milan.pisko
22.04.12,11:13
zdravim,chcel by som Vas poprosit o informaciu,kde by bola moznost kupit hotove naslapne stupne na drevene schody ,material buk,pripadne dub,najlepsie uz aj povrchovo upravene o rozmeroch stupna cca 1000x300 mm a prislusnej hrubky okolo 25 az 30 mm.
zaroven by som sa chcel opytat aj na drevene platne z masivu s rovnakou povrchovou upravou o rozmeroch 1000 x 1200 mm
dakujem vopred
Milan
lujza.j
22.04.12,09:27
mendo933
22.04.12,09:31
Najlepsie a najlacnejsie to budes mat , ked kupis skarovku a das si to miestnemu stolarovi narezat a opracovat. Na schody sa pouziva skarovka priebezka alebo cink.
Ak penaize nerozhoduju tak ked das do gugla skarovka, vyhodi ti X-vyrobcou a u niektorych je aj tato moznost
milan.pisko
23.04.12,16:27
dakujem za poradenie,nejake materialy som uz prezrel,este by som vas poprosil o radu,ak mate skusenosti,akym spsobom sa ustavuju jednotlive stupne(pocul som nieco o ustavovacich skrutkach) -pocet na stupen a kde maju byt priblizne umiestnene a aky druh lepidla pouzit.
niekto odporuca nizkoroztaznu penu,ini doporucuju lepidlo Mamut a podobne spojovacie lepidla.dakujem.
pivko
23.04.12,16:49
dakujem za poradenie,nejake materialy som uz prezrel,este by som vas poprosil o radu,ak mate skusenosti,akym spsobom sa ustavuju jednotlive stupne(pocul som nieco o ustavovacich skrutkach) -pocet na stupen a kde maju byt priblizne umiestnene a aky druh lepidla pouzit.
niekto odporuca nizkoroztaznu penu,ini doporucuju lepidlo Mamut a podobne spojovacie lepidla.dakujem.
Lepidlo Wurth a hotové by som nekupoval , jedine na mieru urobené u stolára.
Ferdosondo
24.04.12,04:18
Ja so to robil takto.
Kúpil som dve platne bukovej škárovky.
Dal som narezať stolárovi schodnice aj podstupnice.
Kúpil som šmirgle, požičal vibračnú brúsku.
Namoril na požadovaný odtieň a natrel olejom na drevo.
Nalepil na pur penu.
Vyzerá to skvele a celé to stálo cca 600 Eur.
milan.pisko
24.04.12,17:36
Velmi pekne Ti dakujem za vystiznu radu.nemam v tejto oblasti az take skusenosti v tejto oblasti.Mozem Ta poprosit o nejake foto,ak by Ti to neprekazalo.
aj ja uvazujem o kupe hotovej sparovky a namorenie odtienom do hnedocervena.
naradie k tomu mam,to nie je problem.Pozeral som totiz aj nejake navrhy na nete a taketo farebne zfarbenie mi vyhovuje najlepsie.este sa chcem spytat,kde sa da kupit nejaka kvalitnejsia skarovka.Ja som z Martina a skarovku som videl v hrubke 18 mm v Baumaxe,tato hrubka sa mi zda ale dost tenka.
diky vopred.
Milan
jezo421
25.04.12,04:01
Ja som z Martina a skarovku som videl v hrubke 18 mm v Baumaxe,tato hrubka sa mi zda ale dost tenka.
Baumaxu by som sa vyhol. Mali by ju predavat napriklad v Sezame (http://www.sezam-za.sk/file.php?file=17). Ak by nahodou v Martine povedali ze nemavaju, treba skusit zavolat do Ziliny. Ja som kedysi davno objednaval v ZA a vyzdvihol som si to na pobocke v Ruzomberku.

Ked mi vlani salovali schody, pytal som sa tiez na nu. Ponukali ju za taketo ceny (je to cink, teda "ako parkety"):

Dub:
18mm 51.80e/m2
27mm 89.60e/m2

Buk:
18mm 29.90e/m2
27mm 43.80e/m2

A este k tomu lepeniu - zalezi aky mas podklad. Ak je pekne rovny, nie je problem pouzit nejake montazne lepidlo - napr. to co odporuca Pivko. Ale ak nie je a jednu kartusu by si minul tak na 2 schody, lacnejsia varianta je pena...
funtasta
13.02.13,20:04
nam to pred par rokmi montovali tiez pomocou PUR peny ale DVOJZLOZKOVEJ urobili 2 "husenice" po celej dlzke stupna, polozili stupnicu a zatazli 10-15kg vreckom z malty/balenim dlažby po 5 minutach sa uz nedalo s tým takmer vobec pohnut a na druhý den sme stahovali po nich nabytok odvtedy preslo 10 rokov stupnice držia ako prvý den, akurat podesta trochu "peruje" ale drzi
kubiskoo12
13.02.13,21:25
pur peja je strasne slabá časom vám budu perovat všetky schody nie len podesta tam sa dáva špeciálne lepidlo Ponal Statik na schody je drahšie ako pur pena ale o moc kvalitnejšie