nika.sum
22.04.12,10:46
Ahoj, klient ma auto na uver. V uverovej zmluve je jasna vyska uveru, ale mam tam vycisleny spracovatelsky poplatok za vyhotovenie zmluvy. Veritelom je Mercedes-Benz Leasing (s.r.o.). Nakolko je klient platitelom DPH ziadala som fakturu na spracovatelsky poplatok, kde by bola vycislena DPH (v zmluve nie je), ale dostala som odpoved, ze tento poplatok je bez DPH, takze mi ma stacit zmluva...Je to tak? mne sa to nezda, nakolko je podla mna je vyhotovenie zmluvy sluzba, tiez pri leasingovych zmluvach je poplatok s DPH. Alebo sa mylim?
JM1968
25.04.12,06:02
zdravím, mne síce dali faktúru na sprac.poplatok, ale tiež bez dph, s odvolaním na §39-oslobodené finančné služby. Ale ja mám úverovú, nie lízingovú zmluvu...
KEJKA
25.04.12,06:04
podľa mňa je to tiež služba, ale zodpovednosť za faktúru nesie dodávateľ, kedže tam DPH nie je vyčíslená, nič neodpočítavaš, nemusíš teda ani nič riešiť.
nika.sum
25.04.12,11:20
zdravím, mne síce dali faktúru na sprac.poplatok, ale tiež bez dph, s odvolaním na §39-oslobodené finančné služby. Ale ja mám úverovú, nie lízingovú zmluvu...

Ja mam tiez uverovu zmluvu, ale aj podla mna je to sluzba, ale oni to asi posudzuju podla §39 odst.1 poskytnutie, dojednavanie a sprostredkovanie - tak asi popolatok je to dojednavanie:confused:. Co uz.