadsiatich rokoch sa dostanem na nulu ale nie do plusu. Mám síce garantovaných 5% ale na výpisoch je suma pre dožitie vždy menšia ako do poistenia vlastne dám. Za dvanásť rokov poistenia mám štvrtého poisťovacieho agenta. Ak prídem do kancelárie amslica v Nových Zámkoch nik mi o mojej poistke nič nemôže povedať pretože by som mal ísť do nitry-tam mám poisťovacieho agenta. Ani počítač v N.Z. nemajú že by si nahodili napríklad moje rodné číslo do systému a zistili akú poistku vlastne mám a vedeli sa mi vyjadriť k otázkam na ktoré chcem odpoveď.

Aj keby si bol na nule (čo v prípade kapitálového životného poistenie sa nestane), tak si získal. Uvedom si, že počas celej doby si bol poistený!!!! na nie malú sumu. A keby sa ti niečo stalo, tak pozostalým vyplatia poistné.

Ak máš havarijné poistenie, tiež môžeš nariekať, že si X rokov platil poistné a zbytočne, lebo si nemal poistnú udalosť. Ale keby si mal nehodu a mal by si zaplatiť niekoľko tísíc EUR, tak si asi povieš, že mal si si to havarijné poistenie za dve tri stovky EUR dať.

AK chceš len sporiť a nebyť poistený ,tak si neuzatváraj životné poistenie. Keď sa ma ľudia pýtajú, či je dobré životné poistenie, tak im hovorím, že záleží od okolností. Pre nejakého slobodného, bezdetného chlapíka, ktorý ani neplánuje mať rodinu je životné poistenie zbytočné. Radšej nech si užije peniaze, ktoré by zaplatil za poistné. Nepotrebuje nikoho zabezpečiť v prípade svojej smrti. Naopak, človek s rodinou, z ktorého platu sa platí hypotéka na byt alebo dom, je priam hazardérom, ak si neuzavrie životné poistenie. V prípade jeho smrti by jeho rodina s veľkou pravdepodobnosťou prišla o dom alebo byt, lebo by ho nemali z čoho splácať.

Na poistenie sa nedá pozerať ako vyslovene na sporenie. Poistenie má kryť riziká a treba rátať s tým, že to niečo stojí. A to si ľudia neuvedomujú. Myslia si, že poistenie je len iná forma sporenia a nevidia to samotné poistenie.
bubkoch
06.10.12,06:32
najlepsie poistenie je take, z ktoreho pocas celej doby nedostanem vobec nic, pokial sa nic nestane (to znamena poistenie kde uplne absentuje akakolvek forma sporivej zlozky) ...
vsetko ostatne je odrb na hlupych a naivnych ludoch
zuzana.vidova
13.10.12,18:27
Skoro súhlasím. Zabúdate však na IŽP, v ktorých sa dá zo šetriacej zložky navyšovať kritie rizika, teda klient nemusí navyšovať po čase poistnú sumu..
zuzana.vidova
13.10.12,18:39
Len neviem ako by riešil ten mladý bezdetný muž svoju situáciu, keby nemal poistenie a ani si nič neodkladal keby skončil na invalidnom vozíku. Bohužial alebo chvala Bohu, komerčné poisťovne dokážu riešiť situáciu v akejkoľvek ťažkej situácii, ak klientovi vypadne príjem. Ved poisťovne žijú iba vďaka tomu, že ľudia si uvedomujú, že ak sa im niečo stane, náš štát im prt pomôže. Skúste si prerátať aký by ste mali invalidný dôchodok, ak by ste sa zajtra stali invalidným(podľa sociálnej poisťovne, sú na to vzorce). Garantujem, že odpadnete.. Je to fakt smutné..A to nehovorím, že musíte "splniť kritériá", aby Vám ho vôbec dali a potom neodobrali. Mali by ste vidieť, ako reagujú moji klienti ak si to nechajú prerátať.. Nezastávam poisťovne, ale viete si dobrým poistením určite pomôcť. Čo sa týka sporenia cez poistenie, tak to je milná predstava a zavádzanie niektorých poradcov. K dispozícii je množstvo produktov cez ktoré sa dokáže šetriť..
kytica
17.04.13,18:13
To vôbec nie je pravda, že v sporiacej časti dostaneš menej ako si tam dal. Treba si vedieť vybrať akú poisťovňu.
Predpokladám, že to bola buď Kooperatíva alebo Alianz.