miruskav123
21.04.12,14:14
účtujem podvojné účtovnictvo v ekonomickom systéme pohoda, firma je platca DPH kvartálne, prišla mi faktúra za internetové služby, faktúra je bez DPH, viem že v priznaní DPH sa má odzrkadliť daň v riadku 09, 10 (podľa § 69 odsek 2) ale v systéme pohoda pri členení DPH je táto možnosť uvedená ale už sa nedá vybrať tak aby mi to zapísalo do evidencie DPH správne. Vie mi niekto poradiť ako to nahrať???? Ďakuejm
Betina2
22.09.13,16:43
Prosím Vás zahraničná faktúra , kde niektoré položky na jednej faktúre sú s DPH a niektoré u dodávateľa oslobodené od DPH (dodanie tovaru), teda s nulovou DPH, sa dajú nejako zapísať v SW Pohoda do jedného účtovného dokladu ? Kedže potrebujem samozdanenie spraviť len pre časť faktúry ? už sa s tým trápim 2 hodiny...nakoniec som tú jednu faktúru nahodila pod 2 evidenčnými číslami, časť na samozdanenie som dala ako jednu prijatú faktúru a druhú časť s vyčísenou ich DPH za nejaké poplatky som dala na druhý účtovný doklad...proste ani bohovi mi nešlo spraviť samozdanenie len z časti dokladu, furt mi tam naťahovalo celú sumu faktúry vrátane už tých raz doma zdanených.....Evidenčné čísla mám 2, číslo dokladu a VS je na oboch rovnaký .... neviem ako to spraviť lepšie
srska
22.09.13,19:17
dá sa to na tri kroky
Betina2
09.10.13,07:36
Vyskúšala som to, funguje to, s drobnou opravou, v DP sa mi má zobraziť len 1 x 40 v odpočte. To čo bolo faktúrované s DPH nemeckou, na to nemám nárok na odpočítanie, zaplatená bez oslobodenia bola v Nemecku. Takže tam by som v prvom kroku dala PN a zaúčtovanie na AE k zaplatenej DPH v inom členskom štáte EU. tým pádom cez 343 mi prejde len dodanie a odpočítanie prenesenej DPH bez vplyvu uplatnenej nemeckej DPH . O zaplatenú vyfaktúrovanú DPH v Nemecku môžem požiadať o jej vrátenie formou refundácie za určitých podmienok. Snád to chápem správne.