Cappie
22.04.12,11:59
Dobrý deň, poprosil by som dakoho kdo by mi bol ochotný preložiť abstrakt..ja to inak nemám ako preložiť...Ďakujem pekne


Diplomová práca sa zaoberá meraním relatívnej permitivity, stratového činiteľa a konduktivity vzoriek sezamových semien a zistením ich závislosti od frekvencie elektrického poľa ako aj od vlhkosti týchto vzoriek. Meranie sa uskutočňovalo v školskom laboratóriu, kde boli použité pomôcky, ktoré sú bežnou súčasťou laboratória. Na meranie som použil Q meter v spojení s koaxiálnym snímačom. V určitom časovom intervale sme realizovali štyri merania s meniacimi sa vlhkosťami vzoriek a s frekvenciami v rozsahu od 1 až 10 MHz. Na základe nameraných hodnôt sme vypočítali relatívnu permitivitu a sypnú hmotnosť. Dosiahnuté výsledky sú znázornené v grafickej a tabuľkovej forme, kde možno pozorovať rozdiely nameraných hodnôt v závislosti od podmienok meraní. Všetky údaje sme vyhodnotili a teoreticky zdôvodnili. Výsledky, ktoré som meraním získal budú využité v oblasti poľnohospodárskej techniky a výroby pri navrhovaní zariadení na sušenie, vlhkomerov, ničenie škodcov a podobne.

Kľúčové slová: elektrické vlastnosti, sezam, relatívna permitivita, sypná hmotnosť, frekvencia elektrického poľa, vlhkosť, konduktivita, stratový činiteľ.
luigi72
22.04.12,10:52
Toto je akože celý abstrakt? Ako a kam to chceš preložiť? :)
Cappie
22.04.12,11:26
ano to je celý :) stačí...no diplomovej práce..a do anglickeho jazyka :)
Cappie
28.04.12,09:05
Prosim vas preložte mi to niekto :( uz sa mi cas krati a nvm si rady..
Slayer666
28.04.12,09:31
Co keby si to najprv skusila prelozit sama a my ti opravime gramatiku? V tychto terminoch sa tu asi nikto nevyzna, takze to musis vediet lepsie ty.
Cappie
28.04.12,10:11
Lenže ja neviem vobec po anglicky...vedel by som vám sem hodiť anglicky abstrakt z bakalarky...tam je to celkom podobne
luigi72
06.05.12,10:03
A diplomovku nemas v anglictine? Preco chces mat len abstrakt po anglicky? Ak je to este aktualne, skus prilozit ten anglicky abstrakt z bakalarky...